İhbar Tazminatı Alabilir Miyim?

İhbar tazminatı alma şeması

İhbar tazminatının ne olduğundan, hangi hallerde hak edileceğinden ve nasıl hesaplanacağından daha önceki bir yazımızda bahsetmiştik.

Bu yazımızda ise ihbar tazminatını hak edip hak etmediğinizi kolayca anlayabilmeniz amacıyla oluşturduğumuz ihbar tazminatı şemasını sizinle paylaşacağız.Aşağıda yer alan ve bilgisayarınıza indirebileceğiniz ihbar tazminatı şemasıyla, ihbar tazminatına hak kazanıp kazanmadığınızı hızlı ve güvenilir bir şekilde görebileceksiniz.

Ayrıca konuyla ilgili olarak; İhbar tazminatının nasıl hesaplanacağı, ihbar tazminatında zaman aşımı süreleri ve ihbar tazminatından hangi kesintilerin yapılacağı ile ilgili yazılarımıza da göz atabilirsiniz.ihbar tazminatı zamanıİndir.

8 Yorum

  1. Özel sektörde çalışıyordum 5 ay sonra isten çıkarıldım uyarı falan yapılmadı sadece mesai bitiminde aradılar ve çıkışımın verildiği söylendi tabi bu dönemde hamileyim tazminat alabilirmiyim işçi mahkemesine başvursam böyle bir hakkım varmı

  2. Bi fabrikada çalışıyordum asgari ücret altı calistiriyorlardi. Ben de bunu öğrendim gittim şikayet ettim bir ay sonra işten çıktım bir aylık maasimi yatirmadilar bugün dilekçenin sonucu geldi işverenle konuşun ihbar tazminatinizi alın vermezse yargıya başvurun diyor ne yapmalıyım 2015 aralıkta ise başladım 2016ekimde bıraktım işi bana yardımcı olun

    1. Özlem hanım dilekçede de denildiği gibi, işveren ödeme yapmazsa dava açmanız gerekir. Bu şikayet sonucu davada lehinize delil olacaktır.

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir