Deneme süresinde istifa dilekçesi örneği

deneme süresinde istifa dilekçesi

Deneme süresi içinde istifa

Deneme süresinin ne olduğunu daha önce yazmıştım. Ayrıca bu süre zarfında işçinin ücretinin mutlaka ödenmesi gerektiğini de başka bir makalemde açıklamıştım.

Bugün ise, deneme süresi içindeyken işten ayrılmak isteyen bir işçinin işverene vermesi gereken dilekçe örneğini sizlere sunuyorum.

Bu dilekçenin işyeri kayıtlarına girmesi önem arz eder. Olası bir anlaşmazlık durumunda, deneme süresi içinde işten ayrılmadığınızın iddia edilmesi halinde, işyeri kayıtlarına giren bu dilekçe işinize yarayacaktır. İşveren tarafından ileride bu hususta sorun çıkarılabileceği düşüncesindeyseniz, size bu dilekçe içeriğini noter kanalıyla ihtarname şeklinde göndermenizi tavsiye ederim. Böylece; karşı tarafın, fesih beyanının kendilerine ulaşmadığını iddia etmesi mümkün olmaz.

Aşağıdaki “deneme süresi içinde ayrılış dilekçesi”ni inceleyebilir ya da indirerek dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

İşçi ücretsiz izin dilekçesi örneği

Bu yazıya da göz atmak ister misiniz?

İndirmek için tıklayın.


İşçi Dünyası
Zeynel Abidin Özkale
İşçi Dünyası'nın editörü olan olan yazarın, İş ve Sosyal Güvenlik hukuku üzerine yazdığı diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız ve şehir bilgileriniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.