Reklam

İşçi için şikayet dilekçesi örneği

İşçi şikayetlerinin nerelere yapılacağını daha önceki bir yazımızda açıklamıştık. “İşçi şikayeti nereye yapılır?” başlıklı yazımıza buradan göz atabilirsiniz.

O yazımızda da belirttiğimiz üzere BİMER’e ve ALO 170’e yapılacak şikayetler internet üzerinden ve telefon yoluyla yapılmaktadır.

Burada sizlere, eski adı Bölge Çalışma Müdürlüğü olan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine (İŞKUR) verilecek olan şikayet dilekçesinin bir örneğini sunuyoruz.

Word (.doc) formatında hazırladığımız bu dilekçeyi indirebilir, üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz.

İndir (DOCX, 12KB)

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (8 oy / LÜTFEN yıldıza tıklayarak YAZIYA OY VERİNİZ / ortalama: 4,13 / 5)
 1. Adem diyor ki:

  S.a mustafa bey bir sorum olacaktı bana iş yerinden fazla mesai yapma zorunluluğu tutanağı imzalatmak istediler ve ben bunu mesaiye kalmak istemediğim için imzatamadım beni tazminatsız işten çıkarabilirlermi iki yıldır çalışıyorum

  1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

   Böyle bir durumda tazminatsız işten çıkarılma yasal olmaz. Ama kanaatimce kıdem tazminatı ödenerek ve ihbar süresi kullandırılarak işçi çıkarılabilir. Fazla çalışma muvafakatnamesini imzalamaktan çekinmeyin. Diyorsanız ki, ben hiçbir şekilde mesaiye kalmak istemiyorum; o başka..

 2. bahadır diyor ki:

  Merhaba;f azla çalışma ücretimi alamamam, çalıştığım süre boyunca çok uzun sürelerde mesai kalmam ve bunun karşılığının tarafıma fazla mesai haricinde zam, prim veya sözlü takdir olarak bile yansımaması, ayrıca şirket menfaatlerini göz önünde bulundurarak; şahsıma teklif edilen çalıştığım iş yerine kendi aracımla ulaşım sağlamam karşılığında tarafıma ödenen yol ücretinden; ATM kart şifremi şirketinize vermediğimden dolayı son 3 aydaki ödenen tutarlardan aylık havale ücretinin tarafıma yansıtılmasından; senelik iznimi kendi aracımı kullanmamdan dolayı ulaşım sıkıntısı yaşanacağı için kullanamayıp; senelik iznimin iptal olacağının tarafıma bildirilmesinden; dolayı iş akdimi tek taraflı olarak feshetmiş olup çalışmış olduğum süre içerisinde şirketinizden normal mesai, hafta tatili ücreti, resmi tatil ücretlerimi almadığımı, yıllık izinlerimi kanuni süreleri dahilinde tamamen kullanmadığımı beyan eder, gerekli yasal işlemlerin yapılmasını ve kanuni alacaklarımın tarafıma ödenmesi hususundaki talebimi bilgilerinize sunarım. şeklinde iş sözleşmemi fesh etsem kıdem tazminatımı alabilir miyim? Teşekkürler

  1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

   Bahadır bey, buradaki bazı hususlar haklı fesih gerekçesi olsa da, önemli olan bunların ispat edilmesidir. O nedenle benim, sizin kıdem tazminatı alıp alamayacağınızı söylemem mümkün olmaz.

 3. halil canbazoglu diyor ki:

  selam hocam bir firmada 5 yıl calıştım sirket devroldu bize bir kağıt imzalamaya calıştıştılar kagıtta söyle yazıyor ihbar kıdem yeni firmaya ait izin fazla mesai mili bayram eski firmaya ait 90 izinim var maili bayramı almadım eski firma ödemiyor yenisine ödemiyor bu kagıda imza atmadım kagıtta izin paramı fazlaca mesaisi aldım ihbar kidem devralan sirket ödeyecek yazıyo

  1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

   Zaten ihbar ve kıdem yeni firmaya aitken, diğer ücretlerin eski firmaya ait olması doğaldır. Ancak siz eski firmadan bu ücretlerinizi alamazsanız dava açtığınızda yeni firma da sorumlu olacaktır. Şu yazımı okuyabilirsiniz.

