Reklam

Deneme süresinde istifa dilekçesi örneği

Deneme süresinin ne olduğunu daha önce yazmıştım. Ayrıca bu süre zarfında işçinin ücretinin mutlaka ödenmesi gerektiğini de başka bir makalemde açıklamıştım. Bugün ise, deneme süresi içindeyken işten ayrılmak isteyen bir işçinin işverene vermesi gereken dilekçe örneğini sizlere sunuyorum.

Bu dilekçenin işyeri kayıtlarına girmesi önem arz eder. Olası bir anlaşmazlık durumunda, deneme süresi içinde işten ayrılmadığınızın iddia edilmesi halinde, işyeri kayıtlarına giren bu dilekçe işinize yarayacaktır. İşveren tarafından ileride bu hususta sorun çıkarılabileceği düşüncesindeyseniz, size bu dilekçe içeriğini noter kanalıyla ihtarname şeklinde göndermenizi tavsiye ederim. Böylece; karşı tarafın, fesih beyanının kendilerine ulaşmadığını iddia etmesi mümkün olmaz.

Aşağıdaki “deneme süresi içinde ayrılış dilekçesi”ni inceleyebilir ya da indirerek dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

İndir (DOCX, 16KB)

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Lütfen yazıya oy veriniz)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
yazar kafe
Bumerang - Yazarkafe
Başka bir yazı:
işçi maaş haciz banka
Banka hesabına haciz koyulan işçinin maaşı elden ödenir mi?

Bilindiği üzere ülke genelinde 10 ve daha çok işçi çalıştıran işverenlerin, işçilerine yapacakları her türlü ödemeleri banka aracılığıyla yapmaları zorunludur....

Kapat