AGİ Hesaplama

Çalışan Bilgileri

Evliyim ve Eşim Çalışmıyor:

Evet
Hayır
Bekarsanız ya da eşiniz çalışıyorsa Hayır seçeneğini seçiniz.

Çocuk Sayısını Seçiniz:

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. kaya cihan diyor ki:

  mustafa bey ben aynı iş yerinde 15 yıldır çalışıyorum bana yıllık izin verilmiyor istedim kaç defa biz de yıllık izin yok diyor potron işe gelmedıginde ucretimi kesiyor ayrıca asgari ücretten gösteriyor bana haftalık veriyor 520 tl gelmedıgım gunde 7 ye bölup hesap yapıyor ne yapmalıyım ısten ayrılsam haklarımı alabılırmıyım ayrıca resmi tatıllerde fazla ucret vermıyor.

  1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

   Bahsettiğiniz bu haller sizin için birer haklı fesih gerekçesidir. İhtarname çekerek işten ayrılabilir ve haklarınızı talep edebilirsiniz. Ödenmezse dava yoluyla alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz.

 2. Volkan diyor ki:

  Merhaba ben tekstil işçisiyim iş olmadığı zaman eve gönderirler yada bugun iş yok diyip gelmeyin diyorlar şimdi iş var çalışıyoruz fakat o gelmedigimiz günler neden kesiliyor haklari varmidir ??

  1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

   Böyle bir durumda ücretinizin kesilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Ama başka bir gerekçe varsa bilemem.

 3. Erdal Yobaş diyor ki:

  Merhaba mustafa bey tekstil işçisiyim. Yıllık izin süresi dolmuş ama ben. Yıllık izin. Kullanmak istemiyorum parasını alsam olur mu bide yıllık izin. Kullanmayıp parasını alanlarda agi kesiyor bizi bilqilendirirseniz sevinirim

  1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

   Bu uygulama kesinlikle yanlıştır. Yıllık iznin mutlaka kullandırılması gerekir. Dolayısıyla yıllık izin kullanmayıp da izin parası almak gibi bir şey söz konusu olmamalıdır.

 4. Akın diyor ki:

  Merhaba evliyim eşim calismiyor ve 1 çocuğum var almam gereken AGİ 166 tl çıkıyor bu tutar 1300 tl içine dahilmidir yoksa 1300+166 tl mi almam gerekiyor

  1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

   Merhaba. 1.300 lira asgari ücretin içinde bekar işçinin AGİ tutarı olan 123 lira vardır. Dolayısıyla sizin 1.300 liranın üzerine 166 lira ile 123 lira arasındaki fark olan 43 lira daha almanız gerekir.

BİR YORUM YAZ