 4. erdem diyor ki:

  merhaba 11 yıldır aynı firmada calışıyorum 2 veya 3 ay önce firma sahibi eski firmayı kapatıp bütün haklarımızı kendi sirketi olan diger firmaya devretti bizim elimizde işyerini ve bizim imzalı kaşeli haklarımızın diger firmaya devir olduguna dair evrak var ama uzun zamandır maaşlarımızda gecikme yarım verme sigorta pirimimizi maaşlarımızdan eksik yatırma mesailerimizi pirime yansıtmama gibi durum icerisindeyiz haklı olarak calışmadık bugün ve maaşımızı istedik onlarda ücretsiz izne gönderdiler bunu her ay yaşıyoruz elimde yasal yapmadıkları işlerin belgelerinden tutun yaptıkları bütün pis işlerin belgeleri mevcut .ama daha önce bu şikayetlerden mahkemelik olup davayı kazanmasına ragmen bu arkadaşlar hak ettikleri paraları halen alamadılar bizim ne yapmamız gerekiyor işin içinden cıkamıyoruz yardımcı olursanaız sevinirim şimdiden teşekürler.

  1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

   Merhaba. Bahsettiğiniz koşullarda yapabileceğiniz şey, haklı nedenle iş sözleşmenizi feshedip alacaklarınızı talep etmektir. İşveren ödeme yapmazsa da dava açmaktan başka yol yoktur. Davayı kazanan arkadaşlarınızın neden alacaklarını tahsil edemediklerini anlayamadım; çünkü dava sonucu herkesi bağlar.

   1. erdem diyor ki:

    para yok diyorlar cek veya senet veriyorlar onlarda karşılıksız cıkıyor. sorun bundan sonra başlıyor davayı kazandıktan sonra paramızı nasıl alırız hangi yolu izlememiz gerekir kısaca bizim iş yerinde calışan parsını zorla oturma eylemi yapıp almaya calışıyoruz bu seferde üçretsiz izne gönderiyorlar herkesi bu sekilde sorun oluyor .işi fes edip dava acarsan mahkeme kararıyla hakettigin tazminatı ve içerde olan haklarınıda alamıyorsun .şu anda içinde bulundugumuz durum bu ne yapacaz bilmiyoruz.

 5. Cüneyt diyor ki:

  Merhabalar 2 yildir calistigim firmada agi vermiyor bunu nasil alabilirim kendim isten ayrilsam tazminat alabilirmiyim

  1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

   Ücret bordronuzda AGİ yoksa, elbette ki bu nedenle işten ayrılabilir ve kıdem tazminatınızı talep edebilirsiniz. Ama önce bordronuza dikkatlice bakmanızı öneririm. AGİ hesaplama aracını kullanarak karşılaştırabilirsiniz.

 6. Salim diyor ki:

  İyi günler 2 yıldır bir şirkette pazarlamacı olarak çalışıyorum sigortam düzenli olarak yatıyor ama hiç maaşımı almadım sadece prim aldım maaşlarımı nasıl alacagım hiç maaş bodrosuda imzalamadım yasal olarak ne yapmalıyım

  1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

   İşçinin 2 yıl boyunca maaş almadan çalıştığını Yargıtay kabul etmemekte ve bunu hayatın olağan akışına aykırı bulmaktadır. Ancak almadıysanız dava açarak almayı denemelisiniz.

