İş kazası sonucunda rapor parası alınabilir mi?

Yazıyı sizin için güncelledik:

İş kazası geçiren işçi rapor parası alır mı?

Halk arasında rapor parası olarak bilinen geçici iş göremezlik ödeneği, doktor raporuyla istirahat eden sigortalılara ödenmektedir. İş kazası geçiren bir işçiye rapor parası ödenir mi? Ödenirse hangi sürelerle ve koşullarda ödenmektedir?

İş kazası nedir?

İş kazasının tanımını daha önce yapmıştım. Kısaca bahsetmem gerekirse iş kazası, belirli şartlar altında gerçekleşen ve işçiyi ruhen ya da bedenen engelli hale getiren olay olarak tanımlanmaktadır.

Rapor parası nedir?

Sigortalının rapor alarak istirahat ettiği günler için, SGK tarafından ona ödenen paradır. Ancak alınması için bazı şartların sağlanması gerekir. Temelde dört ana neden dolayısıyla rapor parası ödenmektedir. Bunlar; iş kazası, meslek hastalığı, analık hali ve hastalık halidir.

İş kazası durumunda rapor parası

Yukarıda da belirttiğim gibi, geçici iş göremezlik ödeneği almanın ilk şartı, doktor raporuyla istirahat halinde olmaktır. Normal şartlar altında, bir işçiye rapor parası ödenebilmesi için bunun dışında, son bir yıl içinde en az 90 gün priminin olması şartı da aranmaktadır.

Ancak eğer işçi iş kazası geçirmiş ve bu nedenle rapor almışsa, bu 90 günlük süre artık aranmamaktadır. Bunun anlamı, son bir yıldır işsiz olan ve işe giren bir işçinin ilk gün bile iş kazası geçirse, rapor parasının ödenecek olmasıdır.

İş kazası halinde rapor parası eksiksiz ödenir

iş kazası geçici iş göremezlik

Bir başka ayrıntı da buradadır. Normalde hastalanan ve rapor alan bir işçiye, geçici iş göremezlik parası raporunun 3. gününden itibaren ödenmeye başlanır. Ama iş kazası geçirdiği için rapor alan bir işçiye geçici iş göremezlik parası, raporunun ilk gününden itibaren ödenecektir.

Kaç gün boyunca rapor parası alınabilir?

Bunun da bir sınırı yoktur. Heyet raporu söz konusu olduktan sonra, işçi iyileşene kadar rapor parası alacaktır. Ama tek hekimden rapor alınmışsa, bir yılda tek hekimden alınan raporların en çok 40 günlük kısmı ödenmektedir.

Rapor parası kaç lira?

Rapor parasının miktarı her işçi için farklılık gösterecektir. İşçinin son 3 aylık primlerinin günlük ortalaması alınarak bir rakam bulunmaktadır. İşte iş kazası geçiren işçi, hastanede yatarak tedavi gördüğü günler için bu günlük rakamın yarısını, ayakta istirahat ettiği günlerde de üçte ikisini alacaktır.

SONUÇ

İş kazası geçiren bir işçi için rapor parasına ilişkin esasları şöyle sıralayabiliriz:

 • Bu işçi için, son bir yılda en az 90 gün sigorta priminin bulunması şartı aranmaz. İşçinin bir gün bile sigortası olsa, rapor parası almaya hakkı vardır.
 • Rapor parası, sağlık raporunun ilk gününden itibaren ödenir.
 • Tek hekimden alınan raporların 40 güne kadar olan kısmı ödenir. Heyet raporu alınırsa, raporlar bitene kadar sınırsız süreyle ödenir.
 • Hastanede yatılan dönem için günlük kazancın yarısı, hastaneden çıkıldıktan sonra ise üçte ikisi oranında ödenir.

 


,
İşçi Dünyası
Zeynel Abidin Özkale
İşçi Dünyası'nın editörü olan olan yazarın, İş ve Sosyal Güvenlik hukuku üzerine yazdığı diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

