İşçi ihtarname örneği

toplu ihtarname çekilmesi

İhtarname örneği

Reklam

Burada örnek olarak verilen ihtarname, işten ayrılan ve bazı haklarını alamadığını düşünen işçi için hazırlanmış bir ihtarname örneğidir.

İçeriği çok genel olup tamamen de özgünleştirilebilir.

Bu tip ihtarnamelerde işten ayrılış nedeninin açık açık yazılması önemlidir. İşçi işten neden ayrıldığını ya da nasıl çıkarıldığını ayrıntısıyla anlatmalı ve haklılığını ortaya koymalıdır.

Sonrasında ise hangi alacaklarını alamadığını düşünüyorsa bunların ödenmesini işverenden talep etmelidir. Unutmayın, bu ihtarname içeriğini düzenlemek sizin elinizde. O nedenle ihtarname örneğinde yer alan açıklamaları dikkatle okuyunuz ve gerekli değişiklikleri mutlaka yapınız.

İstinaf dilekçesi örneği

Bu yazı da ilginizi çekebilir

İhtarname noterden gönderilmek zorunda mı? Bu konuda yazmış olduğum bir yazıya şuradan göz atabilirsiniz.

İhtarname örneğini indirmek için tıklayınız.

NOT: Profesyonel bir ihtarname hazırlamak isteyenler için, ihtarname hazırlama hizmetimiz bulunmaktadır. Bize ulaşmanız halinde; size ileteceğimiz 14 farklı sorunun cevabını dikkate alarak, ayrıntılı ve haklı fesih sebeplerini içeren ihtarname hazırlamaktayız. Bu hizmetin bedeli 100 TL’dir. Sitemizdeki canlı destek hattından ya da iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Reklam
,
İşçi Dünyası
Zeynel Abidin Özkale
İşçi Dünyası'nın editörü olan olan yazarın, İş ve Sosyal Güvenlik hukuku üzerine yazdığı diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

469 Yorum

  1. Öncelikle saygılar
    benim sorum ihtarname çekerken ihbar edilen yere işveren unvanına şube müdürünün ismi mi yoksa şube isminimi yazmamız gerekiyor
    Teşekkürler

  2. Merhaba ben halkbank da calisirken zorunlu egitime cagrildim fakat ayrilacagimi mail yoluyla genel mudurluge ilettim ardindan 2 ay sonra isten ayrildim benden 3500 tl ihbar tazminati isteniyor bu mail ihbar sayilir mi dava acsam kazanma ihtimalim var mi tesekkurler

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız, telefon ve şehir bilgileriniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.