Kıdem tazminatı dilekçesi örneği

kidem tazminati dilekce ornegi

Kıdem tazminatı dilekçesi

Kıdem tazminatı dilekçesi adı altında maktu bir dilekçe yoktur. İşçilerin özellikle internette kıdem tazminatı dilekçesi aradıklarını biliyorum. Ama bu tip bir dilekçe formatı ne yazık ki yok. Bulduklarınız ise işe yaramaz; çünkü kıdem tazminatı dilekçesinde esas olan kıdem tazminatı isteme gerekçenizin dilekçenizde yer almasıdır.

O nedenle hangi nedenle kıdem tazminatı talep ettiğinize göre aşağıdaki dilekçelerden birini indirdiğinizde işiniz görülecektir:

Yukarıdaki üç halden hiçbiri size uymamışsa bu şu anlama gelir: İşten ayrılmışsınızdır ve kıdem tazminatınızı alamıyorsunuzdur. Bu durumda ise yapmanız gereken şey, işverene kıdem tazminatı talep dilekçesi vermek yerine İHTARNAME çekmek olmalıdır. Bu ihtarnamede kıdem tazminatı da dahil olmak üzere hak ettiğiniz ama alamadığınız tüm alacaklarınızı istemelisiniz. Bunun için aşağıdaki örnek ihtarnameyi indirebilirsiniz.

Bütün bunlara rağmen ben hem çalışıyorum hem de durumum yukarıdakilerden hiçbirine uymuyor diyorsanız, aslında kıdem tazminatı almaya hak kazanamamış olabilirsiniz. Kıdem tazminatı almaya hak kazanma şartları için şu yazıya göz atabilirsiniz.

,
Mustafa Baysal
Mustafa Baysal
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında üç yıldan uzun süre İş Müfettişi olarak görev yapan yazarın, İş Kanunu Sorunları adında bir kitabı bulunmaktadır. İşçi Dünyası'nın kurucusu da olan yazarın, İş ve Sosyal Güvenlik hukuku üzerine yazdığı diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız, telefon ve şehir bilgileriniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.