90 Yorum

 1. Uç ay önce iş kazası geçirdim iki rapor birden aldım mslesef daha paramı alamadım nedenini örene bilirmiyim

 2. ben 04.29.2017 tarihinde iş kazası geçirdim. sigortam yoktu ciddi bir kaza geçirdim hastaneye kaldırıldıgımda ameliyat oldum devlet hastanesi de 12 gun hastanede yattım ayaga kalkamadım taburcu olup eve geldiğimde bi 10 gunde evde yattım ayağa kalkamadım daha sonra değnek ler ile yurudum şuan da hala ayağımda sıkıntı var ve ben yaklaşık 4 ay raporluydum bu geçici rapordu daha sonra sigortaya gittik iş yeri sahibinden şikayetçi olmuştum en başında tabi sigortaya gittim ailemle rapor parası alabilmemiz için bizden bazı evraklar istediler hepsini goturduk kati rapor u istediler onuda goturduk daha sonra bu evrakları sosyana ekledim dediler gonderdiler aradan baya zaman gecti aradım 170 i ben su tarihte iş kazası geçirmiştim dedim bana hiç bir şekilde bir dosyan raporun gözukmüyor dediler ben ne yapmalıyım rapor parası alabiliyormuyum bu durumda bana yardımcı olurmusunuz lütfen.

  1. Tolga bey, istesem de size yardımcı olamam. Çünkü evrakların durumunu bilmem mümkün değil. Yine en doğru cevapları SGK’dan alabilirsiniz.

 3. İşyerinde kaza geçiren çalışanımız, hastaneye gittiğinde iş kazası olarak beyanda bulunmamış. İşveren olarak biz, iş kazası olarak beyanımızı yaptık. Hastane girişi ile beyanımız arasındaki farktan dolayı geçici işgörememezlik ödeneğinde bir fark çıkabilir mi?

 4. Merhabalar

  Eşim iş yerinde kaza geçirdi.El baş parmağı nerdeyse kopma derecesine gelmiş.Hastanede gerekli işlemler yapıldıktan sonra 30 gün rapor verildi.Bu süreçte hastaneye pansuman ve tedaviler için iki günde bir gidip geldi.Raporu 07.12.2017 de bitecek.Doktoru parmağın için fizik tedavi göreceksin.Uzun bir süre raporlu olacaksın demiş.Şimdi bu 30 günlük rapor parasını bittikten sonra alacakmıyız.Yoksa diğer verecek olduğu rapor günü bittikten sonramı alıcaz.Toplu bir şekilde yani.

 5. Brn is kazasi gecirdimnmaasim 2000 tl net burutum ise 2660 tl ancak is kazasi parami aldigimda neden burut ucretten degilde net ucretten aliyorum

 6. 20 ay evvel iş kazası geçirdim sol ayağıma 140 kg ağırlık düşmesi sonucu sol ayak 4. ve 5 . pamak hasar gördü.5 ay içerisinde 5 ameliyat oldum 5 . parmak kemiği alındı 4 parmak tendonları çalışmıyor akabinde yamuk yürmekten dolayı diz kapağı menüsküs ve ön çapraz bağlar zedelendi ameliyat oldu toplam 6 ameliyat geçirmiş oldum.ameliyat sonrası değneklerle gezerken dengemi kaybettim kalçamın üstüne düştüm 2 omurda kırık 2 disk kayması ve fıtık tespit edildi .sag bacağıma yük bindirmekten sag bacakta venöz varis çıktı .pisikiyatrik tedavi görüyorum 11 aydır oran olarak %24 ve %27 oran verdiler ferdi kaza poliçemiz varmış bundan uzuv kaybına istinaden tazminat alabiliyormuşum yardımcı olursanız sevinirim

  1. Kadir bey, teknik bir konu olduğu için bir avukatla yüz yüze görüşmeniz daha sağlıklı olacaktır.

 7. Kolay gelsin ben iş kazsı gecirdim asgari ücret calısiyorum 50 gune ne kadar para alirim kolat gelsin

 8. Selam ben 22.12.2017 tarihinde iş kazası geçirdim raporum 05.02.2018 de bitiyor sorum şu iş veren maaşımı tam yatırmak zorunda mı,yoksa sadece SGK dan mı alıyoruz birde tazminat alabilirmiyim herhangi bir yerden.

 9. İş kazası geçirdim ve bunun neticesinde iş görememezlik parasını aldım fakat işverenim sigorta günlerimi tam yatırdığı için sigortanın bana yatırdığı parayı geri istiyor böyle bir hakkı varmı

  1. Serhat bey, işveren size ücret ödemişse, bunu geri isteyebilir. Ancak sadece sigorta priminizi bildirmişse, sizden ücret istemesi doğru değildir.

