İşveren için fesih bildirimi örneği

bildirimli fesih nedir

Fesih bildirimi örneği

Reklam

İş Kanununun 17 nci maddesi gereğince, işçinin iş akdi feshedilmeden önce işçiye bilgi verilmesi ve işçinin sözleşmesinin ne zaman feshedilmiş sayılacağı hususunun işçiye bildirilmesi gerekmektedir.

Bu konuda daha önce yazdığımız “İhbar tazminatı nasıl alınır?” ve  “İhbar tazminatı alabilir miyim?” konulu yazılarımıza bakabilirsiniz.

İşte 17 nci maddede belirtilen ihbar önelleri göz önüne alınarak işçiye yapmanız gereken bildirimin içeriğini buradan indirebilirsiniz. Ayrıca bu bildirimin içinde yeni iş arama izni süreleri de dikkate alınmıştır.

Fesih bildirimini aşağıdan indiriniz.

İstinaf dilekçesi örneği

Bu yazı da ilginizi çekebilir

İndir.

 

Reklam
,
İşçi Dünyası
Zeynel Abidin Özkale
İşçi Dünyası'nın editörü olan olan yazarın, İş ve Sosyal Güvenlik hukuku üzerine yazdığı diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

12 Yorum

 1. Merhaba isveren beni isten çıkarmak istiyo fakat 56 gunluk ihbar çalıştırmak istiyo 4 senedir çalışıyorum ben ihbar çalışmak istemiyorum ben işime devam etmek istiyorum ihbar dilekçeyi imzalamazsam sikinti olurmu

 2. Merhaba kasim 1 de ise başladım sözleşmede 2 aylık bir deneme süreci var kasim 22 de işveren tarafından arandim ve sözleşmeyi fesih yapmak istediklerini söylediler ve beni ofise cagirdilar ben ofise gitmek istemiyorum.Hiç bir şekilde muhattap olmak istemiyorum karşı tarafla o yüzden bir kaç sorum olucak ben gitmezsem benim açımdan herhangi bir hukuki sorumlulugu varmi tek taraflı fesih etseler bile bunu bana yasal olarak bildirmek zorundalar mi maaş hesaplaması bana yazılı olarak fesihin elime ulaştığı tarih mi olur bilgi alabilirmiyim

  1. Cengiz bey, gitmeseniz de fesih işlemi yapabilirler ve işe gitmediğinize göre, maaş hesabı da en son gittiğiniz güne kadar yapılacaktır.

 3. Merhaba,
  Ben Mayis 2013 girdigim Sirketimden 13 Kasim itibaren istifa dilekcemi sundum (Sirketin bana verdigi örnek bir istifa sekli ile) asil istifa sebebim Sirketimde adaletsiz Maas dagilimi, Söz verildigi halde Elemanlar ve biz yöneticilerin Maas farki olusturulmamasi, Sirket prosedüründe bulunan Takim Liderlerine aylik Geri bildirimin yapilmamasi v.s.
  Soru 1 Halen (30 Kasima kadar) calismakta oldugum Sirketimdeki istifayi geri cekebilirmiyim?
  Soru 2 Tek Tarafli is akdi Feshi talebinde bulunursam Ihbar ve Kidem Tazminati alabilirmiyim?

  1. Celal bey, zaten istifa yerine haklı fesih yapmalıydınız. Sitemizdeki canlı destek hattından bize ulaşabilirseniz, en azından telafi yöntemleri için size yol gösterebiliriz.

 4. Merhaba;

  18.09.2017 tarihinde yeni bir işe başladım, fakat sigortamı 02.10.2017 tarihinde yaptıkları için işe giriş tarihim bu şekilde değişti. 27.10.2017 tarihinde işten çıkarıldım, 2 haftalık ihbar tazminatımıda verdiler, yinede mağdur olduğumu düşünüyorum ne yapabilirim?

  Tşki şyş çalışmalar..

  1. Ebru hanım, hangi konuda mağdur olduğunuzu düşünüyorsunuz? SGK girişi ise, bunun için dava açmanız gerekir.

   1. Merhaba Zeynel bey, SGK girişimi doğru tarihte yapmadılar, ve sigortamı maaşım üzerinden değil asgari ücret üzerinden yatırdılar, yazılı ve sözlü hiçbir uyarı yapmadan pat diye işten çıkarıldığım için mağdur olduğumu düşünüyorum. 4.5 yıl başka şirkette çalışıyordum vaatler karışılığında buraya geldim ve mağdur olduğumu düşünüyorum başka birşey yapamaz mıyım adil olduğunu düşünmüyorum bu durumun. Şimdiden bilgilendirmeniz için teşekkürler..

  1. Sebebin açıkça yazılması elbette gereklidir. Ama yazılmazsa bile, işçi dava açtığında ve hakkını aradığında, mahkeme tarafından işverene sebebi sorulacaktır.

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız, telefon ve şehir bilgileriniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.