Fazla çalışma muvafakatnamesi örneği

Fazla çalışma muvafakatnamesi 

Fazla çalışma muvafakatnamesi örneğini 2016 yılı için buradan indirebilirsiniz.

Bu mavafakatnameyi imzalamak durumunda olan işçilerin tereddüt etmelerine gerek yok. Çünkü bu belgeyi imzalamanız, alacaklarınızın tamamını aldığınız anlamına gelmez.

Sadece işverenin talep ettiği zamanlarda, fazla mesai yapmayı peşinen kabul etmiş olursunuz. Yaptığınız fazla mesailerin ücretlerinin her halde ve şartta ödenmesi gerekir.

“İşçilere fazla çalışma muvafakatnamesi imzalatmak zorunlu mu” konulu yazıma da şu adresten ulaşabilirsiniz.

Fazla mesai onayı iptal dilekçesi

Bu yazı da ilginizi çekebilir

Fazla çalışma muvafakatnamesi indirmek için tıklayın.

Mustafa Baysal
Mustafa Baysal
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında üç yıldan uzun süre İş Müfettişi olarak görev yapan yazarın, İş Kanunu Sorunları adında bir kitabı bulunmaktadır. İşçi Dünyası'nın kurucusu da olan yazarın, İş ve Sosyal Güvenlik hukuku üzerine yazdığı diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

4 Yorum

    1. Fazla çalışma muvafakatnamesinin anlamı, işveren fazla mesai yapmayı talep ettiğinizde bunu kabul etmek zorunda olmanızdır. Ancak işçinin ne olursa olsun, bir günde toplam 11 saatten çok çalıştırılması mümkün değildir.

  1. merhaba. bu belgeyi red şeklinde nasıl yazabiliriz. fazla çalışmaya muvaffakatim yoktur. eşim çalışıyor ben ve kızım çölyak hastası 10 yıllık personelim bundan önce standart şekilde çalıştım fakat 2016 itibarı ile fazla mesai yapmak istemiyorum şimdiden teşekkürler.

    1. Belgeyi imzalamamanız yeterlidir. Ayrıca bir red yazısına ihtiyaç yoktur. Fazla çalışmaya muvafakatin her sene alınması gerekmektedir. O nedenle sizin muvafakatiniz alınmadığında başkaca bir işleme gerek yoktur. İşvereninizle bu konuda anlaşabiliyorsanız, imzalamayın yeter.

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız, telefon ve şehir bilgileriniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.