 10. iş kazası raporu aldım 13 gün iş yeri parayı istiyor neolursa olsun ssk dan aldığım parayı iş yerine geri vermek YASALMI onu ögrenmek istiyorum

 11. hastalıktan rapor alan kisinin 3 aylık maasina gore hesaplanıp 3/2 yatiriliyor yeni ise giren kişi 1 gün çalıştıktan sonra is kazası geçiriyor 3 aylık olmadığı icin neye göre hesaplanıp günlük ücret yatirliyor

 12. 2 sene önce iş kazası geçirdim inşaatın ikinci katından düşerek onur iliğini kırdım ameliyat olup 10 ader pilatin takılarak aya kattım taburcu olup 15 gün sonra muayeneye geldiğinde sigortanın işveren tarafından düşürüldüğünü ogrendim şu an mahkemeligim mahkeme benden rapor istemesi üzerine doktora muayene oldum ve bana çalışabilir diye evrak verdi yanlız ben hiç bir şekilde çalışamıyorum beden ağır hiçbişey kaldiramadigim gibi belimin çeşitli yerlerinde ağrılar yüzünde uyuamıyorum normalde ömür iki günde 10 adet vidalı platini olan bir hastanın yüzde kac rahat alması gerekiyor yardımcı olursaniz teşekkür ederim

  1. Yılmaz bey, açıkçası yorum yaparak sizi yanıltabilirim. Neticede ortada bir rapor söz konusu.

 13. Merhaba
  04 ocak 2018 de iş kazası geçirdim. 3 ay gibi bir süre raporluydum.
  İşyerim 3 ay da bir ikramiye veriyor fakat işkazası olmasına rağmen ikramiyemi yaptırmadı
  Benden kanun maddesi istiyorlar
  Acaba kesme hakları var mı?
  Sorumu yanıtlarsanız memnun olurum

  1. Onur bey, cevabı yanlış yerde arıyorlar. İkramiyenin kaynağı nedir? Sözleşme mi TİS mi? Bu ödemenin yapılacağı nerede yazıyorsa, cevabı da tam orada aramaları gerekir. Kanunlar ile bu durumun bir ilgili olmaz.

 14. Selamun aleyküm arkadaşlar ben işe başlayalı 20 gün oldu ve gecen hafda iş kazası geçirdim elim pires makinasının altında kaldı 2 parmağımda kırıldı rapor verdi doktor 8 gün kontrol için bidaha gittimde yine yazacak rapor elim sarılı benim maaşımdan keserlermi bu gitmedim günleri veya bana bu ücreti ssk mı verecek bir bildiği olan varmı?

 15. Merhaba ben 2014 de kaza geçirdim ve çaliştıgım şirket bana bakmadı yaklaşık 6:7 ay rapor aldım ve belli miktarda para aldım mahkemelik olduk ama dört sene oldu hala bir mahkeme sonucu yok şimdiye kadar hiç SGK lı calişmadım benim bu mahkeme nasıl sonuçlanır çalişmadıgım için acaba SGK başvurmam lazımı işsizlık maaşı için bilgulendırısenız sevinirim

  1. Sinan bey, mahkeme sonucunda göre, aldığınız kararı İşkur’a götürerek başvuru yaparsanız işsizlik maaşı bağlanabilir. Kesin mahkeme kararı olmadan işsizlik maaşı geriye dönük bağlanmamaktadır.

 16. Elim kesildi dikiş atıldı iş yerinde
  Acilde rapor yazmadılar iş kazası olarak nasıl rapor alırım on gün sonra dikişler alınacak

 17. İş kazası geçirdim 22 gün rapor verdi doktor bürüt maaşım 2500 tl bu 22 güne ne kadar para alırım…

 18. son 3 aylık brut maasım 29.299 tl 7 gunluk iş kazası raporum var. yukarıda yazmıs oldugunuz uzere, İşçinin son 3 aylık primlerinin günlük ortalaması alınarak bir rakam bulunmaktadır. Bu rakam ortalama nedir? tesekkur ederim..

 19. Mrb ben is yerinde kolumu yaktim ve 2 gun is kazasi raporu verdi doktor maasimdan kesilmiyecegini biliyorum ama bu is kazasi raporu oldugu icin sgk dan para alabilcekmiyim normalde 2 gunu vermedikleri icin merak ettim

  1. Merhaba. İş kazası sonucu alınan raporlarda, rapor parası ilk günden itibaren ödenecektir.

 20. 3 ay uldu iş kazası gecirdim 4 ayrı rapurum var hayla hicbir ödeme alamadım 170 iarıyum bana güncelendiği söyleniyu sgk ya gidiyum hic bir bilgi alamnıyum nebicim düzen biri duğru bi cevap veremiyu

 21. Merhabalar benim ayak bilelek kıkırdağı hasarı yüzünden özel hastaneye gittim bana verilen raporlar 7+15+10+10+15 akabinde amaliyat olacam sonucunda 8 hafta daha Raporlu olucam benim sorum 40 günden sonrasını SGK ödemiyor Bu ödemeyi almak icin ne yapmam gerekiyor raporlu olduğum süre boyunca maaş alamıyoruz hali hazırda ev geçindiriyorum

 22. Ben acile giddim 2gun bilegim icin is kazasi raporu verdiler sonra 5 gun daha aldim is olarak ne kadar ucret alirim ?

 23. Mrh lar ben iş kazası rapor parasını aldım ama o dönemde iş veren ve sendika anlaşması vardı bü yüzden maaşlarımiz düşüktü anlaşma sağlandı ve geriye dönük farklar yatırıldı sgk ya bilgilendirme yapıldı şimdi ben bu farklarını nasıl alabilirim parasını

 24. Merhabalar,
  İş kazası sonucu 30 günlük iş kazası raporu aldım,
  Sorum şu; iş kazası sebebiyle, hem rapor ücreti hemde iş yerimden maaş alabiliyormuyum?
  Teşekkürler…

 25. Meraba ben hüseyin calistigim yerde iş kazasi gecirdim sol kolum kirildi. Doktor bana tek seferlik 30 gun is kazasi raporu verdi (tek hekim raporu) ama is yerim bu raporu onaylamiyor . cunku tek hekim 30 gun is kazasi raporu veremez diyor .bende bu raporu sgk ya onaylamiyorum diyor ceza yerim diyor ne yapmaliyim

  1. Hüseyin bey, tek hekim raporları en çok 10 güne kadar olabilir. Tek hekim tarafından bu raporun verildiğinden emin misiniz?

 26. Kolay gelsin işyerinde masa kaldırırken kolumda şişme oldu doktor kırık diye 4gun rapor verdi 4gunluk para yatarmi kolumda hala ağrı var doktor geçmiş deyip 4gun sonra alciyi çıkardı tekrar rapor verildiğinde iş kazası diye gecermi

  1. İbrahim bey rapor parası, SGK rapora onay verirse ödenecektir. Şu anda bile iş kazası olarak bildirilmiş olabilir.

 27. Merhabalar ben 20.10 2018 iş yerinde düştüm doktora gittim iş kazası tutanağı tutturdum iş yerine bir kopyasını getirdim işlem yapıldı rapor parası alabilirim istirahat raporu doktor veriyordu almadım haftasonu duydu teşekkür Lee cevap verirseniz sevinirim

  1. Merhaba. Rapor almadıysanız, SGK size rapor parası ödemeyecektir Fatma hanım.

 28. Merhaba ben iş yerinde dün bir iş kazası geçirdim ve kolum yandı hastanede iş kazası tutanağı tutuldu 10 rapor verdiler ve ben haklarımı öğrenmek istiyorum

  1. Merhaba. Geçmiş olsun, rapor parası almak dışında bir hakkınız olduğunu söylemek için, iş kazasının gelişimini, öncesini ve birçok hususu bilmek gerekir Canan hanım. Ne tür haklardan bahsediyorsunuz?

 29. Merhaba ayin 9unda is kazasi gecirdim ve gittigim hastanede kolunda kucuk catlak var dediler 1 gunluk rapor verdiler cuma gunu raporlu sayildim cumartesi ve pazar gunu ile birlikte 3 gunde iyilesir dedi doktor pazartesi gunu baska bir hastaneye gittim ve kolumda kirik oldugu icin doktor 5 gun rapor verdi isyeride ikinci aldigim 5 gunlul raporu is kazasi degilde normal rapor olarak duzeltmemi istiyor hastane sisteminde is kazasi olarak çıkıyor ben bu durumda ne yapmam gerekiyor

  1. soner bey öyle bisey yok sakin işyeri senin aldığın raporu sgk ya oda belirticek eyerki belirtmiyosa ilçenizde bulunan sgk müracat ediniz hakkınızı yedirmeyin

 30. merhabalar iş kazası geçirdim kolum kırıldı şu andan itibaren 63 gündür raporlayum ama sgk rapor parasını maaşın 3/2 alabilirsindedi benim diyer mağduriyet paramı kim verecek acaba yardımcı olurmusunuz. ilginize teşekkürler

  1. Merhaba. Bu durumda aradaki farkı işverenin karşılaması gerekmez. Mevzuat gereği, ancak ücretinizin 2/3’ü kadarını alabileceksiniz.

