Görev yeri / unvanı değişikliğine itiraz dilekçesi örneği

görev değişikliği itiraz dilekçesi

Görev değişikliği

İşçinin görev yerinin değiştirilmesinin sonuçlarını daha önce yazmıştım.

Benzer şekilde işçinin görev unvanının değiştirilmesine rastlanmaktadır. Bu tür değişiklikler İş Kanunu uygulamasında çalışma koşullarında esaslı değişiklik olarak kabul edilmektedir.

Çalışma koşullarında esaslı değişiklik anlamına gelen bir değişiklik için ise işçinin onayına ihtiyaç vardır. Bu onay elbette iş sözleşmesiyle peşinen alınabilir. Ayrıca işçiye tebliğ edilerek de onay alınabilmektedir. İşte kendisine görev yeri ya da unvan değişikliği bildirilen bir işçinin, bu teklifi kabul etmek istemiyorsa işverene itiraz etmesi gerekir.

Aşağıda yer alan görev / yer değişikliği itiraz dilekçesini bilgisayarınıza indirebilir ve ilgili alanları doldurmak suretiyle itirazda bulunabilirsiniz. Bu itirazı yapmamanız halinde, size bildirilen değişikliği kabul etmiş sayılacağınızı hatırlatmak isterim.

İndirmek için tıklayınız.


İşçi Dünyası
Zeynel Abidin Özkale
İşçi Dünyası'nın editörü olan olan yazarın, İş ve Sosyal Güvenlik hukuku üzerine yazdığı diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

2 Yorum

  1. Mustafa Bey merhaba,
    2009 Yılından beri çalıştığım işlerinden ayrılmak istiyorum. İşlerinde çalışma hayatımda 6 yılını Bilg. Teknisyeni olarak geçirdim. ancak sonrasında iş veren beni Müşteri İlişkileri Yön. yaptı ve artık müşteri bazlı çalışmakta idim. ama bu süreçte aynı görevi yapa kişiler eşit maaş almadığım gibi onlara ödenen Primlerden mahrum bırakıldım. yine bu görev değişimimi ssk çalışan kodu ile değiklik yapmadılar. bu durumda isten ayrılırken bu süreci tazminat almamda neden gösterebilir miyim. konu hakkında sizden bilgi ve rica edecektim. şimdiden çok teşekkürler

    1. Bülent bey, SGK meslek kodunun doğru olmaması tek başına bir haklı fesih nedeni değildir. Çalışma koşullarınız detaylı olarak tetkik edilirse belki bir fesih sebebi bulunabilir.

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız, telefon ve şehir bilgileriniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

YouTube kanalımıza üye olan ziyaretçilerimizin yorumları öncelikle cevaplanmaktadır. Yorum yaptığınız kullanıcı adıyla YouTube kullanıcı adınızın aynı olması yeterlidir.