İşsizlik maaşı hangi durumlarda kesilir?

İşsizlik maaşı hangi hallerde kesilir?

İşsizlik maaşı işçiye, çalışmadan geçirdiği dönemler için ödenmektedir. Zaten bu maaşın mantığında da, işçiye zor döneminde maddi olarak destek olmak vardır. İşsizlik maaşını alan işçinin uyması gereken bazı kurallar mevcuttur. Bu yazımda, işsizlik maaşının hangi hallerde kesileceğini açıklamaya çalışacağım.

İşsizlik maaşı

İşsizlik maaşına hak kazanmanın ilk şartı, işçinin haklı bir nedenle işten ayrılması ya da kusuru olmaksızın işveren tarafından çıkarılmasıdır. Ayrıca işçi, işten ayrıldığı tarihten geriye doğru son 120 gündür bir işyerinde çalışıyor olmalı ve son 3 yılda da toplam en az 600 gün primi bulunmalıdır. Bütün bu şartları bir arada taşıyan işçi, işsizlik maaşına hak kazanır. İşsizlik maaşı için nereye başvurulması gerektiğini ve ne kadar süreyle ödeneceğini daha önce yazmıştım.

İşsizlik maaşı ne zaman kesilir?

İşsizlik maaşı aşağıdaki hallerden birinin varlığı halinde kesilir. Bu nedenle, ileride alınan paraları faiziyle geri ödememek için kuruma gerekli bildirimlerin yapılması gerekir.

İşsizlik maaşı nedeniyle tazminat davası

Bu yazıya da göz atmak ister misiniz?

 • İşçinin ikamet ettiği yerin sınırları içinde ve mesleğine uygun, son görevine ve ücretine yakın bir iş İşkur tarafından teklif edilir ve işçi, bu teklifi reddederse
 • İşkur tarafından önerilen bir kurs haklı bir neden gösterilmeden reddedilirse ya da kursa devam edilmezse
 • İşkur tarafından işçiye yapılan çağrıya cevap verilmezse ya da istenilen bir bilgi veya belge süresinde getirilmezse
 • İşsizlik maaşının alındığı süre zarfında gelir getirici başka bir işte çalışılırsa
 • İşsizlik maaşı alınırken emekli maaşı bağlanırsa
 • İşçiye iş göremezlik ödeneği ödenmesi gereken bir durum olmuşsa, iş göremezlik ödeneğinin alındığı süre boyunca işsizlik maaşı ödenmez.

İşsizlik maaşı kesilince ne olur?

işsizlik maaşı neden kesilir

Yukarıdaki nedenlerden birisi ile işçinin maaşı kesilirse, işçiden önceki maaşlar geri istenmez. Ancak bu tarihten sonra da işçi, süresinin sonuna kadar işsizlik maaşı alamaz. Eğer işçi yapılan çağrıya sonradan cevap verirse ya da bilgiyi/belgeyi sonradan verirse maaş tekrar bağlanır. Aynı şekilde kursa katılmayan işçi sonradan katılırsa, yine maaşı tekrar bağlanır.

SONUÇ

Her şeyden önce, gelir getirici bir işte çalışan işçi mutlaka durumu İşkur’a bildirmeli ve işsizlik maaşını durdurmalıdır. Bunun dışında, yukarıda yazılı hallerden birinin varlığı halinde de işsizlik ödeneği kesilecek veya duracaktır. İşsizlik maaşı alan işçinin, bu kurallara riayet etmesi çok önemlidir. Aksi takdirde ileride, bu tespitlerin İşkur tarafından yapılması halinde ödenen işsizlik maaşları yasal faiziyle birlikte geri alınacaktır.


İşçi Dünyası
Zeynel Abidin Özkale
İşçi Dünyası'nın editörü olan olan yazarın, İş ve Sosyal Güvenlik hukuku üzerine yazdığı diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

119 Yorum

  1. Hasan bey ilk defa böyle bir soruyla karşılaşıyorum. Kanaatimce kesilmeyecektir ve çıkınca almanız mümkün olur.

 1. Merhabalar ben suanda 1yıldır bir işyernde calısmakta bulunmaktaym.. evlendkten sonre calısamıcam bır sure bu surede ben işsızlık maassı alablrmıyım?