 7. Akın diyor ki:

  Mustafa bey merhaba özel bir gsm firmasında 16 aydır çalışmaktaydim prim ödemelerini yapmaz oldular bu arada yarı özel yarı devlet kuruluşu bir firma cv istedi gönderdim tabi burdaki yetkili ile sözlü görüşme yaptık ve işimden istifa etmemi istediler bende istifa ettim şirketim kabul etmedi noterden ihtar cektim fazla alacaklarım adına ve eski şirketimi is mahkemesine şikayet ettim bu süreçte is teklifi yapan firma yazılı olarak mail yoluyla iş teklifini gönderdi teklifte maaş ulaşım için araç laptop telefon prim simkart dahil yazılı gelen metinde firma kriterlerine uyduğumu eğer bende çalışmak istersem maile 1 gün içinde onay vermemi ve listede olan ise giriş evraklarini yollamam itibariyle işe girişimin yapılacağı yazıyor işin açıkcasi 3 ekimde istifa ettim bugün 14 Kasım beni istifa ettirdiler ve halen girişimi yapmadilar eski işimede donemiyorum mahkemeligiz bana yazılı bir bahane ve durum bildirmediler bende Türkiye satış müdürüne mağdur olduğumu ekonomik olarak problem yasadigimi ailevi problemlerin başladığını bildiren yardım isteyen bir mail attim sanırım bölge müdürüne donus olmuş bölge müdürü ben Türkiye satış müdürüne mail attığım için senin işin olmayacak dedi seninle calismayacagiz diye whatsapptan yazdı seni mağdur ettik kusura bakma diye gsm yerel bayilerinde bana iş falan bakmaya çalıştı ama olmadı. Özetle hala ıssizim ve girişim yapılmadı bana resmi iş daveti yapıldı ve istifa ettirildim ama işe alinmadim diğer firmada alacaklarimi vermedi bu firmada işe girişimi yapmadı.biraz uzun oldu ama yasal haklarım varmı destek rica ediyorum

  1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

   Merhaba, geçmiş olsun. Bu durumda acilen bir avukata başvurarak genel mahkemelerde hakkınızı aramalı ve zararınızın tazmini için dava açmalısınız.

 8. abdullah diyor ki:

  Merhaba benim icralık bi durumum vardı ve bu benim maaşımdan kesildi bodro da da görünmekte ama kesilen para icra dairesine ödenmemiş ne yapmam gerek bilgilendirirseniz teşekkürler

  1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

   Bu durumda icra mahkemesinde şikayette bulunmanız gerektiği kanısındayım.

 9. sevda diyor ki:

  merhabalar ben özel bir okulda öğretrmenim 2 ay 22 gündür maaşım yatmadı işe girdiğim başladığım günden buyana hiç para almadım sigortam yatıyor bununla ilgili n yapabilirim ?? yardımlarınız için teşekkürler..

  1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

   Çalışmaya devam edecekseniz Alo 170’e şikayette bulunabilir ya da ilgili Milli Eğitim Müdürlüğüne dilekçe verebilirsiniz.

 10. erhan diyor ki:

  Hocam is yerinde is icin saglik raporu alarken kulaklardan bir sorun vardir ve sesiz gurultusuz meydanda calisma si daha uygun dur raporu verdiler ama bni iki senedir cok sesli pres lerde calistiriyolar sikayeti nereye nasil yapacam tesekuller

  1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

   Alo 170’i arayabilir ve işyerinde iş güvenliği teftişi talep edebilirsiniz.

 11. Sevda diyor ki:

  Merhaba ben bir mağazada 2 sene 8 aydır çalışıyorum haftalık 55 saat çalışmaktayım, bunun dışında çoğu kez gece çalışması oluyor görsel çalıma depo toplama gibi ve biz bu fazla çalışmaları ne mesai nede fazla saat olarak alabiliyoruz.bu çalışmalar hiç bir şekilde kayıt altına alınmıyor bu nedenden dolayı işten ayrılmak istiyorum bana 14 günlük bir ihbar süresi koşulunu öne sürüyorlar ben şartları daha iyi bir iş buldum ve Oray’a başlamayı düşünüyorum bu ihbar süresini kullanmadan nasıl hakkımı araya bilirim bana bir yol gösterirseniz sevinirim

  1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

   Fazla çalışma ücretleriniz ödenmiyorsa zaten fesih işlemini haklı nedenle yapacaksınız demektir. Bu durumda da 14 günü beklemenize gerek yok. Notere giderek ihtarname çekin ve ondan sonra işten ayrılın.

