‘Ne Yapmalı?’ programı TRT Türk’te

Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının sorunları TRT TÜRK ve Aile, Çalışma ve sosyal Hizmetler Bakanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü ortak yapımı olan ‘Ne Yapmalı?’ adlı programda ele alınıyor.

TRT Türk’te Ne Yapmalı

TRT TÜRK’te her hafta Pazar günü saat 15:00’te canlı olarak ekranlara gelecek olan ‘Ne Yapmalı?’ adlı programın ilk bölümü 20 Ekim 2019 tarihinde yayınlandı ve yoğun ilgiyle izlendi.

Yurtdışında yaşayan Türkler

Dış İlişkiler Genel Müdürü Oğuz TUNCAY’ın konuk olarak katıldığı ilk programda, yurtdışı göçün geçmişten günümüze uzanan hikâyesi, dönüşümü ve barındırdığı güncel sorunlar anlatıldı.

trt ne yapmalı programı

trt turk ne yapmalı programı izle

trt turk ne yapmalı

Yurtdışındaki vatandaşların yaşadıkları sorunları konuşulacak

Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün TRT ile işbirliği yaparak belirlediği konuların ele alınacağı ve Çalışma Bakanlığından uzman konukların yer alacağı programda, yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının çalışma, sosyal güvenlik ve sosyal hizmetler alanında karşılaştıkları sorunlar konuşulacak, Twitter üzerinden #neyapmali etiketi ile de vatandaşlarımızın sordukları sorulara cevap verilecek.

Ne yapmalı programının tekrarı Youtube’da

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının çalışma hayatında karşılaştıkları problemler, sosyal güvenlik hakları, koruyucu aile, sosyal hizmetlere erişim hakkı, uyum sorunları, mesleki eğitim ve benzeri konuların işleneceği bölümleri kaçıranlar, her Salı 22.55’te tekrar bölümleri TV’den izleyebilecek ve ayrıca TRT TÜRK Youtube kanalından da yayınlanmış tüm bölümlerin tekrarını takip edebilecek.

 


İşçi Dünyası
Zeynel Abidin Özkale
İşçi Dünyası'nın editörü olan olan yazarın, İş ve Sosyal Güvenlik hukuku üzerine yazdığı diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız ve şehir bilgileriniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.