İşçi ücretsiz izin dilekçesi örneği

Ücretsiz izin dilekçesi örneği

İş Kanununda ücretsiz iznin hangi hallerde verileceğini şu yazımızda açıklamıştık. O nedenle aynı konuya tekrar girmek istemiyoruz.

İşçi tarafından işyerine verilecek olan ücretsiz izin dilekçesi örneğini aşağıdan indirebilirsiniz.

Bu dilekçeyi işverene verirken, eğer ileride işverenle sorun yaşayabileceğinizi düşünüyorsanız evrak kayıt numarası almanızı öneririm. Böylece olası bir anlaşmazlık durumunda, talebinizi kanıtlamış olursunuz. Ama işyeri ile aranızdaki güven ilişkisine göre, dilerseniz böyle bir şey yapmayabilir ve işverene güvenebilirsiniz.

Dilekçeyi indirin.


İşçi Dünyası
Zeynel Abidin Özkale
İşçi Dünyası'nın editörü olan olan yazarın, İş ve Sosyal Güvenlik hukuku üzerine yazdığı diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

2 Yorum

  1. Merhaba sorunumuz ssk pirimin yatmamasi eşim yaklaşık 2 yildir bir lokantada çalışıyor ssk girişi yapılmış ancak 2 yılda yatan pirim 16 gün çıkışta yapmamış bunun üzerine çanakkale sgk na 8 aydi hem yazılı hem sözlü sikayette bulunduk 170 si aradık hiç bir sonuç alamıyoruz eşim 12 saat çalışıyor 1200 tl maaş aliyo nereye gitsek eli boş dönüyoruz hani diyorlar ya devlet işçiden yana alakası yok ne yapmalıyız bize bir yol gösterin 8 aydır sgk gidip geliyoruz aldigimiz cevap bekleyin daha ne kadar bekleyeceyiz bilmiyoruz yardimci olursaniz sevinirim sagilarimla

    1. Merhaba. Sizi çok iyi anlıyorum, ama anladığım kadarıyla şikayetiniz henüz sonuçlanmamış. Beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey de yok. Daha da sonu. alamazsanız, işten ayrıldıktan sonra dava açabilir ve bildirilmeyen primlerin işlenmesini sağlayabilirsiniz.

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız, telefon ve şehir bilgileriniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Bu yazımızı, alttaki sosyal medyada hesaplarının birinden paylaşan ziyaretçilerimizin yorumları ÖNCELİKLE cevaplanmaktadır. Yorum yaptığınız kullanıcı adıyla Sosyal Medya kullanıcı adınızın aynı olması yeterlidir.