   1. Sevda diyor ki:

    Bu fazla çalışma saatleri için hiç bir belge imzalanmıyor bunu kamera kaydı ve ya çalışan arkadaşların şahitliğinde kanıtlaya bilirmiyim peki

    1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

     Maaş bordronuzda fazla mesai tahakkuku varsa ve siz de itiraz etmeksizin imzalamışsanız olmaz. Ancak ücret bordrosu imzalamıyorsanız ya da imzaladığınız bordroda fazla mesai ödemesi yoksa fazla mesaiyi tanık vb. her türlü delille ispat edebilirsiniz.

 12. Mehmet Ozan Kaya diyor ki:

  Merhaba. ben bir işyerinin taşeron firmasında Temmuz-Ağustos ayları arası çalıştım. Ve hala Ağustos ayının maaşını bekliyorum. Defalarca hem taşeronu hemde işyerini aramama rağmen birşey yapmadılar. Sigortam da vardı ve son gününe kadar yatmıştı. Maaşımı almak için bimere mi dilekçe yazmalıyım yazmalıysam nasıl yazarım? Beni bilgilendirebilirmisiniz? Şimdiden çok Teşekkür ederim.

  1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

   Evet, bimer bir seçenektir. Özel bir dilekçe örneğine gerek yok, durumunuzu olduğu gibi anlatın ve işyerinde teftiş talep edin.

 13. Büşra diyor ki:

  Merhabalar. Ben yıllık izin hakkımı kullanmadan işten ayrıldım. 14 günlük yıllık izin hakkım vardı içerde. Bildiğim kadarıyla son aldığım maaşın yarısının yatması gerekti. Son maaşım 1800 tl ama onlar bana asgari ücretimden agiyi çıkarıp onun yarısını yatırdılar 550 tl yattı. Bununla ilgili ne yapabilirim ve yatırdıkları para doğru mu ?

  1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

   Son maaşınızdan AGİ miktarının düşülmesi doğru bir uygulamadır. Bu miktar düşüldükten sonra kalan ücret 30’a bölünmeli ve çıkan rakam 14 ile çarpılmalıdır. Bu şekilde tekrar kıyaslayabilirsiniz.

 14. Hatice büşra usta diyor ki:

  Bir çagrı merkezinde çalışıyordum ve çalıştıgım yerdeki görevliler iş yerinde lak lak yapıp keyfe göre mola veriyordu deneyimli elemanları bile 4 kişiye check up vermişti sadece biri 7 kişiye verdi ancak 4 kişilik satış yapanlardan birnin ki 3 e düştü bense 2.günüm olmasına karşı 6 kişi ayarladım ve eşeşek gibi çalıştım tabi sigortasız deneme süresiye güya tabi sigortasız işçi çalıştırmak suç ve gün içinde sonuç alamdıgı için şikayet amaçlı arayan vatandaşa düzgün cevap veremeyen padron bana saglık bakanlıgı seni uygun bulmadı diyor peki yetkililer 2 günlük elemanın 6 kişiyi ayarlamsını yetersiz feneyimli elemanın 4 kişilik ayarlamasını yeterlimi bulmuş ve deneme sürem bir haftadı ve vatandaşa devletin check up hizmeti olmadıgı söyleniyor ancak devletin yürürlüge giricek bir hizmeti sizce deneyimli insanların bilinçsiz olması komik degil mi

  1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

   Bir gün bile çalışmış olsanız sigortanızın yapılması gerekirdi. İş sözleşmenizde deneme süresi yoksa 2 haftalık ücretiniz tutarında ihbar tazminatı da almalısınız. Bunun dışında İşkur’a şikayette bulunabilirsiniz. Geçmiş olsun.

 15. anil diyor ki:

  Mustafa Bey merhaba calismis olduğum is yerinde bölüm sorumlum tarafindan haksızlığa ugruyorum bölüm sorumlumun şahsi isteklerini yerine getirmedim için benimle ugrasiyor şahsi cikarlari dediğim yalakalik yapmamı vs sürekli olarak beni is yerine mudurune şikayet ediyor is yapmıyor diye müdürü öyle bir doldurmuski Müdürde ondan yana bişey demiyo ona geçenlerde senelik izine çıkmak istedim sorumlu izin vermiyo başka islere gndermek istiyo bayram tatilinde ise gelmedim diye iyce bana zıt gitmeye başladı sorumlu is yerinde insan ayrımı yapıyo kendi adamlarini tutuyo bana bir yol gosterirmisniz bu sorumlu hakkında napabilirim.

