Reklam

Evlilik nedeniyle işten ayrılma dilekçe örneği

Kadın işçinin evlendiği tarihten itibaren bir yıl içinde nasıl kıdem tazminatı alabileceğini daha önce yazmıştım. Buradan inceleyebilirsiniz.

Evlendiği tarihten itibaren 1 yıllık süre içinde işten ayrılan kadınların kıdem tazminatlarını alabilmek için işverene vermeleri gereken dilekçe örneği ektedir. Bu dilekçeye evlilik cüzdanının bir fotokopisinin eklenmesi gerekmektedir.

İndir (DOCX, 11KB)

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy / LÜTFEN yıldıza tıklayarak YAZIYA OY VERİNİZ / ortalama: 3,00 / 5)
 1. Beril diyor ki:

  Mustafa Bey merhaba,
  Benim kıdem tazminatı gibi bir beklentim yok. Sadece sözleşme süresi bitmesini beklemeden işten ayrılmam gerekiyor. Evleneli daha bir yılı doldurmadı. Sorum şu; bu haktan yararlanabilmek için illa ki evlendiğimde bu işte çalışıyor olma şartı mı var? İşe girdiğimde bekardım, çalışırken evlendim ve daha yasal olarak bir yılım dolmadı. Bu durumda haklı gerekçeyle iş feshi yapabilir miyim?
  Teşekkürler

  1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

   Zaten çalışırken evlenmeniz gerekir ki kıdem tazminatı almak için gereken bir yıllık kıdemi doldurabilin. Evlenmenizin üzerinden 1 yıl geçmediğine göre, işten ayrılırken kıdem tazminatınızın ödenmesi gerekir.

1 2
BİR YORUM YAZ
Başka bir yazı:
ihtarname ornegi
İşçi ihtarname örneği

Burada örnek olarak verilen ihtarname, işten ayrılan ve bazı haklarını alamadığını düşünen işçi için hazırlanmış bir ihtarname örneğidir. İçeriği çok...

Kapat