Ssk emeklilik

 • 0
  0

  SAYIN YETKİLİ merhabalar,
  ben. 1969 doğumluyum 01,03,1988 girişim var ssk dan, 31,01,2019 tarih itibariyle ssk ile görüşmeme istinaden işyeri çıkışımı yaptım ve 5225 güne istinaden emekliliğimi yazılı olarak ssk dan talep ettim ,ki bana günleriniz dolmuş yaşınız da dolmuş işyerinden çıkışınızı yapıp başvurun dediler. daha sonra 05,04,2019 da cevap gelmediği için Küçükçekmece ssk ya gittim ve bana şöyle dediler. 2004 ve 2014 yılları arasında bir işyeri ortaklığım olmuştu , ve 2010 da ben ssk dan prpim yatırmaya başlamışım ,yani muhasebeci beni uyarmadı işyeri sahibi gözüktüğüm için bağkur olması lazımmış , yani 2010 ve 2014 yılları arasında ki bütün günlerimi silmişler 1345 günümü yani. şimdi ben 3880 gün ssk lı gözüküyormuşum. o dönemde sıkıntılı günler yaşıyorduk ssk da daolsa o yıllar ait ödenmemiş primler var yani,aktarma olamaz dediler.

  yalvarırım bir yardım edin gazetelere bakarken gördüm mail adresinizi. izleyeceğim bir yol varmı ,bir umudum varmı? son çalıştığım yerden de iştende çıkış ım yapıldı , tekrar işe girememki 50 yaşındayım işyerleri daha genç arkadaşlar arıyorlar işe almak için.

  bana bir yol gösterin nolur.

  saygılarımla.

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
  0
  0

  Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Böyle durumlarda ezbere konuşmak doğru olmaz. Evrakların incelenmesi gerekir.

  Size tavsiyem, mutlaka bir avukat bulun ve durumunuzu açıklayın. Böylece dava açıp açamayacağınıza karar verirsiniz.

  Diğer türlü, ne yazık ki yapılabilecek bir şey yok.

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
  0
  0

  Sayın ilgili 26-11-1969 doğumluyum sgk kaydımda ilk işe girişim 1-9-1987 görünürken lakin sgk gün dökümümde işe giriş 1-6 1988 görünmektedir yani bir çelişki var buda beni 1 sene öte atıyor emekli olmam için lütfen bana neyapıp bunu düzeltmem gerekir iza edermisiniz? (30 yıl önce ilk sgk ya basladığım şirketten eser yok kapanmış hiç bir muhatapda yok saygılarımla .

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
  0
  0

  emekliliğim dolması halinde hem para ihtiyaç çok zaruri olduğundan çalışmam zorunluluğum var buna çalışma pozisyonum engelli kamu çalışanı kamu üst makamca yasalarauygun esnek bir durum varmı negibimi?yani tazminatımı alsam çalışma devam etme olasılığı özel şirketlerde yapılıyor bildiğim kadar kamudada geçerliliği varmı böyle bir örnek …varsa hangi şartlar ve kreteleri ile yol izlemem lazım

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
  3 sonuç gösteriliyor
  Cevabınız

  Lütfen göndermeden önce yapınız.