Rapor parası ya da geçici iş göremezlik ödeneği nedir?

Rapor parası nedir ve kimlere ödenir?

İşçilerin bazı durumlara SGK’dan rapor parası alabildiğini biliyoruz. İşçinin çeşitli nedenlerle çalışamadığı durumlarda aldığı bu para, hayatını devam ettirebilmesi açısından önem arz etmektedir. Peki ama rapor parası olarak bilinen geçici iş göremezlik ödeneği kimlere ve hangi durumlarda ödenir? Miktarı ne kadardır? Ne kadar süreyle ödenmektedir? Bu soruların cevaplarını hep birlikte bulalım.

Geçici iş göremezlik ödeneği nedir?

Uygulamada rapor parası olarak anılan bu ödeme; çeşitli nedenlere sağlık raporu alan ve çalışamayan sigortalıya ödenen parayı ifade etmektedir. Bu durumda işçi istirahat etmekte ancak belirli bir miktar para almaya devam etmektedir. Bu para da işçiye SGK tarafından ödenmektedir.

Kimlere rapor parası ödenir?

Aşağıda belirttiğim sigortalılar geçici iş göremezlik ödeneği alma hakkına sahiptir:

 • İş kazası geçiren sigortalı
 • Meslek hastalığına yakalanan sigortalı
 • Doğum yapan sigortalı
 • Hastalanan sigortalı

Rapor parasının şartları neler?

Yukarıda belirttiğim çalışanlara rapor parası ödenmesi belirli şartlara bağlanmıştır. Gelin, bunları da kısaca belirtelim:

 • Belirtilen durumlardan birisi nedeniyle çalışan, geçici iş göremezliğe uğramış olmalıdır. Bunun için de SGK tarafından yetkilendirilmiş bir sağlık kuruluşundan sağlık raporu alınmış olması gerekir.
 • Sağlık raporunun alındığı tarihten geriye doğru son 1 yıl içinde en az 90 gün sigorta primi bildirilmiş olmalıdır.

Ancak yukarıda belirtilen şartları her durum için ayrıca değerlendirmek gerekir. Bu nedenle, sağlık raporunun türüne göre tek tek değerlendirme yapmak saha doğru olacaktır.

İş kazası ve meslek hastalığı nedeniyle rapor parası

Eğer işçi iş kazası geçirdiği ya da meslek hastalığına tutulduğu için rapor almışsa; geriye dönük son 1 yılda 90 gün prim şartı aranmamaktadır. Yani bu işçi için isterse sadece bir gün bile sigorta primi yatırılmış olsa bile, yine de ona rapor parası verilmektedir. Ayrıca bu durumdaki işçiye rapor parası, sağlık raporunu aldığı ilk günden itibaren ödenmektedir.

Hastalık nedeniyle rapor parası

Eğer işçi hastalanmış ve doktora giderek rapor almışsa; bu işçiye rapor parası ödenmesi için, öncelikle işçinin rapor aldığı tarihten itibaren geriye dönük son 1 yıl içinde en az 90 gün priminin SGK’ya bildirilmiş olması gerekir. Eğer işçi bu şartı sağlıyorsa rapor parası, işçinin raporlu olduğu ilk 2 gün ödenmez; ancak 3. günden itibaren ödenir.

Doğum / Analık nedeniyle rapor parası

geçici iş göremezlik parası

Üçüncü bir durum ise, kadın işçinin doğum yapması nedeniyle ona geçici iş göremezlik ödeneği ödenmesidir. Bunun için de ilk olarak; kadın işçinin doğumdan önceki 1 yıl içinde en az 90 gün priminin SGK’ya bildirilmiş olması gerekir. Böyle bir durumda kadın işçiye doğumdan önceki 8 hafta ve doğumdan sonraki 8 hafta boyunca her gün için rapor parası ödenir. Çoğu gebelik varsa, doğumdan önceki 8 haftalık süre 10 hafta olarak uygulanır.

Eğer sigortalı kadın, erken doğum yapmışsa ve doğumdan önceki 8 haftalık istirahat süresinin tamamını kullanamamışsa; kullanamadığı bu süreler doğum sonrasına eklenir ve bunların rapor parası da ayrıca ödenir. Benzer şekilde kadın sigortalı; doğumdan önceki 3 haftaya kadar çalışmak ister ve doktor da bunu onaylarsa, kadının doğum öncesi kullanamadığı bu istirahat süreleri de doğum sonrasına aktarılır ve yine bu sürelere ait rapor parası da SGK tarafından ödenir.

Rapor parası ne kadar?

Üstte açıkladığım gibi; iş kazası ve meslek hastalığı geçirenlere, istirahatli oldukları tüm günler için, analık durumunda da istirahatli olunan tüm günler için ve hastalık durumunda ise istirahatli olunan 3. Günden itibaren rapor parası ödenmektedir. Peki ama ödenecek miktar nedir?

Öncelikle şunu söylemem gerekir ki; herkes için belirlenmiş sabit bir rakam bulunmamaktadır. Her bir sigortalı için ödenecek rakam farklılık göstermektedir. Sigortalının iş göremez hale geldiği yani rapor aldığı tarihten önceki son 3 aylık prime esas kazançları toplanmakta ve yine bu dönemdeki prim ödeme gün sayısına bölünmektedir. Çıkan rakam günlük kazancı vermektedir.

İşte sigortalı raporlu olduğu günlerde; eğer yatarak tedavi olmuşsa bu rakamın yarısını ve ayakta tedavi görmüşse 2/3’ünü rapor parası olarak alacaktır.

SONUÇ

Daha anlaşılır olması bakımından kısa bir özet yapmak istiyorum.

Eğer hastalanmışsanız ve bir sağlık kuruluşuna giderek rapor almışsanız ve rapor tarihinden önceki son 1 yıl içinde en az 90 gün sigorta priminiz varsa;

 • Raporunuzun 3. gününden itibaren rapor parası alabilirsiniz.
 • Raporlu olduğunuz süre içinde yatarak tedavi görmüşseniz, günlük kazancınızın yarısı kadar rapor parası alırsınız. Ayakta tedavi görmüşseniz üçte ikisi kadar rapor parası alırsınız.

Eğer doğum / analık nedeniyle rapor parası alacaksanız ve doğumdan önceki son 1 yılda en az 90 gün sigorta priminiz varsa;

 • Doğum mutlaka gerçekleşmiş olmalıdır. (Ölü ya da diri)
 • Doğumdan önceki 8 hafta ve sonraki 8 hafta boyunca rapor parası alabilirsiniz.
 • Bu süre zarfında yatarak tedavi gördüğünüz günler için günlük kazancınızın yarısı kadar ve ayakta tedavi gördüğünüz günler için de günlük kazancınızın üçte ikisi kadar rapor parası alırsınız.

Eğer iş kazası ya da meslek hastalığı nedeniyle rapor almak durumunda kalmışsanız;

 • Son 1 yıl içinde 90 gün prim şartı aranmaz.
 • Sağlık raporunun birinci gününden itibaren rapor parası almaya başlarsınız.
 • Yatarak tedavi gördüğünüz günler için günlük kazancınızın yarısı tutarında ve ayakta tedavi gördüğünüz durumlarda üçte ikisi kadar rapor parası alırsınız.


İşçi Dünyası
Zeynel Abidin Özkale
İşçi Dünyası'nın editörü olan olan yazarın, İş ve Sosyal Güvenlik hukuku üzerine yazdığı diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

82 Yorum

 1. 18merhabalar benim bir sorum olucak size ben eylül 18 de raporluydum ve 28 eylülde iş başı yaptım yanlız raporumda tehşiz konulamdığı için rapor paramı alamayacağımı söylentisi oldu bu ne kadar doğru ne kadar yanlış beni bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler ….

  1. Merhaba. Böyle bir şey olmaz. Raporunuz varsa ve sisteme girilmişse, rapor parası alırsınız.

 2. Merhaba 26 haftalık hamileyim 8 aydır işkurlu olarak çalışıyorum 2 hafta sonra isim sona erecek ben 28 haftalık olacağım.32 haftaya tamamlamak için 4 hafta başka bir yerde sigortalı calissam rapor parası alirmiyim?bide prim borcum gözüküyor sorun olurmu?

  1. Merhaba. Başka bir işe girip orada çalışırken rapor alırsanız, evet rapor parası almanız gerekir. Önemli olan, son 1 yılda en az 90 gün priminizin bildirilmiş olmasıdır.

 3. Merhaba,

  Toplamda yaklaşık 5000 gün prim ödemem var, fakat son 1 sene içerisinde 90 gün prim şartını doldurmadığım için işgöremezlik ödeneği alamayacağım söylendi. Bu durumda mağduriyetimi giderebilmek için herhangi bir yol varmıdır ? Teşekkür ederim

  1. Merhaba. Can bey ne yazık ki bu durumda yapabileceğiniz bir şey bulunmamaktadır.

 4. Kasım da işe başladım kasımdaki sigortamı yatırmışlar iptal etmişler sonra düzeltmemişler. Şimdiye kadar şubata kadar hep oynanmış iptal asıl yapılmış ama kasım düzeltilmemiş. Rapor aldım ben Mart’ta hep. şubatın sonundan itibaren başladı raporum 26 sından itibaren kasım aralık ocak 83 de kalıyor prim kasım iptal edildiğinden 9 gün ve bu nedenle rapor parasını alamadıgımı söylediler şubatın sıgortasıyla 109 oldu prim sayım ama etki etmedi bu durumda mağduriyetim nasıl gider? İş yerinin suçu kasımı iptal etmişler düzeltmemişler?

  1. Açıkçası bu durumu düzeltmek için artık geç Dava açarak ancak mağduriyetinizi gidermeye çalışabilirsiniz ama bunun da garantisinin olmadığını söylemeliyim.

 5. Merhaba benim sizlere bir sorum olcak ben işkazası gecirdim 15 aydır raporluydum her ay kontrolum oluyordu iki ameliyat.gecirdim raporluyken işyeri bana cıkış verdi cıkış tarihinden 9 gün icinde 7 gunü 55 gun daha heyetli rapor verdi doktor ben bu rapor parasını alabilirmiyim ssk alamassın diyor ama sgk da yasa ödenir diyor ..teşekkür ederim

  1. Mehmet bey, çıkışınız verildikten sonraki 10 gün daha rapor parası alırsınız. Kalanı ödenmeyecektir.

 6. Merhaba ben bir aneliyat gecırdim -13.03.2018 tarıhınde 12.04.2018tarihine kadar raporluyum rapor paramı nezeman alabilirim ssk yı aradıgımda işverenimin sigortamı yatırdıgı zaman alabilcegim soylendı mayıs ayında eğer pirim yatmassa alamazmıyım paramı onayladını soyledıler incelemede ama pirim odenmezse alamıcakmısım yardımcı olursanız sevinirim tesekurederım…

  1. Göksel bey, ilk defa böyle bir şey duydum. Size söylenen büyük ihtimalle prim borcu değil, priminizin bildirilmesinden ibarettir.

 7. Merhaba hocam benim anlamadigım calıştigım kurum benim iş hakkımı fes ettigi günden sonra 7ci günü tekrar kotrole gittim doktor heyetli rapor verdi 55 günlük ve iş başı yazdı .siz bu raporun 10 gününün ödemesini alırsınız diyorsunuz dogrumu anladim teşekkür ederim..

 8. 04.04.2018 tarihinde isyerinde dusme sonucu kolumda 1, kaval kemigimde de 4 kirik meydana geldi, ayagima operasyonla platin takilip 5 gun hastanede yattiktan sonra ilk etapta 45 gun heyet raporuyla taburcu oldum. Hic bir sekilde ayaga kalkamiyorum, sorum su, ben bu durumda yatarak tedavi yemi giriyorum yoksa ayakta tedaviyemi.

  1. Mehmet bey, yatarak tedaviden kasıt, hastanede yatış yapılan günlerdir. Dolayısıyla 5 gün için 1/3, sonrası için 2/3 oranında rapor parası alırsınız.

 9. 4a da sigortam yatıyor ve ameliyat oldum 90 günlük prim ödemesi olmasi e devlet e görünen sigorta dökümünde ki gün sayısı mıdır?

 10. Mrb ben iskurda calisiyordum 32. Haftada calisir raporu aldim 37.haftada calisamaz raporu aldim fakat bize iskurda olanlara 13gunluk rapor parasi alirsin 14.gun cikisini veririz dediler ole oluyomus heralde dogrumu acaba bbilgilendirirseniz sevinirim

 11. Ben 1 sene önce işe sağlık raporsuz başladım. Ofiste çalışıyorum. Özel sigortam var. İlla sağlık raporu almam şart mı. Ceza yer miyim

 12. Merhaba. Ben cerrahi bir operasyon geçirdim doktorum iki gün rapor verdi üçüncü gün kontrole gittiğimde de bir gün verdi. Toplam üç gün raporum var ama 2+1 şeklinde oldu bunun parasını alabilir miyim

 13. merhaba.ben su an calısmıyorum.2017 9 eylulde ısten ayrıldım.30 haftalık gebeyım.dogum parası alabılmek ıcın calısıyor olmam gerek ve son 1 yıl ıcınde 90 gun prımım olması.bu 90 gun dogumdan once mı 32 hafta yada dogum ıznıne ayrıldıgım tarıhten once mı?dogumum temmuz bası 2017 temmuz agustos ve eylulun 9 gunu sıgortam yattı.farklı ıs yerlerı ve tarıhlerı ıle 90 gun tamamlandıgında oluyorsa doguma kadar 1 ay daha calısıp gunumu tamamlayıp dogum parasından faydalanmak ıstıyorum.sgkdan net bılgı alamadım yardımcı olursanız sevınırım

  1. Hande hanım, analık izninizin yani raporunuzun başladığı tarihten tam olarak geriye doğru 1 yılı esas almalısınız. Ama SGK artık, işten ayrılan işçiye en çok 10 gün için daha rapor parası ödüyor. Bir başka deyişle, rapor başladıktan sonra işveren çıkışınızı vermemelidir.

   1. çok teşekkür ederim.peki işveren çıkışımı vermezse sigortamı ödeme zorunlulugu var mı yoksa raporlu oldugum için ödeme yapmasada oluyor mu?birde rapor parası dogum yapıldıgı zaman mı odenıyor,yoksa rapor suresi bitip işe basladıgımızda mı?

    1. İşveren, rapor süresince prim yatırmak zorunda değildir. Rapor parası ise, rapor bitmeden de ödenebilir. Bu durum biraz da SGK’ya bağlı.

 14. Merhabalar 12/03 de ameliyat geçirdim ve 10 gün rapor verdiler. Fakat ben raporu istemedim ve çalışmaya devam ettim. Ama çalıştığım yer maaşımı eksik yatırmış sistem rapor gozukuyormus. Müdür de bana sskdan git al paranı dedi. Daha sskya gitmedim. Internette raporu isyerine teslim etmem gerektiği yazıyor ama ben teslim etmedim. Nasıl bu sorunu çözebilirim. Teşekkürler

  1. Oktay bey, raporu işverene teslim etmiş olmanız gerekmez. Raporunuz otomatik olarak SGK’ya gönderilmektedir.

 15. merhabalar bir şirkette sekteter olarak calısıyordum hamileydim içeride 90 günüm dolmuştu çalışamaz raporum 4 ocakta basladı yanlız iş verenim beni 31 aralıkta işten cıkarttı göstermiş daha sonra farklı biryerde işe basladım sigortam devam etti bu durumda rapor ödeneği alababiliyormuyum 11 gün digorta boşluğum var aöa doğum esnasında raporlu oldugum süre içerisinde sigortalıydım

 16. iyi gunler.rapor alıp dogum iznine ayrıldıgımda calıstıgım yerın sigortamı ödeme zorunlulugu var mı.ve rapor parası dogum yapıldıgında mı yoksa rapor bitip işe basladıgımızda mı ödeniyor.?

 17. Merhaba ben iki iş yerinde çalışıyorum.Ikisinden de sigortam yatıyor.Dogum iznindeyim ve rapor paramı düşük olan sgk ya göre mi yatırırlar yoksa ikisinin toplamına göre mi ? Ilgilendiginiz için tesekkurler.

 18. Rapor parasi almak icin ayni isyerindenmi sabit 90 gun sigorta olmasi gerekir yoksa bir sene icindemi 90 olmasi yetiyomu cunku ben bir bucuk aydir sigortliyim 10 gunluk raporum var rapor parasi alabilecekmiyim acaba

 19. Merhabalar eşim 22.04.2017 tarihinde doğum yaptı.04..04.2017 tarihinden 22.07.2017 tarihine kadar ücretli doğum iznini kullandı.Daha sonra 6 aylık ücretsiz iznini kullandı.İlave olarakta işyeri 1 aylık ücretsiz izin göstermiş 22.01.2018 ile 23.02.2018 tarihleri arasında.24.02.2018 tarihinde 30 günlük rapor aldı eşim fakat sgk ücreti ödemedi gerekçe olarak işyerinin ocak 2018 ile şubat 2018 arası ücretsiz izin göstermesi ve rapor tarihinden 1 yıl geriye doğru 90 sigorta görmemeleri oldu.ücretli doğum izninde eşim sigortalı gözükmez mi?ayrıca yapacağımız itirazlarla rapor parasını alma şansımız varmıdır.

  1. Onur bey, analık iznindeyken işçinin sigorta priminin yatırılması gerekmez. 90 gün şartını taşımıyorsanız, ne yazık ki rapor parası alamazsınız.

 20. Merhaba, 30 nisan – 4 mayıs tarihine raporlu idim. 3 ve 4 mayıs’ta işe geldim. 1 mayıs resmi tatil, 5 gün raporlu olmama rağmen 1 mayıs resmi tatil olduğundan işe 2 gün gelmemiş oluyorum. Bunun maaşıma etkisi ne olacaktır yardımcı olursanız çok sevinirim.

 21. Merhabalar
  Zeynel Bey ben benim bacagim kirildi ve 45 gun rapor aldim hastane parami alabilmem icin raporumun 1 nushasini aldi. sgk dan ucret alabilmem icin benim veya isyerimin ayriyeten yapmasi gereken baska bir sey varmidir. Internette isyerine raporu goturmem gerektigi ve isyerimin raporlu oldugumu bildirmesi gerektigi yaziyor. Tesekkur ederim..

  1. Serkan bey, raporu işverene götürürseniz iyi olur. Ama götürmeseniz bile, raporlar artık sistem üzerinden online şekilde SGK’ya iletilmektedir.

 22. Merhabalar..Bu yılın Ocak ayından,nisan ayının 21ine kadar tarım sigortalısıydım.3 mayısta normal sigortalı olarak bir işletmede çalışmaya başladım.Ancak işletmedeki bazı sıkıntılardan kaynaklı ücretsiz izine ayırdılar.Hastalık nedeni ile rapor aldım.Bu durumda rapor parası ödenir mi?Not:3000 üzerinde prim var…

  1. Rabia hanım hangi şartlarda rapor parası ödeneceğini yazımızda açıkladık. Ona göre karar verebilirsiniz.

 23. Ben 01.03.2018 de iş başı yaptm 01.05.2018 de ameliyat olup 30 gün rapor aldm önceden 1 yıl içinde çalışmış sigortam yok rapor parası alabilcekmiyim

  1. Mehmet bey, rapor aldığınız tarihten geriye doğru son 1 yılda 90 gün priminiz yoksa, ne yazık ki alamazsınız.

 24. Merhaba, 32.haftada doğum öncesi çalışamaz raporu aldım ve işveren mayıs ayı bildirgesinde 01 kodu ile raporu işledi, doğum öncesi rapor parasını parça şeklinde alabilir miyim??

  1. Semra hanım, rapor parası parça parça ödenmez. SGK raporu onayladığında, ücretini ödeyecektir. Ama ne zaman ödeyeceğini açıkçası bilemeyiz.

 25. Merhaba 24 Nisan ve 3 Mayıs arasında rapor aldım ve rapor parası yatmadı 1yil içerisinde 90 gün sigortam var ama başka işyerinden de var içinde rapor parası alabilirmiyim

 26. Ben çalışan bir emekliyim bayramın 1 ci günü işyerinde değil dışarda bir kaza geçirdim düştüm ve sol ayağımın üstüne iki çatlak varmış doktara gittim 1 ay rapor verdi ve evde yatıyorum bu arda ben rapor parası alabilirmiyim teşekkürler

  1. Merhaba. Yazıda belirtilen şartları sağlıyorsanız, dışarıda kaza geçirmeniz buna engel değildir.

 27. Merhaba 17 yaşında oğlum paket serviscisi olarak çalışıyor. 01.06.2018 de ise başladı 12.06.2018 de yaralanmalı motor kazası geçirdi 5 +5 gün rapor alındı.. rapor parası alabilir mi? Ilk sigorta giriş tarihi de 01.06.2018
  Teşekkürler

  1. Tülay hanım, eğer kaza iş kazası olarak bildirilmişse alacaktır. Ama öyle bildirilmediyse ve son 1 yılda 90 gün primi yoksa, rapor parası ödenmez.

 28. Merhaba, 6 Haziranda bir operasyon geçirdim, sonrasında hastanede 22 gün sağlık raporu verdiler. SGK ile yaptığım görüşme neticesinde son 1 sene içinde 90 gün prim yatırılmadığı için iş göremezlik ödemesi alamayacağımı söylediler. Ancak bahsedilen son 1 senelik süreçte yedek subay olarak askerlik yaptım. Bu sebepten dolayı SGK’ya primlerim yattı. Bu şartlar altında iş göremezlik ödemesi almam gerekmez mi ? Teşekkürler

  1. Emre beyi priminizin 4a statüsünde yani işçi olarak yatırılması gerekir. Bu nedenle alamadığınızı düşünüyorum.

 29. Merhabalar esim bir is yerinde calisiyorken iş yeri kapandi ve issizlik ödeneği almaya başladı daha sonra baska bir is yerine girdi yanlız bu isyerine basladiktan 1 hafta sonra hamile olsugunu öğrendi ve yuksek riskli gebelik teshisi konularak yatma istirahati verildi bu durumda sgk dan maaş alma durumu var mi bilgilendirirseniz sevinirim.

  1. Murat bey, eşinizin son 1 yılda en az 90 gün primi varsa, rapor parası alması da mümkündür.

 30. Öncelikle merhaba. Ben 20.06.18 de rapora ayrıldım. Son 1 yıl içinde 90 gün primim var ama bu iş yerinde 90 gün primim yok alabilir miyim ?

 31. Merhabarlar ben ucretli ogretmen olarak meb bunyesinde calismakyaydim hamileyken 32. Hafta da rapor aldim ve kuruma teslim ederek işten ayrıldım .ancak okul idaresi sigorta cikisimi yaptığı için 10 günden fazla para alamiyorum .bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim.

 32. Ben 1 gün rapor aldım sonra ardından 2 gün daha rapor aldım ssk dan para alır mıyım ?

 33. MERHABA HOCAM, AMELİYAT OLDUM VE 40 GÜN RAPOR VERİLDİ. BELLİ ARLIKLARLARLA MUAYENE OLDUM. SON MUAYENEDEN SONRA DOKTOR 15 GÜN SONRA GEL DEDİ BUDA 11 TEMMUZA DENK GELDİ. BENDE GİTTİM. ANCAK RAPORUM 10 TEMMUZA BİTİŞİ DENKGELDİĞİ İÇİN SSK BANA 10 TEMMUZDA GİTMEMİŞSİN DEDİ. NE YAPMALIYIM. TEŞEKKÜR EDERİM

 34. Merhaba, 6 aylık heyetten işgörmezlik raporu alındığında;

  – 6 ay sonra tekrar rapor verebiliyorlar mı?
  – 6 ay boyunca her ay iş görmezlik ödeneği alacak mıyım?

  Bilgi verirseniz sevinirim.

  1. Emir bey 6 ay sonra tekrar rapor verilip verilemeyeceğini bilemem. Ama verilirse, bunun iş göremezlik ödeneği elbette alınabilir.

 35. İşe gireli20 gün oldu acil ameliyat olmam lazım ve son 1 yıl içinde çeçitli şirketlerden sigorta pirimim var 100 gün rapor parası alabilirmiyim

 36. Merhabalar ben bir is kazası geçirdim kolunda ezilmeler var çok ciddi derece de 10 günlük bi raporum var kontrollü ben ne kadar rapor parası alırım .

 37. İyi çalışmalar herkeze geçmiş olsun öncelikle ben evde kaza geçirdim 1 ay rapor parasi aldim şu an issizimde tekrardan bana rapor verilirmi çalışmıyorum ve çalışmama engel sağlık problemim var.

  1. Ali bey, çalışmıyorsanız ve yeni bir rapor alırsanız ne yazık ki rapor parası ödenmez.

 38. Öncelikle herkese geçmiş olsun ben belden ameliyat oldum 2 kırık vardı 4 civata attılar ve bana açık raporu 30 gün verildi sonrasında tekrar muayene oldum 10 gün daha verdiler ve açık rapor kapandı 10 gün sonunda gene muayene oldum bi 10 gün daha verdiler 128 sigorta günüm var ve iş başı yapalı 2 hafta oluyor ama haylana rapor parası yatmadı ne zamana kadar yatarmı acaba

  1. Doğukan bey geçmiş olsun, SGK’ya gitmeniz mümkünse, gidip bizzat sormanızı tavsiye ederim.

 39. Burnumda kırık ve et var özel hastanede estetik plastik cerrahiye ameliyat olucam önümüzdeki ayın 8 nde rapor parası alabilirmiyim sigortamda 2 aylık yatıyor ama estetik olduğu için alamazsin diyorlar

  1. Merhaba, rapor parasının hangi tür ameliyat olduğunuzla ilgisi yoktur. SGK’nın anlaşmalı olduğu bir sağlık kuruluşundan alındıysa ve yazıda belirtilen gün şartları taşınıyorsa, rapor parası ödenecektir.

 40. Bir yıl içinde Yedigün sikortamvar şirkette gıda zehirlenmesi olduk beğen rapor aldım rapor parası alabilirmiyim

 41. Merhabalar 1 hafta rapor aldım geçen ayın 2 de 35 günü geçti rapor param e devlete. Bakıyorum yatmamış SGK yeterince bilgi vermiyor nezaman yatar

 42. hocam iyi gunler beni aydınlatırsanız cok sevinirim.şimdi eşim 2017 yılı boyunca sigortalıydı ve aralık ayında işine son verildi.bu esnada gebeliğimiz başladı ve biz temmuzdan beridir sigortalı iş bulduk .şimdi dogum tarihimiz itibari ile bizim rapordan geriye 60 gün ama 1 yıl içinde 6 ay sigortamız var .bana İŞ GÖRMEZLİK ödeneği alamassın dediler.1 yıl içinde 6 ay ssk mız mı önemli rapordan önce 3 ay mı ? ne yapacagımızı şaşırdık

  1. Merhaba. İkisi de değil; doğum nedeniyle alınacak rapordan önceki son 1 yılda en az 90 gün priminizin olması yeterlidir.

 43. Zeynel bey kolay gelsin eski iş yerimden 31.12.2013 te ayrıldım ve yeni işe başladım eski işyerimden sigorta çıkısım sistemde görünmüyor yeni iş yerimdede sigorta girişim henüz yapılmamıştı. yeni iş yerinde çalıştıgım sırada 24.01.2014 tarihinde trafik kazası gecirdim.24.01.2014 tarihinden itibaren 31.03.2014 e kadar sağlık kurulu raporum var. Geriye dönük alma imkanım var mı ?

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız, telefon ve şehir bilgileriniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

YouTube kanalımıza üye olan ziyaretçilerimizin yorumları öncelikle cevaplanmaktadır. Yorum yaptığınız kullanıcı adıyla YouTube kullanıcı adınızın aynı olması yeterlidir.