Reklam

Kıdem tazminatı dilekçesi örneği

Kıdem tazminatı dilekçesi adı altında maktu bir dilekçe yoktur. İşçilerin özellikle internette kıdem tazminatı dilekçesi aradıklarını biliyorum. Ama bu tip bir dilekçe formatı ne yazık ki yok. Bulduklarınız ise işe yaramaz; çünkü kıdem tazminatı dilekçesinde esas olan kıdem tazminatı isteme gerekçenizin dilekçenizde yer almasıdır.

O nedenle hangi nedenle kıdem tazminatı talep ettiğinize göre aşağıdaki dilekçelerden birini indirdiğinizde işiniz görülecektir:

Yukarıdaki üç halden hiçbiri size uymamışsa bu şu anlama gelir: İşten ayrılmışsınızdır ve kıdem tazminatınızı alamıyorsunuzdur. Bu durumda ise yapmanız gereken şey, işverene kıdem tazminatı talep dilekçesi vermek yerine İHTARNAME çekmek olmalıdır. Bu ihtarnamede kıdem tazminatı da dahil olmak üzere hak ettiğiniz ama alamadığınız tüm alacaklarınızı istemelisiniz. Bunun için aşağıdaki örnek ihtarnameyi indirebilirsiniz.

kidem tazminati dilekce ornegi

Bütün bunlara rağmen ben hem çalışıyorum hem de durumum yukarıdakilerden hiçbirine uymuyor diyorsanız, aslında kıdem tazminatı almaya hak kazanamamış olabilirsiniz. Kıdem tazminatı almaya hak kazanma şartları için şu yazıya göz atabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (8 oy / LÜTFEN yıldıza tıklayarak YAZIYA OY VERİNİZ / ortalama: 3,63 / 5)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Başka bir yazı:
fazla calisma muvafakatname iscidunyasi
Fazla çalışma muvafakatnamesi imzalamak zorunlu mu?

Fazla çalışma muvafakatnamesi imzalamak İşyerlerinde özellikle sene başlarında işçiler arasında dolaştırılan ve işçilerin imzalarken tereddüt ettiği bir kağıt vardır. Bu...

Kapat