 31. Merhabalar benim iş yerinde parmağım sıkıştı ve sonradan ameliyatla parmağı min yarısını kestiler bu durumda ne tür haklarımin olduğunu tam olarak bilmiyorum 3/2 onu söylediler yanlız başka haklarım var midir acaba lütfen bilgi verebilirmisiniz saygilar

  1. Merhaba. Çok geçmiş olsun. Rapor parası alacaksınız, bunun dışında, halen çalışmaya devam edecekseniz başka hakkınız yoktur. Ama işten ayrılmayı düşünüyorsanız, başkaca haklar gündeme gelir.

 32. Merhabalar ben sıgortali bu firmada çalışıyorum asgari ücret maaş abi dahil 1600 diyorlar ama icind3n kesintiler vergi bilmem ne kesintiler oluyor iş yerinde kuryeyim iş kazası geçirdim ayağım. Bilekten Kırıldı 2 aydır Raporluyum 03.10.2018 de oldu olay dha ne para yatık ne bişy ben hiç bişy anlamadm zaten 1600 masadan bir sürü kesti oluyor birde iş yerinde yaptgm kazadan bana eksik para yatıyor ve sigorta pirirmim eksik gün olarak yatıyor bu nasıl birşeydir nasıl bir adalettir doktor geçen hafta gittim bastonla yürü üstüne fazla zorlama diyor bugün gidiyorum yarın ise git diyor elime ne iş başı kağıdı ne bisey veriyor ben daha tam yürüyemiyorum ve gidip motor s urcekmism suremiyorsam işimi degistircekmisim ben bunla alakalı je yapabilirim anlayamıyorum hakkımız nasıl savınca yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 33. İş yerinde parmagim sıkıştı acilde iş kazası olarak 2 gün rapor verildi pazartesi tekrar hastaneye gittiğimizde 30 günlük rapor verildi vakanda hastalik olarak yazilmis iş kazasi yazması gerekmiyomuydu bu şekilde benim rapor param az mı yatcak bilgi verjrmisinz

  1. Merhaba. Bu durumun, rapor paranıza etkisi 2 gün olur. Yani iş kazası olarak geçseydi 30 gün alacakken, şimdi 28 günlük rapor parası alabilirsiniz.

 34. İşe girdim 5 gün çalıştım iş kazası geçirdim ilk başta 2 gün iş kazası raporu verdi hastane. Sonra bir kes daha gittim hastaneye bu sefer 10 gün iş kazası raporu verdi ve 10 gün süre doldu gittim işe 3 hafta çalıştım ve işten çıktım iş kazası paramı alabilir miyim ?

  1. Merhaba. Rapor parasını soruyorsanız, aldığınız raporlar mevzuata uygunsa, bunlar SGK tarafından size ödenecektir.

 35. Meraba ben 2011 de kaza gecirdim tazminat davasi actim 2019 oldu davam hala bitmedi adli tiptan rapor bkliyrs ve sgk beni arastirma hastanesine sevk etti maliliyet 10 olursa is goremzlik maasi alirsin dediler benim sorum su ben bu maasi alirsam bidaha sigortali calisa bilirmiyim ve bu aldim mas tazminatimdan kesilirmi ve nekdar alirim urasmama deyeckmi simdiden tsk

  1. Başınız sağ olsun Esma hanım. Elbette, bu bir iş kazasıdır. Bir avukata danışmanızı öneririm.

 36. Merhabalar ben 2018 aralık syının don haftası fabrikada işe başladım 2019 ocak ayının 9. Günü tek parmağım makinede kesilerek koptu direkt hastaneye götürdüler ameliyata alıp dıktıler sağ olsun patron büyün masrafları karşıladı nir hafta hastanede yattım çıktıktan sonra martın 11 ine kadar yani iki ay rapor verdi. Sorum şu maaşım fabrika tarafından ödenmeye devam edicek mi ya da sigortadan mı para alıcam eğer sigortadansa rapor bittikten sonramı alacağım.

 37. Merhaba ben iş yerinde bir kaza geçirdim 20 gün rapor parası aldım iş yeri bu parayi benden istiyo böyle bi haklari varmi.

