İşçi için referans mektubu örneği

işçiler için referans mektubu örneği

Referans mektubu örneği

Daha önce sizlerle çalışma belgesi örneğini paylaşmıştım. Bu belge sadece işçinin yapmış olduğu görevi, bu görevin süresini ve işçinin şahsi bilgilerini içermektedir.

Kanunen düzenlenmesi ve işçiye verilmesi zorunludur. Bugün ise, işçiyle ilgili işverenin kanaatlerini de içeren referans mektubu örneğini paylaşmak istiyorum.

Çalışmakta olduğu işyerinden ayrılan ve yeni bir iş arayan işçi için referans mektubu oldukça önemlidir. İşçinin eski işvereninden referans mektubu almış olması; önceki işinden bir sorun yaşamadan ayrıldığını, eski işvereninin kendisine referans olduğunu ve işçinin çalışmasından memnun kalındığını gösterdiği için önem arz eder. Önceki işyerinden alınacak bir referans mektubu işçinin önünü açacak ve ona yarar sağlayacaktır.

İşveren açısından ise; çalışmasından gerçekten memnun kaldığı, iyi ilişkiler kurduğu ve anlaşmazlık yaşamadan ayrıldığı işçisine bir çeşit teşekkürü ifade etmektedir.

İşçi ücretsiz izin dilekçesi örneği

Bu yazıya da göz atmak ister misiniz?

Aşağıda yer alan ve word formatında hazırladığım işçi referans mektubu, genel anlamda yeterli olacaktır. İşveren ya da vekili dilerse, ilgili alanları kendine göre düzenleyebilir ve istediği eklemeleri yapabilir.

Referans mektubunu aşağıdaki bağlantıdan, bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirebilirsiniz.

İndirmek için tıklayınız.

 


İşçi Dünyası
Zeynel Abidin Özkale
İşçi Dünyası'nın editörü olan olan yazarın, İş ve Sosyal Güvenlik hukuku üzerine yazdığı diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız ve şehir bilgileriniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.