Reklam

Uzaktan çalışma sözleşmesi örneği

Uzaktan çalışma; işçinin işyerinde çalışması yerine, evinde ya da işyerinin dışında başka bir yerde çalışmasına imkan sağlayan bir çalışma türüdür. Aynı zamanda home office ya da evde çalışma olarak da bilinen bu çalışma türü, 20.05.2016 tarihli resmi gazetede yayımlanan değişiklikle mevzuatımıza da girmiş ve İş Kanununun 14üncü maddesinde kendisine yer bulmuştur.

Bu tarihten önce resmi olarak tanınmayan bu çalışma şekli, genelde kendini çağrı üzerine çalışma olarak gösterebiliyordu. Ancak çağrı üzerine çalışmanın da, tam olarak uzaktan çalışmayı karşıladığını söylemek mümkün değildi.

İşte sizlere, artık yasal dayanağı da bulunan bu çalışma biçimine ait iş sözleşmesi örneğini sunuyoruz. Aşağıda yer alan uzaktan çalışma iş sözleşmesini inceleyebilir ve word formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Gerekli bölümleri ve alanları doldurmayı unutmayınız.

İndir (DOCX, 18KB)

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Lütfen yazıya oy veriniz)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Başka bir yazı:
timthumb_d0b60ff7bdbe9a0d2cfcf21f4e513fa9
Telafi çalışması nedir?

Telafi çalışması İş Kanununda düzenlenen telafi çalışması, adından da anlaşılacağı üzere eksik yapılan bir işin tamamlanması şeklinde bir uygulamadır. Telafi...

Kapat