Reklam

İşe iade davasını kazanan işçi için başvuru dilekçesi

İşe iade davasını kazanan işçi başvuru dilekçesi örneği

İşe iade davasını kazanan işçinin işe başlatmama tazminatı ile boşta geçen süreler için ücret alma hakkı bulunmaktadır. Önemli miktarlar tutan bu ödemeleri almanın ise bir ön şartı vardır.

Bu şart, işverene işe iade edilmek için başvurmak ve işverenin bu başvuruyu reddetmesidir. Ancak bundan sonra işe başlatmama tazminatı ile boşta geçen süreler için ücret gündeme gelmektedir.

Bu nedenle, işe iade davasını kazandıktan sonra, mahkeme kararının tebliğinden itibaren 10 iş günü içinde işverene yazılı olarak başvurmak çok önemlidir. Bu başvuru işçi tarafından yapılabileceği gibi, davayı üstlenen avukat tarafından da yapılabilir.

İşveren tebligatı aldıktan sonra 1 ay içinde cevap vermezse ya da işe başlatmayacağını bildirirse artık işçi iş güvencesi tazminatı ile boşta geçen süreler için ücretini almaya hak kazanacaktır. Aşağıda yer alan ve word formatında sunduğum işe iade başvuru dilekçesini indirebilir ve düzenleyerek işverene verebilirsiniz. Tavsiyem, bu dilekçenin mümkünse noter kanalıyla gönderilmesidir. Bu mümkün değilse, en azından iadeli taahhütlü olarak gönderilmelidir.

İndir (DOCX, 11KB)

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Lütfen yazıya oy veriniz)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Başka bir yazı:
asgari ücretin işverene maliyeti
Brüt asgari ücret ve işverene maliyeti

(01/01/2017-31/12/2017 arası) Asgari ücret, işçiye ödenebilecek en az ücreti ifade etmekte olup işçiye bundan daha az ücret ödenemez. Ancak bunun...

Kapat