Kıdem tazminatı dilekçesi örneği

kidem tazminati dilekce ornegi

Kıdem tazminatı dilekçesi

Kıdem tazminatı dilekçesi adı altında maktu bir dilekçe yoktur. İşçilerin özellikle internette kıdem tazminatı dilekçesi aradıklarını biliyorum. Ama bu tip bir dilekçe formatı ne yazık ki yok. Bulduklarınız ise işe yaramaz; çünkü kıdem tazminatı dilekçesinde esas olan kıdem tazminatı isteme gerekçenizin dilekçenizde yer almasıdır.

O nedenle hangi nedenle kıdem tazminatı talep ettiğinize göre aşağıdaki dilekçelerden birini indirdiğinizde işiniz görülecektir:

Yukarıdaki üç halden hiçbiri size uymamışsa bu şu anlama gelir: İşten ayrılmışsınızdır ve kıdem tazminatınızı alamıyorsunuzdur. Bu durumda ise yapmanız gereken şey, işverene kıdem tazminatı talep dilekçesi vermek yerine İHTARNAME çekmek olmalıdır. Bu ihtarnamede kıdem tazminatı da dahil olmak üzere hak ettiğiniz ama alamadığınız tüm alacaklarınızı istemelisiniz. Bunun için aşağıdaki örnek ihtarnameyi indirebilirsiniz.

Bütün bunlara rağmen ben hem çalışıyorum hem de durumum yukarıdakilerden hiçbirine uymuyor diyorsanız, aslında kıdem tazminatı almaya hak kazanamamış olabilirsiniz. Kıdem tazminatı almaya hak kazanma şartları için şu yazıya göz atabilirsiniz.


İşçi Dünyası
Zeynel Abidin Özkale
İşçi Dünyası'nın editörü olan olan yazarın, İş ve Sosyal Güvenlik hukuku üzerine yazdığı diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

3 Yorum

  1. 6 senedır calşıyorum busene yıllık ızne cakamadım benm calşan ıcn ne ypmam lazım ıktarname cekersem tarmınatına bırsey olurmu kıdem tazmınatı ala bılırmıyım…

  2. Merhaba 10 ay önce çalıştığım iş yeri kapandı ve çıkışımı verdiler
    İçerde kalan maaşlarımı ve diğer haklarımı alamadım
    İhbarnameye ne yazmam gerekiyor

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız ve şehir bilgileriniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.