 2. Merhabalar işsizlik maaşı alıyorum bu süre içinde üniversite kazandim kayıt yaptirmam gerekiyor maaşım kesilir mi?

  1. Nurdan hanım, üniversiteye kayıt olmak, işsizlik maaşının kesilmesine sebep olmaz.

 3. İşsizlik maaşı alıyorum.İşkurun işbaşı eğitime kayıt olursam günlük 75tl cep harçlığı verilecekmiş peki işsizlik maaşım devam edermi

 4. Ben işsizlik maaşı alırken .bir başka şirket beni maçta güvenlik olarak çağırdı.gitmedim haliyle.bana 0 sıfır gün gösterdiler.iskur benim maasi kesti.ve ödedikleri parayı geri istiyorlar.bende şirkete gittim .dedim maça gelmedim görevli.niye sigorta yaptınız.sgk ya dilekçe verdim.calismadigima dair.benden 0 sıfır güne nasıl keserler .sgk ve iskur beni mağdur etti.

 5. Bana 24.09.2018 tarihinde iş başı verdiler fakat ayın 5.inde işsizlik maaşım ı alabilirmiyim.

 6. İyi akşamalr bir sorum olacak.İş kurun bu meslek edindirme kursuna başladıktan sonra gelir elde edildiği için işssizlik maaşı kesiliyor. Peki benim şuan hala 6 ay işssizlik maaşı alma hakkım bulunuyor. Kurs bittikten sonra tekrar yararlanabiliyormuyum işssizlik maaşından. Yani kaldığı yerden devam ediyor mu

  1. Onur bey, daha önce hatalı bilgi vermişiz. Bu vesileyle düzeltmiş olalım; iş başı eğitimlerde işsizlik maaşı kesilmemekte; ancak işçiye eğitimi nedeniyle ödenen günlük kurs ücretinin miktarı azalmaktadır.

 7. Merhaba şuan işsizlik maaşı alıyorum ve benm adıma t plaka alıcaz fakat plaka askıda olacak bu işsizlik maaşımın kesilmesine sebep olur mu bu süreçte ne yapmam gerekir bilgi verir misiniz ?

 8. Ben 4 nisan 2018 tarihinden bu tarafa işssizlik maaşı almaktayım ve aralıkta son işssizlik maaşını alacağım fakat yazıda belirtildiği gibi bana işkur tarafından herhangi bir iş teklifi olmamıştır bu durumda ne yapmam gerekir.

  1. Merhaba. Bir şey yapmanıza gerek yok. İşsizlik maaşınız aralıkta sona eriyorsa, sona erecek demektir. Hak ettiğiniz tüm tutarları alıyorsanız, yapmanız gereken bir şey olmadığını söylemeliyim.

 9. mrb eşime işkurdan iş başvuruları yapmıştık bazı yerler davet mektubu yolladı o davete gitmezse işsizlik maaşı kesilirmi?

  1. Merhaba. Evet, davete gitmeniz ya da mazeret bildirmeniz gerekir. Aksi takdirde işsizlik maaşı kesilecektir.

 10. merhaba işsizlik maaşım bağlandı ve bir aylık maaşımı aldım. bu ay başı da iş başı yaptım…
  işkur a bildirim yapmam gerekir mi yoksa onlar kendiliğinden kontrol edip maaş ödemesini durdurur mu?

 11. Onaylanmış ve ödeme planı görülen işsizlik maaşı işverenin herhangi bir nedenle vereceği dilekçe ile kestirilebilirmi ?
  Örneğin işcini mahkemeye başvurup ihbar ve kıdem tazminatı davası açması ve işverenin bunu ödememek için başka bir çıkış koduyla değiştirmesi..işkur böyle bir şeyi kabul edermi ?

  1. Merhaba. İşveren bu değişikliği 10 gün içinde yapmışsa olur, ancak daha sonra böyle bir değişiklik sonucu değiştirmeyecektir.

 12. Işsizlik aliyorum son ayimdayim 14 gunluk para alacağım 19ndais başı yapacağım issizligim kesilir mi son ayi ve yarim maaş alacağım ne yapmam lazim

 13. Merhabalar eşim işsizlik maaşı alıyor yeni bir ileri ile anlaştı anlaştığı gün sigorta girişini yaptılar fakat 1 gün sonra eşim işten vaz geçti işsizlik maaşı al aya devam eder mi?

  1. Merhaba. Evet, ama yine de işsizlik maaşı kesilmişse, tekrar başvurması gerekebilir. İşkur’a giderek sormasını öneririm.

 14. İş kur üzerinden iş başvurusunda bulunduk sonra başvuruları iş başvuru süresi içeresinde hala ilandayken başvuruları iptal ettik işsizlik maaşı kesilir mi

 15. Calistigim isyerinden anlasmali bir sekilde ayrilip tazminatimi aldim issizlik odenegine bas vurdum ve maasim bagladi ilk ayki odemem yapildi ancak 2. Aynin odemesino almaya gittigimde maasim kesilmisti bunun sebebi ne olabilir. Son 120 gun icinde devamsizligim varmis ama bu is kura 1 ay sonra bildirilmis ve maasim kesildi burda yapmam gereken nedir. Benim bi hatam varmi ben ilk ay aldigim maasi is kura odemek zorundamiyim cevap verirseniz tesekkur ederim.

  1. Merhaba. Böyle bir şeyle ilk defa karşılaşıyorum. Ama devamsızlık yaptıysanız, açıkçası maaşın kesilmesi normaldir. Bu durumda ödenen maaş da geri istenebilir.

   1. Peki bu devamsızlıgı nasıl goremiyolar ben işten ayrıldıgım tarihten 40 gün sonra maas aldım 40 gün bildirim yapılmıyor mu burda fabrikanın bi hatası olmuş olabilirmi cvp verdiginiz için cok teşekkür ederim

    1. Bunu ben de anlamadım. Normalde, SGK bildiriminde değişiklikler en geç 10 gün içinde yapılır. İşkur’a giderek işin aslını tam olarak öğrenmenizi öneririm.

 16. İşsizlik maaşı alıyorum danışmanım 2tane görüşme ayarladı verdi gün gün gidemedim 2gün sonra iş yerini arayıp görüşmeye gidicem işsizlik maaşım kesilir mi

 17. Merhaba ben işsizlik maaşı alıyorum iskurun düzenlediği bir kurs var 6gun sürüyor acaba işsizlik maaşı kesilir mi

  1. Merhaba. Bildiğim kadarıyla kesilmiyor. Ama emin olmak için İşkur’a sormanız daha garanti olacaktır.

 18. merhaba ben şunda işden cıkarıldım sigortam durdu işsizlik maaşı alıyorum ssk binasına gidip yeşil karta geciş yaparsam ve cocuklarım okula gidiyorlar herhangi bir yardımda bulundugumda işsizlik maaşım iptal olurmu

 19. Merhaba. Deneme suresi max. 2 ay gibi calışma sonunda işten ayrılma durumunda işsizlik maaşı tekrar bağlanır mı? Teşekkürler.

  1. Merhaba. Deneme süresinde olması ya da olmaması fark etmez, almakta olduğunuz işsizlik maaşı, kaldığı yerden devam edecektir.

 20. Merhaba ben işsizlik maaşı alıyorum.
  Eşim (bayan) sigortalı Bir işe girerse maaşım kesilir mi…
  Teşekkürler.

  1. Merhaba. Hayır, öyle şey olmaz. Eşinizin işe başlaması, sizin işsizlik maaşınızı etkilemeyecektir.

  1. Merhaba. İşkura iş için başvurmanız maaşınızın kesilmesine neden olmaz. İşe girerseniz, o zaman maaşınız kesilecektir.

   1. Ama bana verdikleri evrakta iş görüşmesine gittiğiniz vakit iş teklifini reddederseniz işsizlik odeneginiz kesilir yazıyor

    1. Siz bana böyle bir bilgi vermediniz ki. Size İşkur ne diyorsa, onu doğru kabul edin. Ayrıca yazıyı dikkatli okumanızı öneririm. Herhangi bir nedenle bile olsa dahi reddetme hakkınız yok muymuş?

 21. İşten ayrılalı 20 gün oldu işsizlik maaşıda bağlandı kendi çabam ile bi iş buldum lakin ayrıldım işsizlik maaşım kaldığı yerden devam edermi

 22. isssizlik maasi alamiyorum is yeriyle kotu bi sekilde ayrildm suan hic bir gelirim yok evim kira 1 yasinda bebegim var esimde calismiyor ne yapmamiz gerekiyor

  1. Merhaba. Sizin adınıza üzüldüm ama bu konuda verebileceğimiz bir tavsiye yok. Eğer işverenden alacaklarınız kaldıysa, hukuki yollara başvurarak hakkınızı aramanız dışında bir önerim olmaz. Bunun dışında, İşkur’a giderek iş başvurusunda bulunabilirsiniz; ama ne kadar işe yarayacağını bilemeyiz.

  1. Merhaba. Evet, işe başladığınız güne kadar olan maaşınızı alabilirsiniz.

 23. İyi günler şuan işsizlik ücreti almaktayım 2şubatta asker olmak için bütün işlemlerimi yaptırdım ama geçirmiş olduğum bir sağlık sorunu nedeni ile rapor alıp mayıs celbine erteletmek zorunda kaldım bu durumda işsizlik maaşım kesilir mi yapmam gereken işlemler nelerdir yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

  1. Merhaba. Furkan bey özel bir durum olduğu için, en doğru bilgiyi alabileceğiniz İşkur’a başvurmanızı tavsiye ederim.

 24. Merhaba işsizlik maaşı alırken ev alsak üzerimize maaşımız kesilir mi? Başka hiç bir mülk yok üzerimde. Şimdiden yanıt için teşekkürler.

 25. İyi günler issizlik maasi alirken babadan yetim aylığı bağlanması durumunda issizlik maaşı kesilir mi

 26. Mrb 2016 da 10 aylık işsizlik aylığı bağlandi şahsıma, ben bunun 5 ayını kullandim yeni ise başladığımdan dolayı kesildi.Simdi ise isyerimin iflas etme durumundan dolayı işsizlik maaşına hak kazanacağım ama bu bağlanacak işsizlik maaşı 2016 da aldığım ayliktan mi bağlanacak acaba yoksa başka bir prosedürmu uygulanacak bu arada 2016 da işsizlik maasimin kesildiği günden bu günun arasında tam 910 günlük prim günüm var, saygılar.

  1. Merhaba. Şu anda yeniden işsizlik maaşı bağlanma şartlarını taşıyorsanız, yeni ücretiniz üzerinden ve yeni bir işsizlik maaşı bağlanır. Bu şartları sağlayamasaydınız, eski maaşınız bağlanırdı.

 27. arkadasım 2 aydır işsizlik maaşı alacak 05 martta ama yarın işe girişi yapacak sigortası başlıyor. ama yarın 20 şubat gecen 20 gün parasını işsizlik parası olarak alabilir mi?

 28. Merhaba 30 ocakta işten ayrıldım 1 şubatta işsizlik maaşına başvurdum 11 şubatta yeni işe başladım e devletten baktığımda 10 günlük bi para gözüküyo bu parayı almalı mıyım

  1. Merhaba. Elbette alabilirsiniz. Fazladan ödenen tutar olursa, bunu da bir dilekçeyle İşkur’a bildirerek iade yapmak istediğinizi söylersiniz.

 29. 1 martta işe başlayacağım işsizlik maaşı almaktayım. Ama işsizlik maaşı 5 martta yatıyor şubat ayının maaşını alabiliyormuyum?

   1. 5 aydır işsizlik maaşı zaten almaktayım benm merak ettiğim mart 1 de iş başı yaptığımda şubat ayının işsizlik maaşınıda alabiliyormuyum?

    1. Evet, şubat maaşınızın yatması gerekir. Neticede şubat ayı itibariyle çalışmamışsınız ve işsizlik maaşını hak etmiş durumdasınız.

 30. Merhabalar 2 aydır işsizlik maaşı alıyordum bu süre içinde işe davet aldım. Ancak şehir dışında olduğum ve Danışmana ulaşamadıgim için isteği red ettiğimi düşünürken, davet eden firma red ettiğine dair bilgi mesajı ile maaş kesinti mesaji aldim. Ne yapmalıyım ve şehir dışında olup, ilgililere ulaşamamak hakli bir sebep midir. Ve tekrar baglanirmi ?

  1. Merhaba. Bu konuda en doğru bilgiyi bizzat İşkur’dan alabilirsiniz. Ne yazık ki net bilgimiz yok.

 31. Zeynep bugün itibariyle iş görüşmesine davet edildim eger işe girersem 5 mart 2019 maasımı alabilir iyim yoksa keailirmi

  1. Merhaba. Bu bir iptal sebebi değildir. Ancak maaş isme ve kimlik numarasına göre PTT’ye yattığı için sıkıntı olabilir. Her ihtimale karşı bu durumu İşkur’a sormanızı öneririm.

 32. Merhaba ben işsizlik maaşı alıyorum ilerde bunlar bizden kesilir mi biri bana dedi ilerde verdiklerini keserler diye yani aldığımız bu issizlik maasi ilerde bizden isterler mi acaba şimdiden teşekkür ederim

  1. Merhaba. İşsizlik maaşını usulsüz yere almıyorsanız, neden geri istensin? Böyle bir şeyi ilk defa duydum, siz de dikkate almayın.

 33. Merhaba ben bugün itibari ile bir işe başladım…4 aydır işsizlik maaşı alıyorum.5 mart taki işsizlik maaşımı alabilirmiyim..

  1. Merhaba. Hak ettiğiniz günlere ait kısmi maaşınız ödenecektir İsmail bey.

  1. Merhaba. Sigorta girişiniz yapıldığında, elbette maaşınız da kesilecektir.

 34. Merhaba. 24 günlük stajım var ama işsizlik maaşı da alıyorum. Staja başladığım zaman maaşım kesilr mi ?

 35. Eşim 3 ay önce İŞKUR aracılığıyla tekstil fabrikasına girdi. 2 ay maaşını tam aldı ama bu ay 500 lira eksik yatmış.e devlette Şubat ayında adına icra takibi başlatılmış onların kesme ihtimali var mı?

  1. Merhaba. Elbette olabilir; ama bunu öğrenmenin en iyi yolu, kesintinin sebebini işverene sormak olacaktır.

 36. İy akşamlar >15.11.2018 fesihli ödeneğiniz 31.12.2018 tarihinde yeni işe başlama gerekçesiyle kesilmiştir diyor 02.04.2019 tarihinde yeni işe başladım işsizlik maaşı 4 ay aldım 5 inci ay alamadım işsiz olduğum 27 günlük alacağımı neden alamıyorum. teşekkür ediyorum

 37. Iyi günler şu an işsizlik maaşı alıyorum ama işkur vasıtası ile stajyer öğrenci olarak ise başladım işsizlik maaşım kesilir mi

 38. Benim işsizlik maaşim kesildi işkur üzerinden başvurdugum işi reddettiğim için gidip işkura tekrar söylesem olurmu

  1. Merhaba. İşkur’a söylemekten öte, giderek bunu nasıl telafi edebileceğinizi ve maaşınızın hangi durumda tekrar bağlanacağını öğrenmeniz daha iyi olacaktır.

 39. Merhaba

  24 Hazıran da işe baslarşam 23 gunluk issizlik maasını 5 temmuz da alabilir miyim ? Yoksa tum haziran kayıp mı olur ?
  Yukarıda birisi 27 gunluk alacagını alamamış sanırım. Bu konuda ISKUR kesin nasıl bir karar veriyor acaba ?

  1. Merhaba. Kaç gün işsiz geçirmişseniz, o günlerin ücretini almanız gerekir. Ama yine de İşkur’a sorarsanız daha iyi olur. Hatta bize de bilgi verirseniz, farklı bir uygulama varsa, birçok vatandaşımız da bunu sayenizde öğrenmiş olacaktır.

 40. Merhaba, ben engelli bir vatandaşım iş yerinden yeni çıkarıldım işsizlik maaşı önümüzdeki ay yeni alicam. Aklıma bir fikir geldi arkadaşım ile birlikte seyyar arabada tişört satmayı düşündük ileride işsizlik maaşımda kesinti yapilirmi.tesekkurler

  1. Merhaba Ömer bey. Gelir getirici hangi faaliyeti yürütürseniz yürütün, işsizlik maaşının kesilmesi gerekir. Ama İşkur’un maaşı kesmesi için, bu faaliyetten haberdar olması şarttır. Haberdar olmazsa, maaşı da kesmeyecektir. Buradaki asıl risk şudur: Siz bu işi yaparsanız ve ileride bir şekilde tespit yapılıp sisteme girilirse, aldığınız işsizlik maaşlarını faiziyle geri vermeniz gerekir.

 41. Merhaba diyelim ki süresiz iş sözleşmesi işveren tarafından haksız yere fesih edildi yani 04 kodlu durumdan kıdem tazminatı ihbar ve işsizlik maaşı bağlandı. İşsizlik maaşı alınırken evlenme durumu gerçekleşse;( bayanlar için) resmi evlilik tarihinden itibaren işsizlik maaşı kesilir mi?

  1. Merhaba. İşsizlik maaşı alırken evlenmek, maaşın kesilmesine neden olmaz Ömer bey.

 42. Merhaba, işten ayrıldım şuan işsizlik maaşı alıyorum ama iş yeri kıdemimi verdi ihbar tazminatını vermedi şuan dava açsam bu ihnarımı alabilirmiyim, teşekkürler

    1. Evet, ihbar tazminatı için zamanaşımı 5 yıldır. Bu nedenle dava açarak hakkınızı arayabilirsiniz.

 43. Merhabalar Ben Bir is Basvurusunda bulundum olumlu cevap aldim yalniz hangi bolum ve sube calistirilacagimi bilmiyorlar evrak islemlerinde sonra belli olur dediler engelimden dolayi her isi yapamam o yuzden vazgecmem durumunda issizlik odenegim riske girer mi ? Tesekurler

  1. Merhaba. Vazgeçme konusunda haklı bir gerekçeniz olmazsa, işsizlik maaşınız da riske girer. Duruma göre ve mümkünse İşkur’a bizzat sorarak hareket etmenizi öneririm.

 44. Merhaba! İşyerinden ayrıldım işsizlik maaşı alıyorum yalnız eşimin yanında ücretsiz işe başlıyacam işsizlik maaşım kesilirmi veya kesilsin diye iş kura bildirmem gerekmi

  1. Merhaba. Serdar bey, gelir getirici faaliyetler maaşınızın kesilmesine neden olur ve bildirmeniz gerekir. Dolayısıyla, burada önemli olan gelir getirici bir iş yapıp yapmadığınızdır. Bunun kararını ise siz vermelisiniz.

 45. 01/09/2016 TARİHİNDE İŞE GİRİŞİM 31/08/2019 TARİHİNDE ÇIKIŞIM OLACAK KAÇ AYLIK İŞSİZLİK MAAŞI ALA BİLİRİM VE 3 AY SONRADA EVLENECEĞİM BU DURUMDA İŞSİZLİK MAAŞIM KESİLİRMİ

  1. Merhaba. Hayır, üniversiteye başlamak tek başına işsizlik maaşının kesilmesine neden olmaz.

 46. Merhabalar ben işsizlik maaşına yeni başvurdum olumlu yada olumsuz sonuç bekliyorum.
  bu arada işkur iş önermiş bn davetiyeleri reddettim ben ne yapmam gerekiyor.

 47. Merhabalar işsizlik maaşım bu ayin 5inde bitiyor ama 5inden önce sigorta girişim olabilir. Olması halinde bu ay tamamen yanar mi yoksa sigorta yapılan güne kadar ücret verirler mi ?

 48. İssizlik maaşına başvuru yaptım yaptıktan sonra bir yerinden is kur tarafindan kursiyer olarak ise başlayacağım bu süre zarfında 3 aylık bir kurs galiba ssk primi yapılmayacak saglik sigortasi yapılacakmış eğer ki issizlik maasi bağlanır sa kesilirmi

  1. Merhaba. Elbette, çalışmaya başladığınız anda işsizlik maaşınız kesilir. Ama başka türlü bir şey söz konusuysa bilemeyiz. Bu tür soruları mümkün mertebe doğrudan İşkura sormanız daha doğru olacaktır.

 49. Meraba bende işsizlik maasi aliyorum fakat kendi üzerime bitane binek arac alsam maasim iptal olurmu

 50. İşsizlik maaşı alıyorum yasaya göre eşler eşinin işyerinde SGK kayıt olmadan ücretsiz çalışa biliyormuş eğer çalışırsam eşimin yanında işsizlik maaşım kesilirmi ceza yazarlarmı

 51. Merhabalar ben işsizlik maaşı alıyorum bu arada dizilerde oyuncu olarak çalışmak istiyorum ama şöyle bir durum var günlük sigorta yapıyorlar diyelim 1 hafta sigortam yattı maaşım kesilir mi tamamen. yoksa sadece 1 hafta mi kesilir teşekkürler

 52. Merhaba yaklaşık 3 yıldır bir şirkette çalışıyorum. İşten çıkarıldıktan sonraki süreçte evlenirsem soyadı değişikliğinden dolayı işsizlik maaşım kesilir mi

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız ve şehir bilgileriniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.