İşçi kavga tutanağı

İşçi kavgası tutanağı

Reklam

İşyerinde çalışan işçinin başka bir işçiyle ya da duruma göre dışarıdan biriyle kavga etmesi, işveren açısından bir haklı nedenle derhal fesih sebebi olabilir.

Buna ilişkin yazımızı daha önce yazmış ve ayrıntılı bir şekilde konuyu açıklamıştık.

Böyle bir kavga tutanağa bağlanmalıdır. Bu tutanağın içeriğinde de kavganın nasıl olduğu net bir şekilde mutlaka açıklanmalıdır.

Aşağıda yer alan işçi kavga tutanağını bilgisayarınıza ya da telefonlarınıza indirebilirsiniz. İşyerinde kavga eden işçiler için düzenlenmesi gereken tutanak örneği budur.

İstinaf dilekçesi örneği

Bu yazı da ilginizi çekebilir

Tutanağı indirin.

Reklam
İşçi Dünyası
Zeynel Abidin Özkale
İşçi Dünyası'nın editörü olan olan yazarın, İş ve Sosyal Güvenlik hukuku üzerine yazdığı diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

10 Yorum

 1. Selam hocam ben 3 yıldır özel sektörde çalışıyorum geçen hafta iş yerinde çalışanla kavga ettik işveren bizi yanına çağırdı olayı anlattık birbirinizden özür dileyin dedi bizde işimize döndük aradan 1 saat geçti muhasebeciye çıktık kavga Raporu hazırladı kağıda olayın nasıl olduğunu acikladim imzaladım şuan halen devam ediyorum Şubat’ta askere gidecem iş veren bunu bahane Edip tazminatımı verme hakkına sahip mi

  1. Erkan bey, bununla askerlik nedeniyle kıdem tazminatı almanın hiçbir ilgisi yoktur.

 2. Merhabalar mustafa bey ben ve arkadaşlarım yemek hanede yemeklerin kötü ve tapakların pis masaların pis oldugunu söyleyerek bizim ana firmamız olan bi şefle tartıştık ve olaydan 13 gün sonra bizim giriş kartlarımızı iptal edip ve güvenlik görevlilerince kartımıza el kondu ve üçgündürde hiç bi şekilde bize bilgi verilmiyor ve ben şefimşefimi arayarak sordugumda ise daha belli birşeyin olmadıgını ana firmadan mektup beklediklerini ve bununda 10 15 sürecegini söylüyorlar bu durumda ne yapmam gerekir

 3. İs yerinde bir arkadaşımla sakalasirken paltonun kolu gözüne değdi gözü kan toplamış işveren benden habersiz darp raporu alıp arkadaşımın gözüne vurduğunu ittta ederek işten beni çıkardı fakat o anda yanınızda bulunan sahit arkadaşlar kavga olmadığını kazayla paltomun kolunu n dediğini söylemesine rağmen ne yapmam gerekir

  1. Bu durumda bir an önce iş mahkemesine giderek, buradaki iddialarınızı oraya taşımanız gerekir. Artık yapabileceğiniz başka bir şey yoktur.

 4. Merhaba Mustafa bey 3 ay önce kavga ettim iş yerinde bi arkadaşla işten çıkartma ve tutanak düzenlenmedi ceza olarak maaşıma zam yapılmadı şimdi ben çıkmak istiyorum. Maaşımız asgari ücretten fazla olmasına rağmen asgari ücretten gösteriliyor. Durumum nedir işveren 3 ay önceki kavgamı sebeb gösterip tazminat hakkımı fesh edebilirmi değerli cevaplarınızı bekliyorum.

  1. 3 ay önceki kavga için, işverenin o zaman haberi olmuşsa, işçinin iş sözleşmesi haklı nedenle feshedilemez.

 5. Selam hocam bir işyyeri beni işten çıkardı benle biri kavga ettik kavga ettiğim kişi patronun aakrabası bizi işten çıkardı ne yapmam lazım

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız, telefon ve şehir bilgileriniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.