Evlilik nedeniyle işten ayrılma dilekçe örneği

evlenme kıdem tazminatı

Evlilik nedeniyle istifa

Kadın işçinin evlendiği tarihten itibaren bir yıl içinde nasıl kıdem tazminatı alabileceğini daha önce yazmıştım. Buradan inceleyebilirsiniz.

Evlendiği tarihten itibaren 1 yıllık süre içinde işten ayrılan kadınların kıdem tazminatlarını alabilmek için işverene vermeleri gereken dilekçe örneği ektedir.

Bu dilekçeye evlilik cüzdanının bir fotokopisinin eklenmesi gerekmektedir.

Dilekçeyi indir.

103 Yorum

  1. Merhaba 17 temmuz işe girişliyim ağustos ayında evleneceğim normalde 1 yılım dolmuş oluyor fakat çalışmış olduğum departman kapatıldı ve bana işten çıkış sonrada işe giriş yapıldı 1 nisan olarak. evlilik tazminatımı nasıl alabilirim işyerim bana bunu ödermi .

    1. Buse hanım anladığım kadarıyla arada bir gün boşluğunuz var ve bu da departmanlar arasında giriş çıkış için olmuş. Bu durumda meraklanmanıza gerek yok, kıdem tazminatınızın ödenmesi gerekir. Ödenmezse dava açarak alabilirsiniz.

  2. Mustafa bey son düzenlemeyle evlilik nedeniyle kıdem tazminatı hakkımız ortadan kalktı mı?

  3. merhabalar.26.05.2015 te işe girdim. Sözleşme imzalamıştım işe girişte ama sözleşme bitti. 2. yılımı doldurmak üzereyim.Haziranda nikahım var nikahtan sonra yazılı olarak direk işverene mi dilekçe ve evlilik cüzdanını elden yollasam olur mu ya da noterden mi göndereyim? evlendikten sonra işten çıkış yapacağım diye göndersem kıdem ve ıhbar tazmınatımı alabilir miyim? Teşekkürler

    1. Deniz hanım evlendikten sonra işverene başvurmanız gerekir. İşverenin iyi niyetine güveniyorsanız yazıyı ve belgeleri elden verebilirsiniz. Ama işverenle aranızda güven sorunu varsa noterden de gönderebilirsiniz. Tercih sizin.

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir