İşçi için şikayet dilekçesi örneği

işkur işçi şikayeti

Şikayet dilekçesi örneği

İşçi şikayetlerinin nerelere yapılacağını daha önceki bir yazımızda açıklamıştık.

İşçi şikayeti nereye yapılır?” başlıklı yazımıza buradan göz atabilirsiniz.

O yazımızda da belirttiğimiz üzere BİMER’e ve ALO 170’e yapılacak şikayetler internet üzerinden ve telefon yoluyla yapılmaktadır.

Burada sizlere, eski adı Bölge Çalışma Müdürlüğü olan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine (İŞKUR) verilecek olan şikayet dilekçesinin bir örneğini sunuyoruz.

Word (.doc) formatında hazırladığımız bu dilekçeyi indirebilir, üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz.

İşçi şikayet dilekçesi örneği indir.

 

91 Yorum

 1. MERHABA,
  9 AYDIR BİR FİRMADA ÇALIŞIYORUM.
  AĞUSTOS AYINDA 1 YILIM DOLDUĞU HALDE O GÜNDEN DEĞİLDE 1 AY 20 GÜN SONRA BAŞLATILAN SİGORTA TARİHİMDE İZNE ÇIKABİLECEĞİMİ SÖYLÜYOLAR.
  BENDE KENDİLERİNİN BENİM SİGORTAMI GEÇ BAŞLATTIĞINDAN BU KONUNUN BENLE ALAKASI OLMADIĞINI BEN GİRDİĞİM TARİH İTİBARİYLE GÜNÜMÜ SAYACAĞIMI İLETTİM.
  DİKKATE ALMIYORLAR. NE YAPMALIYIM?

  1. Merhaba Tuğçe hanım,
   bu gibi hususlarda çalışanların mağdur olmaması için geçen hafta bir yazı hazırlayarak BURADA yayınlamıştık. Göz atmanızı tavsiye ederim…
   Durumunuzla ilgili olarak tabiri caizse biraz iş işten geçmiş ve biraz da zor bir mücadele yolunuz var diyebilirim. SGK primleriniz geçmişe yönelik ödenmedikçe haklılığınızı ispat edemezsiniz. Ki işverenin bunu abul edebileceğiniz pek sanmam. En kısa yolu dedikleri tarihlerde izin kullanmak ve bundan sonra daha uyanık olmak.
   İyi günler.

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir