Rapor parası PTT’den ne zaman ve nasıl alınır?

Rapor parası nasıl ve ne zaman ödenir?

Halk arasında rapor parası olarak bilinen geçici iş göremezlik ödeneği, hastalığı nedeniyle çalışamayan işçiye ödenen miktarı ifade etmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan bu ödeme, çalışamadığı için işyerinden ücret alamayan işçiye destek niteliği taşımaktadır. Peki bu rapor parası ne zaman ve nasıl ödenir? Hangi bankadan ya da kuruluştan alınır?

Rapor parası alma şartları

Daha önce de ayrıntılarıyla açıklamıştım. Kısaca tekrarlamam gerekirse; hastalanan, doğum yapan, meslek hastalığına yakalanan ya da iş kazası geçiren sigortalıya rapor parası ödenmektedir. Ama bu ödeme, raporu doğuran sebebe göre hem gün sayısı olarak hem de şartlar bakımından farklılaşmaktadır.

SGK rapor parasını ne zaman öder?

Bugüne kadarki uygulamaya göre, rapor paraları her ayın 8’i ile 14’ü arasında ödenmekteydi. Ancak SGK bu hususta değişikliğe gitmiştir ve bundan böyle rapor paraları ayın her gününde ödenebilecektir.

İş göremez raporu nedir?

Bu yazıya da göz atmak ister misiniz?

Rapor parası hangi bankadan yatar?

Bu uygulamada da değişikliğe gidilmiştir. Buna göre; rapor parası artık Ziraat Bankası tarafından ödenmeyecektir. Sosyal Güvenlik Başkanlığı PTT ile protokol imzalamıştır ve 20/07/2017 tarihindne itibaren geçici iş göremezlik ödenekleri PTT şubelerinden ödenecektir.

geçici iş göremezlik ödeneği nasıl ödenir

PTT’den ödemeler nasıl alınacak?

Rapor paraları PTT şubelerinden alınabilecektir. Mesai saatleri içinde yapılacak olan bu ödemeler, her hangi bir masraf ya da komisyona tabi değildir. Bu ödemeyi almak isteyen sigortalının PTT şubesine bizzat başvurması gerekmektedir. Bizzat başvuracak durumda olmayan kişiler adına yasal vasileri ya da vekaletname sahibi olanlar da başvurabilecek ve parayı alabilecektir.

SONUÇ

Her ayın 8’i ile 14’ü arasında Ziraat Bankası Şubelerinden ödenen rapor parasında; hem ödeme günleri hem de ödeme yeri değişmiştir. Buna göre rapor paraları aşağıdaki şekilde ödenecektir;

 • Ayın her günü
 • PTT şubelerinden
 • Bizzat başvurarak
 • Masraf / kesinti yapılmadan

Not: Emzirme yardımı, sağlık yolluğu ödemesi, tıbbi malzeme ödemesi gibi diğer ödemeler de aynı şekilde ve PTT aracılığıyla yapılacaktır.

Not 2: Rapor parasının yatırılması ile ilgili çok soru geliyor ve açıkçası internette bu konuda hiçbir bilgi yok. Bu nedenle sizin için Sosyal Güvenlik Kurumundan bir müfettiş arkadaşımla görüştüm ve süreci tam olarak öğrendim. Bu süreci aşağıya adım adım yazıyorum.

 • İşçi sağlık raporu alır.
 • Sağlık raporu işverene verilir.
 • İşveren raporu; raporun bitiş tarihinin içinde bulunduğu aya ait hizmet prim belgesinin verileceği son güne kadar E-Rapor sistemine online olarak girer. (Girmezse, hastanedeki MEDULA sisteminden otomatik olarak da SGK’ya rapor bildirilmektedir. Ayrıca işverene idari para cezası uygulanır.)
 • Rapor SGK’ya bildirildiğinde, Kısa Vadeli Servis çalışanı memurların önüne, yine online olarak gelir.
 • Memur raporu inceler ve şüpheli bulmazsa onay verir.
 • Bu onaydan sonra derhal PTT’ye ödeme talimatı çıkarılır.
 • Çalışanın telefon numarası SGK kayıtlarında varsa, bu numaraya SMS gönderilir.
 • Çalışan, SMS geldikten sonra istediği zaman PTT’ye giderek, kimliğiyle rapor parasını alır.
 • PTT’ye gönderilen rapor parası 2 ay içinde çekilmezse, PTT parayı SGK’ya iade eder. Bu durumda işçinin SGK’ya giderek dilekçe vermesi ve rapor parasını ayrıca istemesi gerekir.
 • Hak edilen rapor parası 5 yıl içinde alınmazsa, zamanaşımına uğrar.

Peki rapor parası kaç gün içinde ödenir? Bu sorunun ne yazık ki net bir cevabı yok. SGK’ya rapor bildirildikten sonra, memurların yoğunluğuna göre bu süre değişmektedir.

Sürekli PTT’ye giderek sormak istemiyorsanız, çok kolay bir şekilde turkiye.gov.tr üzerinden telefon numaranızı beyan edebilirsiniz. Bunu mutlaka yapmanızı öneririm, böylece rapor paranız PTT’ye gönderildiğinde hemen haberiniz olacaktır.

sgk rapor parası

E-Devlet’te Sosyal Güvenlik Kurumu hizmetleri bölümünün altında yer alan “SGK cep telefonu bilgisi beyan” kısmından telefon numaranızı girebilirsiniz.

Rapor parası alan işçinin maaşının kesilip kesilmeyeceğini açıkladığımız yazıyı okumak için buraya tıklayın.

Kaç güne kadar alınan raporların parasının, SGK tarafından ödenmeyeceğini açıkladığımız yazıya ise buradan göz atabilirsiniz.

 


İşçi Dünyası
Zeynel Abidin Özkale
İşçi Dünyası'nın editörü olan olan yazarın, İş ve Sosyal Güvenlik hukuku üzerine yazdığı diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

124 Yorum

   1. Hocam ben 22,09,2017 amalıyat oldum 07,11,2017 bitiyor 45 gun aldım ne zaman alırım parasını birde rapor bir daha verecek 1ay rapor parası bıttı gun alır

    1. Yunus bey, yazıda da belirttiğimiz gibi, SGK’ya telefon numaranızı bildirin ve bekleyin.

   2. Hocam kolay gelsin iş girememezlik rapor parası hesabıma ptt şubesine yattı diye mesaj geldi ayrıca e.devlet üzerinden görebiliyorum lakin ptt şubesinde sistemde gözükmüyor bana mesaj geleli 1 hafta oldu acaba bir sorunmu vardır

 1. merabalar bişe sormak istiyordum benım 2014 yılından kalan rapor param var nerden nasıl alabilirim tşk ederim

  1. Okan bey, rapor parası için zamanaşımı 5 yıldır. Dolayısıyla halen SGK’ya başvurarak rapor paranızı alabilirsin.z

 2. 19 eylül salı günü ameliyattan çıktım 15 günlük raporum var ne zaman yatar bu para ne zaman alırım parayi

  1. Onur bey, rapor bittikten sonra alabilirsiniz. En doğru bilgiyi almak ve süreci hızlandırmak için işyerinizle görüşün.

   1. Raporum bitti 4 gün oldu biteli. Is yerim ile muhattap değilim raporu isleme aldı ama bende işi bıraktım fakat raporu işleme aldığinı söylüyor ne zaman yatacakdır para ve asgeri ucret 1777.50 den yatiyo sigortam son 3 ay 90 gün ful yattı kac paraya tekabül ediyor

    1. Onur bey, yazının sonuna yeni bir bölüm ekledim. Oradan gerekli bilgileri alabilirsiniz.

 3. Iyi günler.17 ağustos -25 eylül arası 40 günlük rapor param vardı.e devlet te param gözüküyor ama ptt ye gittim sistemde gözükmediği için paramı alamadım.ne yapmam gerekiyor.?

  1. Emre bey, bu konuda en doğru bilgiyi almak için mutlaka SGK’ya uğramanızı öneririm.

 4. Eylül 6 ile 13 eylül arası raporluydum rapaor parası ne zaman yatar ptt den ne zaman alabilirim bilgi alabilirmiyim

  1. Yusuf bey, SGK’ya telefon numaranızı bildirdiniz mi? Aksi takdirde, para yattığında bile haberiniz olmayacaktır.

 5. Raporum 26 günlük rapor parasını ptt den alırken hesap aciliyomu nasıl alınıyo para ayrıca 1 ay beklemem gerekiyormu parayı almak için yoksa hemen alabiliyormuşum?

 6. özel sektörde sigortalı işçiyim.Ben rahatsızlandım grip oldum,bademciklerim şişti 3 gün doktor rapor verdi.İlaçlarımı aldım istirahat yaptım dinlendim…Ay sonu maaşımı almaya gittim 3 gün devamsızlık aylık hesaplanırken…Şimdi ben senelerce sigorta primi yatırdım 6700 gün var…Bana vereceği SGK rapor parası 3/1 ne kadar komik rezillik başkada bir şey değil maaşımdan kesilen 300 tl SGK nun bana ödeyeceği para 50 tl bile değil yani sigortalı iken allah muhafaza büyük bir hastalık geçirsek AÇ KALIRIZ AÇ…Böyle bir sistemde ev geçindirmek için hasta sakat çalışırsa işçi öyle geçinir…Bu sistem sömürü ve işçiyi Aç koyup muhtaç etme sistemi..

 7. Resmen rezillik başka hiç bir sey değil, 35 günlük rapora ödenen para 1600 TL, kaldiki 2 ay sonra ödeniyor bu 35 gün için maaş da alıamıyoruz mecburen zıkkımın kökünümü yicek bu millet ne yicek bu ne düzensizlik bu nasıl kural, zehir zıkkım olsun bu devlete kesilen paralım

 8. Merhaba öncelikle teşekkür ederim bilgi için
  Benim sorum sgk ya banka nin hesap numarasını verdim bu hesaba mi yoksa yine ptt ye mi yatacak

  1. Merhaba. Rapor parası PTT’ye yatacaktır. Telefon numaranızı sisteme girdiyseniz, size SMS gelecektir.

  1. Muhammed bey, normalde PTT’de de olması lazım. Ama sizin gibi başka ziyaretçilerimiz de benzer şeyler söylüyor. Tahminimce, SGK ile ilgili bir sıkıntı mevcut. E Devlette telefon numaranızı girmenizi öneririm.

  2. Muhammet bey aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum siz ne yaptınız alabildinizmi prayi yardım ederseniz sevinirim

 9. Selamlar, part time olarak çalismaktayim. 12 gun ayda sigortam yatiyor. 2016 yilinda parca parca ama devamli olarak işgörememezlik raporu verdiler toplam 3 ay kadar ve bana işgörememezlik ücretini ödemediler sebebi ne idi de ödemediler. Saygilar kolay gelsin…

 10. Merhaba benim rapor param e-devlette yattı gözüküyor ama ptt de çıkmıyor sebebi ne olur ama hergun bakıyorsun e-devlette görür gormezgittim yani bugün sordum ptt ye hesapta parayok

 11. Mrb.benim 45 gunluk heyet raporum var.raporum 04.12 tarihinde bitiyor.ben raporumu is yerime verdim.ssk yada bildirmem gerekiyirmu parasini almam icin.is yerine bildirdikten sonra yapmamiz gereken bir sey varmi.

  1. Nurcan hanım, yapmanız gereken başka bir şey yok. İşveren, SGK’ya bildirimde bulunacaktır.

 12. merhaba işveren iş görmezlik raporunu sisteme girse dahil sigorta ödeme yapmıyor.
  yani işverenin raporu girmesinin önemi kalmıyor. 3 gün ve üzeri raporları kurumların girmesi gerekiyor.
  siz 5 gün yazmışsınız bunu düzeltmeniz iyi olacaktır.

 13. 8. ayın 8 ile 20 arası raporum var halen yatmadı işyeri sgk luna bildirim yapmış neden bu kadar geçikiyor

  1. Hasan bey normalde bu kadar gecikmemesi gerekir. SGK’ya giderek bilgi almayı denediniz mi?

 14. 03.11.2017 tarihinde 45 günlük heyet raporu aldım. 17.12.2017 de bitecek. işgöremezlik parasını aralık ayı içindemi yatması gerekiyor. yoksa ocak 2018 de mi alınacak. teşekkürler

  1. Birgül hanım, ne yazık ki bunun cevabını bilemeyiz. Yazıda da açıkladığımız gibi, SGK’daki memurun işlemi onaylamasına bağlı olarak değişecektir.

 15. merhaba benim doğum öncesi raporumu eski şirketim onaylamamış , yeni şirketim doğum sonrası onayladı ama doğum öncesi onaylı olmadığı için paramı alamıyorum, şirkete de ulaşamıyorum, raporumda bitmek üzere ne yapacam bu şirkete ceza verilir mi şikayet etsem acil cevap lütfen

 16. 25.11.2017 tarihinde iş kazası geçirdim asgari ücretten gösteriliyor sigortam 1 aylık rapor aldım ve 6 daha sürecek rapor süresi sigorta bana nasıl ve ne zaman ödeme yapar

 17. geçen ay bi 10 gün ve bide 5 gün rapor aldım. 10 günlük rapor bugün yatmış. Diğer 5 gün acaba ne zaman yatar.

  1. Şükrü bey, yazıda da belirttiğimiz üzere bu sorunun cevabını bilmemiz mümkün değildir.

 18. Merhaba, Rapor onaylama süresi hakkında aşağıdaki tebliğ var. 5 gün değil de işverenler tarafından sigortalıların hak ettikleri istirahat süresinin bitim tarihinin içinde bulunduğu aya ait aylık prim hizmet belgesinin verileceği son gün mesai bitimine kadar elektronik ortamda Kuruma gönderilmesi zorunludur.

  Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığından:

  İSTİRAHATLİ OLAN SİGORTALILARIN İŞYERİNDE ÇALIŞMADIKLARINA DAİR BİLDİRİMİN İŞVERENLERCE SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNA GÖNDERİLMESİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR HAKKINDA TEBLİĞDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ

  MADDE 1 – 12/5/2010 tarihli ve 27579 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İstirahatli Olan Sigortalıların İşyerinde Çalışmadıklarına Dair Bildirimin İşverenlerce Sosyal Güvenlik Kurumuna Gönderilmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğin 5 inci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

  “MADDE 5 –(1) Bildirimin, http://www.sgk.gov.tr internet adresinde “İŞVEREN” menüsü, “Çalışılmadığına Dair Bildirim Girişi”, “Kullanıcı Şifre Ekranı”, “Çalışılmadığına Dair Bildirim İşlemleri”, “Giriş” bölümünde yer alan bilgiler kaydedilmek suretiyle işverenler tarafından sigortalıların hak ettikleri istirahat süresinin bitim tarihinin içinde bulunduğu aya ait aylık prim hizmet belgesinin verileceği son gün mesai bitimine kadar elektronik ortamda Kuruma gönderilmesi zorunludur.

  1. Merve hanım, ilginiz için teşekkür ediyorum. Yazıyı, yorumunuz kapsamında güncelledim.

 19. PTT’ye gönderilen rapor parası 2 ay içinde çekilmezse, PTT parayı SGK’ya iade eder. Bu durumda işçinin SGK’ya giderek dilekçe vermesi ve rapor parasını ayrıca istemesi gerekir.
  BU İŞLEM E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILABİLİNİRMİ

 20. merhaba benim
  HASTALIK ÖDENDİ 201.6 23.10.2014 14.10.2014 23.10.2014 07.11.2014
  diyor ama aradan yıllar geçti ben bu parayı ginede alabilir miyim?
  aydınlatırsanız sevinirim. saygılar..

 21. Merhabalar iş göremezlik raporu ile ilgili birsey soracaktım.ben milli eğitimde görevliyim.su anda dogum izindeyim.iki hafta oldu bebegin doğalı.is göremezlik raporu sgk ya sistem üzerinden otomatik olarak düşüyor mu yoksa kurumumun bildirmesi mi gerekiyor.

 22. Merhaba geçen hata perşembe raporum bitti 1 haftalık ama ptt ye gidip bakıyorum yatmamış bunun bi günü varmı acaba

 23. Merhaba kolay gelsin Mart ayında 3 gün raporum var yatıp yatmadıgını nasıl öğrenebilirim

 24. İyi gunler
  iş kazası gecirdim mar ayinin 10nu gibi ve 10 gun rapor sonra 20 gun verdiler ben bu ay para alabilicekmiyim yoksa rapor bitincemi

  1. İbrahim bey, rapor parasının ödenmesi için, raporun bitmesi beklenmez. Ama yazıda da açıkladığımız gibi, ne zaman ödeneceği net olarak belli olmamaktadır.

 25. Merhaba kolay gelsin ben mart ayının 13 ünde ameliyat oldum ve 45 günlük rapor verdiler ödemeyi alabilmem için raporun bitmesini mi bekleyeceğim yoksa şimdide alabilirmiyim ptt den sorguladim yatmamış dediler bide tahmini ne kadar bi mebla alırım hesaplamaniz mümkün mü

  1. Yunus bey, 2 güne kadar olan raporların parası ödenmemektedir. 3. günden itibaren rapor parası ödenir.

 26. Merhabalar
  E devletten sorguladığımda bankaya gönderildi yazıyor fakat PTT ye sorduğumda yatmamış dediler PTT ye aktarıldığını nasıl anlayabilirim

  1. Abdullah bey, ne yazık ki sistem yavaş işliyor. Yapabilecek bir şey yok, mecburen ara ara PTT’ye sormanız gerekir.

 27. İşveren rapor bildirimini yapmadığı için 45 günlük param 4 ay olmasına rağmen yatmadı.Nasil bir yol izlemeliyim acaba?

  1. Özlem hanım, işveren bildirim yapmasa da SGK’ya raporlar otomatik olarak iletilmektedir. Başka bir sorun olmuş olabilir. SGK’ya bizzat gitmenizi ve sormanızı öneririm.

 28. Rapor aldım 27.3.2018. 10.günlük.rapor aldım günü bitdi raporun 4.8.2018.günü bitdi 10 günlük almıştım raporu kaç günde yatar para

 29. Ben iş kazası geçirdim ameliyat oldum 20 gün rapor verdiler raporum 19 Nisan 2018 de bitti ve raporumu muhasebeci falan onayladı bunun parasını ne zaman alabilirim bana 1 ay beklersiniz diyorlar ?

  1. İsmail bey, yazıda da belirttiğimiz üzere ne yazık ki net bir süre vermek imkansız.

 30. Merhaba ben 7 günlük bir rapor kullandım. 2 ay kadar bir süre olduğunu biliyorum ödemenin fakat beni tereddütte bırakan e devlete girdiğim de kontrol için Sisteme kayıtlı işgöremezlik ödeme bilginiz bulunmuyor. Diyor buna herhangi birşey yapmam gerekiyormu normalde de hep böyle mi yazıyor. Şimdiden teşekkürler..

 31. Merhaba Mustafa Bey, ben sözleşmeli öğretmenim. Hamilelik sürecinde bir buçuk ay rapor kullandım ama maaşım tam yatti. İş görmezlik parasından da bilgim yoktu. İnternetten görünce sgk ten sorguladigimda 800 küsür lira bankaya gönderildi diyor. Banka da qnb finansbank. Ben maaşımı tam aldığıma göre bu para hesabima geçmişmiş midir? Yoksa para SGK’ye geri mi dönmüştür. Bir de doğum yaptığım için analık parası 25 Mayısta bankaya gönderildi diyor. Bunu da PTT den mi alacağım. Teşekkürler.

  1. Öznur hanım PTT’den çekebilirsiniz. 2 ay içinde çekilmeyen paralar SGK’ya iade edilir.

 32. 06.06.2018 hastane yatış. 12.06.2018 hastane taburcu ilaveten 10 gün istarahat 23.06.2018 iş başı yani toplam 16 gün rapor işyerine haziran ayı içerisinde raporu vermeme rağmen bugün itibariyle rapor işyeri tarafından hala SGK ya bildirilmemiş bu normal midir?

 33. Şu an İstanbuldayım ama rapor izmşrden ödemesini idtanbuldan harhangi bşr ptt şubeşinden alabilşrmiuim

  1. Evet Murat bey alabilirsiniz. Kimliğinizde herhangi bir PTT şubesine başvurmanız yeterli olur.

 34. Merhaba Zeynel bey ben 2015 agustos ta rapor almıştım rapor parası ptt yatıyormus yeni öğrendim tabi benim çalıştığım dönemde ptt yatıyor muydu bilmiyorum şimdi gitsem alabilir miyim sizce

  1. Fatma hanım PTT’ye değil SGK’ya yazılı olarak başvurmalısınız. Onlar size zaten olumlu ya da olumsuz dönüş yapacaktır.

 35. Iskasi gecirdim 1 aylik raporum bitti konrollu olarak ikici raporumda bitiyor rapor parasi ne zamn yatar ….?

  1. Murat bey yazıda da belirttiğimiz üzere, bunun süresini kestirmek mümkün değildir. SGK’ya bizzat sormanızda ya da en azından e-devlet’e bakmanızda yarar var.

 36. Sordum ssk raporum bitene kadar yatmaz diyor benim gozumden 6 ay calisamicam ben bu sure miktari para alamaicakmisim sacamliktan baska birsey degil bu o saatden sonra ben o parayi ne yapayim

 37. İyi günler ben temmuz ayın 14 Ağustos 13ne kadar rapor aldım ayrı ayrı aldım 3 seferde e devlet ten baktım çıkmadı hala ne zaman çıkar teşekkürler

 38. İyi günler benim rapor param cuma günü yatmış hafta sonu açık olan PTT den paramı alabilir miyim teşekkür ederim

 39. Merhaba benim calistigim kurum ucreti ptt den cekip tekrar kurumun hesabina yatirmami dekontu kuruma vermemi soyledi bu ne demek oluyo ?

  1. Tuğba hanım, raporlu olduğunuz günler işveren size maaş ödemeye devam etmişse, rapor parasını sizden geri isteme hakkına sahiptir.

 40. Merhaba, Rapor parası daha önceden almış olduğum PTT kart da görünür mü? Şubede sıra beklemeden PTT ATM’sin den çekilebiliyormu.?

  1. Merhaba. Ne yazık ki uygulama hakkında her bilgiye sahip değiliz. Bilen bir okuyucumuz cevap verirse, size de sms ile bilgi veririz.

   1. Az önce PTT den detaylı bilgiyi öğrendim… Rapor paraları T.C no ile çekildiği için elden almak gerekiyor…

 41. Arkadaslar 2014 de is goremezlik raporum vardi 2015 amnete alinmis gozukuyor 2017 de bu rapolar sadece ptt odeyebiliyor oncesinde ziraat bankasida vardı bu odenegi nasil alabilirim bilgi verirmisiniz

  1. Merhaba. Hayır, verileceğini zannetmiyorum. Yine de daha önce böyle bir deneyim yaşayan bir ziyaretçimiz bilgi verirse, seviniriz.

 42. Merhaba. Bu Doğum paramız 2 Adımda alınıyormuş sanırım. Ben Doğum yaptığım tarihe kadar olan kısmını PTT den aldım.Diğeride 4aylık raporum bittiğinde veriliyormuş. Fakat bu para bankaya yatıyormuş.yatıp yatmadığını nereden öğrenebiliriz?

  1. Merhaba. kinci kısmın da PTT’ye yatacağını tahmin ediyorum ama belki daha önce alan bir ziyaretçimiz varsa, daha doğru bilgi verebilir.

 43. Selamlar…. E devlete baktığımda rapor parası bankaya gönderildi yazıyor ama 1 haftadır ptt yi arıyorum para yok diyor nerde o zamana bu para :((((

  1. Merhaba. Her gün için, maaşınızın 2/3’ü kadar rapor parası alırsınız. Hesabınızı ona göre yapmanız gerekir.

 44. Ben ameliyat nedeniyle raporluydum. İş yeri ücreti tam yatırmış. Yinede pttde para görünüyor. Çekmemek mi. Gerekiyor. 🙄

  1. Merhaba. Hayır, bu parayı çekmenizde sakınca yok. Sizin hakkınız. Ama işveren sizden, ödediği parayı geri isteme hakkına sahip olabilir. O zaman da iade edersiniz.

 45. Rapor parasi devlette şahıs ödemesi hesabindan yapikredi hesabim var onu tanimladim oraya yatarmi acaba illaki ptt mi yoksa

 46. Merhaba kar ben bugün 3 günlük rapor verdiler raporumda hastalık teşhisi yazıyor sigorta 3 günlük parayı ödüyormu acaba bı bilginiz varmi

 47. Ben is gorememezlik raporu aldim 10 gun e devlette bankaya aktarilmistir yaziyo subem garanti ancak hesabima yatmadi nasil alabiliriz bankaya sahsen mi gitmem gerekiyor

  1. Merhaba. Rapor parası PTT’den ödenmektedir. Daha önce banka aracılığıyla rapor parası almış mıydınız?

 48. Vaktim olmadığından dolayı rapor paramı 1 aydır alamıyorum, kardeşimin bu parayı alma şansı var mı kimliğimi bilgilerimi versem

  1. Merhaba. Bizzat giderseniz alabilirsiniz. PTT kendisine gönderilen rapor parası 2 ay içinde çekilmezse, parayı SGK’ya iade eder.

 49. Bende çıraklık sigortası var
  Yaşım 17 stajyer olarak çalışıyorum.
  Ameliyat oldum 20 günlük rapor um var
  Rapor parası alabilir miyim

 50. Ben tam 1ay heyet raporu aldım iş göremez raporu 13/04/19-13/05/19 arası e devlette kaydımı görmedim ne zaman sisteme düşer rapor bittikten sonrami düşer sisteme

  1. Merhaba. SGK tarafından onay verildikten sonra düşecektir. Ama bunun zamanını tam olarak bilmemiz mümkün olmaz.

 51. Merhaba doğum öncesi rapor parası sistemde görünüyor fakat ödeme durumu bilgi yok yazıyor bu nedemek cvp için şimdiden teşekkür ederim

 52. Merhaba ben geçen ay rapor aldım ve bu ay şirket raporu onayladı e devlet üzerinden kac para alacagimi ve nereden alacağımı görebiliyorum fakat PTT şubelerine gidiyorum sistemde yok diyorlar bu neden olur acaba

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız ve şehir bilgileriniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.