Kıdem Tazminatı İçin Kuruma Verilecek Dilekçe Örneği

taşeron ihale arası boşluk

Taşeron işçisi için dilekçe

Reklam

Aşağıdaki dilekçe, taşeron işçisi olarak çalışmakta iken iş sözleşmesi kıdem tazminatı almaya hak kazanacak şekilde sona eren işçilerce kıdem tazminatı almak için çalıştıkları kamu kurumuna vermeleri gereken dilekçenin bir örneğidir.

Bu dilekçeyle birlikte taşeron işçisi; iş sözleşmesinin kıdem tazminatını hak edecek şekilde sona ermiş olması kaydıyla, kıdem tazminatını direkt olarak kamu kurumundan talep edebilecek ve alabilecektir.

Taşeron işçisinin kıdem tazminatını, çalışmış olduğu kamu kurumundan nasıl alabileceğini daha önce anlatmıştık.

Ayrıca alt işveren işçisinin kıdem tazminatını devletten almasının hukuki dayanaklarını da bir başka yazımızda açıklamıştık.

İstinaf dilekçesi örneği

Bu yazı da ilginizi çekebilir

Bu yazılara göz gezdirmeniz halinde konu hakkında daha iyi bilgi sahibi olabilirsiniz.

Dilekçe örneği indir.

Reklam
İşçi Dünyası
Zeynel Abidin Özkale
İşçi Dünyası'nın editörü olan olan yazarın, İş ve Sosyal Güvenlik hukuku üzerine yazdığı diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

26 Yorum

  1. İyi aksamlar hocam ama bizim ihaleler hizmet alımı degil. Ama karayollarının işini yapıyoruz mutahit firmanın arabaları ile calısıyoruz. Yinede tazminat alabiliriz demi hocam bide benim işe girdigim tarihten bu gune yılık izin kullandrmadılar yol parası yok mesa ücreti almadık tazminata farklı hesaplanır demi. Hocam sizden cvb b bekliyoruz

    1. Hizmet alımı değilse alamazsınız. Öncelikle bir asıl işveren alt işveren ilişkisi olması gerekir. Yine de iyi araştırmanızı öneririm.

  2. Slm hocam. Ben karayolları da calısıyorum. 07 05 2103. Yılında basladım taşeron firmaya. Ama ben girdim gireli 5. Tane mütahit geldi gecti. Tazminat hakkım varmı işten ayrılsam

  3. İş verenin yetersiz olan iş ortamından sebep , işden kendi isteğimle ayrıldım nasıl tazminatımı alırım ..

    1. Murat bey, iş ortamının yetersiz olması çok soyut ve genel bir neden. Yine de dava açarak kıdem tazminatınızı talep edebilirsiniz.

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız, telefon ve şehir bilgileriniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.