Evlilik nedeniyle işten ayrılma dilekçe örneği

evlenme kıdem tazminatı

Evlilik nedeniyle istifa

Reklam

Kadın işçinin evlendiği tarihten itibaren bir yıl içinde nasıl kıdem tazminatı alabileceğini daha önce yazmıştım. Buradan inceleyebilirsiniz.

Evlendiği tarihten itibaren 1 yıllık süre içinde işten ayrılan kadınların kıdem tazminatlarını alabilmek için işverene vermeleri gereken dilekçe örneği ektedir.

Bu dilekçeye evlilik cüzdanının bir fotokopisinin eklenmesi gerekmektedir.

Dilekçeyi indir.

İstinaf dilekçesi örneği

Bu yazı da ilginizi çekebilir

Reklam
,
İşçi Dünyası
Zeynel Abidin Özkale
İşçi Dünyası'nın editörü olan olan yazarın, İş ve Sosyal Güvenlik hukuku üzerine yazdığı diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

127 Yorum

  1. Merhaba Mustafa bey 18.02.2015 tarihinde başladığım işten 05.09.2017 tarihinde evlilik sebebi ile işten çıkış yaptım fakat hala tazminatım ödenmedi ve ne zaman ödenir bunun bilgisi verilmiyor sadece sen onu alırsın ama kaç yıla bunu bilmiyoruz diye bi ibare kullanıldı bununla ilgili nereye başvurabilirim.

  2. Mustafa bey bugün işten alma kararı aldım. Yarın dilekçe yazıp vermeyi düşünüyorum. Evlilik nedeniyle işten ayrılma hakkım var. Yanlız işten ayrılacağımdan daha önce bahsetmedim. Başka bir iş için ayrılacağım ama kıdemimi almak için evlilik nedeniyle dilekçe vereceğim. Dilekçeyi verdiğimde hemen ayrılabilir miyim işten? Belli bir süre devam ettirme hakları var mı işverenin?

    1. Gülcan hanım, evlilik nedeniyle işten ayrılan işçi ihbar süresine tabi değildir. Dolayısıyla, dilekçeyi verdiğiniz gün işten ayrılabilirsiniz.

  3. Merhaba Mustafa bey ben 1.5 yıldır özel bir mimarlık ofisinde çalışıyorum.Eylül ayında evlendim evlilik sebebiyle işten ayrılmak istiyorum.Ayrılmadan önce ihbar süresi nedeniyle 1 ay daha çalışmam gerekiyor mu?

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız, telefon ve şehir bilgileriniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.