 38. Mrb 14/12/2018tarihinde işkazası geçirdim hafta sonuna geldiği için doktor hafta sonu çalışmıyosan takip eden pazartesi rapor. Alabileceğimi söyledi 17/12/2018 pazartesi 2gün rapor aldım sonra3gün19/12/2018 ikinci raporumu aldım 22/12/ işbaşı yaptım üç günlük raporum görünüyor oda arşive kaldırılmış ne yapmalıyım

 39. Ben tersanede calisiyorum ve ufak bir is kazasi gecirdim 5 gunluk bir rapor aldim. Is kazasi tutanagi tutuldu simdi bu rapor parasi sgk tarafindan odeniyor fakat bu 5 gunluk yevmiye parasini taseron firma odemiyormu

 40. merhabalar ben yabanci bayrakli gemide ukranyada dustum kafatasi kirigina bagli beyin kanamasi gecirdim yabanci bayrak oldgundan sigortamiz malesef yoktu 2014de meydana gelen bu kaza ilgili mahkeme surecimiz dun 5yildan sonra bitti ve is kazasidir diye sonuclandi hem mahkrmden hemde ssk bas mufetiisinde verdgi is kazasidir raporu var. sskdan calisamadgim donemin parasini alabilirmiyim teskuler

 41. Merhaba ben bi sirkette aylik 3 binliraya calisiyorum is kazasi gecirdim 10 gunluk rapor aldim bana 10 gün ödeneği ne kadar olur bilgi verirseniz

 42. 25.07.2018 Tarihinde İş Yerinde Yangın çıktı Zehirlendim ve Yanqindan kaçarken Merdivenden Düştüm Kaval kemiqimde çatlak oluştu o anda Kendimde oLmadiqim için biLemedime aqrim yoktu 1 aylık rapor sonunda Omuzum için Hastaneye qittim Omuz kası yırtık olduqu belirlendi Fakat iş kazası raporuna yazılmamış Bu yazıyı eklemek için ne yapmalıyım
  Ameliyat olmam gerekiyormuş ama işveren ücretsiz izin veriyor ne yapabilirim acil yardım lütfen

 43. Ben kamu personeli olarak otobüs şoförlüğü yapıyorum bundan 2 ay önce yolcuyla kavga ettim ve yolcu ittirmesiyle düşerek ayak bileğimi iki yerden kırdım ve ameliyat olarak platin takıldı sonuç olarak 2 ay rapor aldım ilk ay iş yeri maaşımı yatırdı şimdi sorum şu SSK yatıracağı iş kazası rapor parasını iş yerine vermek zorunda mıyım aydinkatirsaniz çok sevinir

 44. Ben bişey anlamadım benim maaşım aylık bazında yani memurum iş kazası raporluyum maaşımı tam aldım bide SSK yatiricakmis onu iş yerine vermek zorundayım

  1. Memursanız, bu konuda bir şey diyemem. İşçilerle ilgili bilgilendirme yapıyoruz. Ama zaten, memurlarda rapor parası diye bir şey yoktur.

 45. Ben iş kazası gecirdim. İlk 10 günlük iş göremezlik parası 1011 lira yattı. İkinci 10 gün 940 küsür… bunun nedeni nedir acaba?

 46. Merhabalar ben geçen hafta iş kazası geçirdim parmağımın bir kısmı koptu hastane tarafindan 3ay rapor verildi işveren olay günü iş kazası bildirimini yaptı benim 3 ay rapor parası alabilmem için şahsen ssk ya bildirim yapmam gerekiyormu işverenin iş kazasını bildirmesi yeterlimi teşekkürler

  1. Merhaba. Çok geçmiş olsun, umarım en kısa sürede iyileşirsiniz. Sizin yapmanız gereken bir şey yok. İşveren iş kazası bildirimi yapmışsa, rapor paranız ödenecektir.

 47. Merhaba motorsikletle hizmet veren bir firmada calisiyorum 2 gün once motorsikletle iş kazası geçirdim.kaburgam ve vücudumun bazı bölgeleri zarar gördü.raporluyum isverenim motorun ücretini karşılamami istiyor.haklarim neleredir

 48. Merhaba ben özel sektörde çalışmaktayız is kazasi geçirdim 1 aylık rapor aldım benim sorun bi 1 aylık süte zamanında işvereni maaş ödemesi yapmak zorunda midir yoksa sadece sgk ödeme yapicak

  1. Merhaba ben engelli işçi olarak mermer fabrikasında çalışırken epilepsi krizi geliyor ve sol ayağımın baş parmağı koptu hastalık nedeniyle şikâyetçi olmadım haklarım nelerdir

   1. Merhaba. Çok geçmiş olsun; işyerinde olduysa bu bir iş kazasıdır. Detayları ve haklarınızı yüz yüze bir avukata sormanızı öneririm.

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız ve şehir bilgileriniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.