  1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

   Açık konuşmak gerekirse, çalışırken yapabileceğiniz fazla bir şey yok. Neticede şirket içi ilişkilere devletin karışması beklenemez. Ancak bu ve benzer gerekçelerle işten ayrılmayı düşünebilirsiniz. Bu durumda da bahsettiğiniz hususları ispat etmeniz gerekeceğini unutmayın.

   1. anil diyor ki:

    Mustafa Bey verdiginiz cevap için teşekkür ederim.beni Müdüre şikayet ediyo bu şahıs calismiyo diye peki ben asıl bunun calismadigini ispat edersem delillerle uyurken telefonla oynarken is başında fotoğraf olarak ise yararmi benim haklı olduğum ve mudur bu fotoğrafları grdugunde bu sorumlu ya napmasi gerekiyor yapmazsa yine bunu kollarsa benim ne yapmam lazım.

    1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

     Bu yapacağınız şeyler siz İş Kanunu açısından bir fayda getirmyeceği gibi tespit edilmesi durumunda aksine işten haklı nedenle çıkarılmanıza bile neden olabilir. Dikkatli adım atmanızı öneririm.

 16. Ilknur yetis diyor ki:

  Merhaba 2 yildir ozel bir siketde calisiyorum ve 3 aylik hamileyimm sirketimden sikayetci degilim haklarimi veriyorr ama mudurum tarafidam sozlu siddete magruz kaliyorum ne desem ne istesem yok diyoor bagiriyor cagiriyor ses tonu cok yukseliyoo baskalarin yaninda iyi davraniyoo ama tekken surekli alayci sekilde davraniyoo 170 aradimm bi sonuc alamadimm sizce ne yapmaliyim

  1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

   Ne yazık ki yapabilecekleriniz sınırlı. Bu nedenle işten ayrılmak isteseniz bile, bu durumu ispat etmeniz de gerekecektir.

 17. Koray diyor ki:

  Merhaba, çalışmış olduğumuz iş yeri sabah 08:00 akşam 20:00 arası çalışmakta buna cumartesileri de dahil.
  resmi tatiller de de çalışıyoruz, bayram tatilleri normalde 4 gün ise 3 gün izin veriyorlar. mesela bu bayram pazar günü normalde tatil, pazartesi ise bayramın 1. günü. ya pazar arife günü çalışın yada 4. günü iş başı diyorlar. bu yasalmı. mesai de verilmiyor. ne yapılabilir. çalışanlar olarak bu durumdan rahatsızız ama kimse de işinden olmak istemiyor. yardım lütfen.

  1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

   İşten ayrılmadan bu sorunların çözülmesini istiyorsanız size tavsiyem ALO 170’i arayarak şikayette bulunmanızdır. Şikayetinizde sahte bir isim verebilir ve sorunlarınızı anlatabilirsiniz. İş Müfettişleri tarafından işyerinde yapılacak bir teftişle belki sorunlarınız çözülebilir.

 18. fatih ozbel diyor ki:

  Merhaba mustafa bey 3 seneye yakin bir antalyada otelde calisiyorum her ay maasimiz gununden bir kac gun sonra gecikmeli yatmakta hele su iki aydir nerdeyse bir ay icerden gitmekte yani su an temmuz maasimizi alamadik daha agustos 26 oldu ben bu sirketten butun maas ve tazminat haklarimi tamamini tek seferde almak istiyorum ne yapmam gerek yardimci oldugunuz icin tesekkurler…

  1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

   Bunun için ALO 170’e şikayette bulunmanızı öneririm.

 19. İbrahim diyor ki:

  Ben 4 aylık alacağımı alamıyorum 170 İ arayarak şikayetçi oldum ve halen çıkışım görünmüyor şuan çalışmıyorum da zaten hem 4 aylık alacağımı vermiyorlar hemde çıkışımı vermiyorlar yardımcı olursanız sevinirim

  1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

   Alo 170’den size bir dönüş yapılmasını beklemelisiniz. Dönüş yapılmazsa ya da olumsuz olursa da dava açmaktan başka bir yolunuz görünmemektedir.

