Fiili hizmet zammının reddedilmesi

 • 0
  0

  Merhaba,

  Fiili hizmet zammı ile ilgili olarak iş yerimiz 2008 ve 2015 yılları arasında bir personelimize 32 koddan ilave gün bildirmiştir. 2015 sonrası bildirimler yapılmamış bende bu şirkette yeni olduğum için konuya yabancıyım. Sgk dan 2008 ve 2015 yılları arasında verilen 32 kodlu bildirgelerin kabul edilmediğini bunun iptal edilerek ek bildirge ile 01 den gosterılmesını veya çalışan saglıga zararlı işlerde çalıştıysa bunlar için kanıtlayıcı belgeler sunulmasını istiyorlar.

  Konu ile bilgi verebilir misiniz kanıtlayıcı belgelerden kastedilen nedir neler sunmak gerekır veya direk iptal/ek bildirgelerimi vermeliyiz? Bunlarla ilgili cezai bir durum olur mu?

  Teşekkürler.

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
  0
  0

  Merhaba. İşin teknik kısmını açıkçası bilmiyorum. Ama kanıtlayıcı evraktan; işçinin gerçekten de fiili hizmet zammından faydalanabilecek bir işi yaptığını ispat edebilecek her türlü belge anlaşılabilir.

  Örneğin düzenlenmiş bir eğitim tutanağı, işçinin sertifikaları, diploması, işçi tarafından imzalanmış fatura/teslim belgeleri vb., aklınıza gelebilecek her türlü evrakı sunabilirsiniz. SGK bunları değerlendirerek bir karara varacaktır.

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
  1 sonuç gösteriliyor
  Cevabınız

  Lütfen göndermeden önce yapınız.