İşçi için şikayet dilekçesi örneği

işkur işçi şikayeti

Şikayet dilekçesi örneği

Reklam

İşçi şikayetlerinin nerelere yapılacağını daha önceki bir yazımızda açıklamıştık.

İşçi şikayeti nereye yapılır?” başlıklı yazımıza buradan göz atabilirsiniz.

O yazımızda da belirttiğimiz üzere BİMER’e ve ALO 170’e yapılacak şikayetler internet üzerinden ve telefon yoluyla yapılmaktadır.

Burada sizlere, eski adı Bölge Çalışma Müdürlüğü olan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine (İŞKUR) verilecek olan şikayet dilekçesinin bir örneğini sunuyoruz.

İstinaf dilekçesi örneği

Bu yazı da ilginizi çekebilir

Word (.doc) formatında hazırladığımız bu dilekçeyi indirebilir, üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz.

İşçi şikayet dilekçesi örneği indir.

 

Reklam
İşçi Dünyası
Zeynel Abidin Özkale
İşçi Dünyası'nın editörü olan olan yazarın, İş ve Sosyal Güvenlik hukuku üzerine yazdığı diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

136 Yorum

  1. Merhaba Mustafa Bey ben bir firmada 6 yıldır çalışıyorum.6yili doldurmama rağmen yıllık iznimi 14 gün olarak veriyorlar 1 yılı dolanda 14 gün 10 yılı dolanda 14 gün kullandiriliyor.Ne yapabilirim kanuni iznimi alabilirim.

  2. Meraba ben 32 gun spor salonunda calistim sigortayi baslaticaz dediler 1 hafta gecti baslatmadilar 2hafta gecti yine baslatmadilar bugun yarin baslaticaz dediler 1ay gecti bende cikisimi telefonla verecegimi soyledim 1saar sonda cikisimi verdim suanda 15gun onceden soylemedigim
    icin 15gunumu kesiyorlar napmam gerekir

    1. Merhaba, öyle şey mi olur? Bence hiç muhatap olmayın ve doğrudan arabulucuya gidin. O işyerinde çalıştığınıza dair tanık bulmanız çok önemli olacaktır.

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız, telefon ve şehir bilgileriniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.