Reklam

Yeni iş arama izni dilekçesi örneği

Yeni iş arama izninin ne olduğunu şu yazımızda anlatmıştık. Orada da belirtildiği üzere bu izni ister günlük kullanma ve isterse toplu kullanma konusunda işçinin takdir yetkisi vardır. Biz de iki ayrı dilekçe hazırladık.

Birinci dilekçede işçinin yeni iş arama iznini günlük kullanmak istediği varsayılmıştır. Aşağıdaki dilekçeyi indirebilirsiniz.

İndir (DOCX, 11KB)

İkinci dilekçede ise işçi yeni iş arama iznini birleştirerek toplu olarak kullanmak istemektedir. Bununla ilgili yeni iş arama izni dilekçesini de aşağıdan indirebilirsiniz.

İndir (DOCX, 11KB)

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy / LÜTFEN yıldıza tıklayarak YAZIYA OY VERİNİZ / ortalama: 5,00 / 5)
  1. gökhan diyor ki:

    merhaba Ben vardiyalı olarak belirisiz süreli şözlemesi çatısı altında çalışan biriyim. 20.09.2016’da yasal ihbar sürem olan 2 hafta önceden işten ayrılacağımı bildirdim. Fakat iş arama izni ilgili haklarımı şimdi öğrenmiş oldum. İş arama izni kullanmak yerine erkenden çıkmak istesem, Yinede geri kalan 12.5 günlük ücretim maaşıma yansıtılır mı? böyle bir hak kullanımım olabilir mi?

    1. Mustafa BAYSAL diyor ki:

      İş arama izni toplu olarak da kullanılabilir. Bu durumda toplam iş arama izniniz kadar önceden işten ayrılabilirsiniz. İhbar süresine ait ücretlerinizin de kesintisiz ve tam olarak ödenmesi gerekir.

BİR YORUM YAZ
Başka bir yazı:
asgari ücretin işverene maliyeti
Brüt asgari ücret ve işverene maliyeti

(01/01/2017-31/12/2017 arası) Asgari ücret, işçiye ödenebilecek en az ücreti ifade etmekte olup işçiye bundan daha az ücret ödenemez. Ancak bunun...

Kapat