Deneme süresinde istifa dilekçesi örneği

deneme süresinde istifa dilekçesi

Deneme süresi içinde istifa

Deneme süresinin ne olduğunu daha önce yazmıştım. Ayrıca bu süre zarfında işçinin ücretinin mutlaka ödenmesi gerektiğini de başka bir makalemde açıklamıştım.

Bugün ise, deneme süresi içindeyken işten ayrılmak isteyen bir işçinin işverene vermesi gereken dilekçe örneğini sizlere sunuyorum.

Bu dilekçenin işyeri kayıtlarına girmesi önem arz eder. Olası bir anlaşmazlık durumunda, deneme süresi içinde işten ayrılmadığınızın iddia edilmesi halinde, işyeri kayıtlarına giren bu dilekçe işinize yarayacaktır. İşveren tarafından ileride bu hususta sorun çıkarılabileceği düşüncesindeyseniz, size bu dilekçe içeriğini noter kanalıyla ihtarname şeklinde göndermenizi tavsiye ederim. Böylece; karşı tarafın, fesih beyanının kendilerine ulaşmadığını iddia etmesi mümkün olmaz.

Aşağıdaki “deneme süresi içinde ayrılış dilekçesi”ni inceleyebilir ya da indirerek dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Fazla mesai onayı iptal dilekçesi

Bu yazı da ilginizi çekebilir

İndirmek için tıklayın.

Mustafa Baysal
Mustafa Baysal
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında üç yıldan uzun süre İş Müfettişi olarak görev yapan yazarın, İş Kanunu Sorunları adında bir kitabı bulunmaktadır. İşçi Dünyası'nın kurucusu da olan yazarın, İş ve Sosyal Güvenlik hukuku üzerine yazdığı diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız, telefon ve şehir bilgileriniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.