   1. İbrahim diyor ki:

    10 Ağustos da alo 170 e şikayet bildirmiştim tekrar arayarak süreci sordum ve 11 agustos da çalışma bakanlığından müfettişler tarafından olayı incelendiğini söylediler ve incelemenin devam ettiğini söylediler tarafıma posta yolu ile geri dönüş yapılacağı söylendi sizce olumlu sonuç olacak mı cevaplarsanız sevinirim…

    1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

     Bunu tabi bilmem mümkün değil. O nedenle biraz daha beklemelisiniz.

 20. özlem diyor ki:

  ben 8 ay çalıştım ama son ıkı aylık maaşımı vermedi ve iki ay ssk yapmiş maşımı alamıyorum dilekçe felan verdim sonuç çıkmadı napabilirim

  1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

   Yapmanız gereken, en kısa zamanda dava açmaktır.

 21. Tuba diyor ki:

  Mustafa Bey, cevapladığınız için teşekkür ederim öncelikle. Dün firmaya ödemesini almaya ( öğrenmeye) giden arkadaş söyledi. Bina sahibi 4 aydır kirayı ödemedikleri için çıkartmış zaten firmayı oradan. Birde 3 hafta için ihbar tazminatı ödenmediğini zannediyordum ben ne onlar ne ben talep edemeyiz diye.. 2 ay deneme süresi biliyorum.

  1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

   Rica ederim. Eğer iş sözleşmesinde deneme süresi yoksa ihbar tazminatı gündeme gelir. Ancak deneme süresi varsa, bu durumda tabi ki ihbar tazminatı gündeme gelmeyecektir.

 22. Tuba diyor ki:

  Mustafa bey,

  Bir sorum olacaktı size. Ben bir firmaya girdim 3 hafta çalıştım . Güvenimi saran çok fazla durumlar yaşadım. (Maaşını alamadığı için istifa edenler,10 gün elektriklerin kesilmesi,yemek firmasının ödeme yapılmadığı için yemekleri göndermeyi kesmesi vs. ) ,fark edince hemen işten ayrılmak istediğimi söyledim biraz zorladılar. Öyle Şey olmaz paran bizde kalmaz dediler. Fakat tatmin olamadım ve ayrıldım. Aradan tam bir ay geçti. Whatsapp üzerinden her hafta sordum sürekli ” şuan param yok ben seni ararım. ” dediler. Ayrıca sigortamın da yapıldığına inanmıyorum. E-devlette gözükmüyor halen. Bugün alo 170′ E şikayet ettim. sonuç alabilir miyim sizce. Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz. Elimde çalıştığımı ispatlamak adına Vergi levhası,imza sirküleri, Whatsapp yazışmaları ve iş yerinde halen çalışan bir tanığım var bana şahitlik yapmak isteyen. 1000 TL gibi bir rakam alacağım çok olmasa da benim için önemli. teekkürler

  1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

   Merhaba. Alacağınız miktardan bağımsız olarak hakkınızı aramanız çok doğaldır. Alo 170 başvurusunu beklemeden de dava açabilirsiniz. Ancak böyle bir durumda ihbar tazminatı ödemek durumunda da kalabileceğinizi unutmayın. İşvereniniz işi sizin bıraktığınızı, haklı bir gerekçenizin olmadığını iddia edebilir ve ihbar tazminatı ödemenizi isteyebilir. Bu durumda, haklı nedenle iş akdinizi fesh etttiğinizi kanıtlamanız gerekeceğini hatırlatırım. Kolay gelsin.

BİR YORUM YAZ
Başka bir yazı:
ödenmeyen asgari geçim indirimi vergi dairesi dilekçesi
Vergi dairesine verilecek olan geçmişe dönük AGİ isteme dilekçesi

İşverene bildirimde bulunmadığınız ya da bildirimde bulunduğunuz halde AGİ tutarlarınız eksik hesaplanmış olabilir. Böyle bir durumda, son 5 yılda eksik...

Kapat