Yeni iş arama izni dilekçesi örneği

Yeni iş arama izninin ne olduğunu şu yazımızda anlatmıştık.

Orada da belirtildiği üzere bu izni ister günlük kullanma ve isterse toplu kullanma konusunda işçinin takdir yetkisi vardır.

Biz de iki ayrı dilekçe hazırladık.Birinci dilekçede işçinin yeni iş arama iznini günlük kullanmak istediği varsayılmıştır. Aşağıdaki dilekçeyi indirebilirsiniz.

İndir

İkinci dilekçede ise işçi yeni iş arama iznini birleştirerek toplu olarak kullanmak istemektedir. Bununla ilgili yeni iş arama izni dilekçesini de aşağıdan indirebilirsiniz.

İşyeri çalışan memnuniyeti anketi

Bu yazı da ilginizi çekebilir

İndir

Mustafa Baysal
Mustafa Baysal
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında üç yıldan uzun süre İş Müfettişi olarak görev yapan yazarın, İş Kanunu Sorunları adında bir kitabı bulunmaktadır. İşçi Dünyası'nın kurucusu da olan yazarın, İş ve Sosyal Güvenlik hukuku üzerine yazdığı diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

2 Yorum

  1. merhaba Ben vardiyalı olarak belirisiz süreli şözlemesi çatısı altında çalışan biriyim. 20.09.2016’da yasal ihbar sürem olan 2 hafta önceden işten ayrılacağımı bildirdim. Fakat iş arama izni ilgili haklarımı şimdi öğrenmiş oldum. İş arama izni kullanmak yerine erkenden çıkmak istesem, Yinede geri kalan 12.5 günlük ücretim maaşıma yansıtılır mı? böyle bir hak kullanımım olabilir mi?

    1. İş arama izni toplu olarak da kullanılabilir. Bu durumda toplam iş arama izniniz kadar önceden işten ayrılabilirsiniz. İhbar süresine ait ücretlerinizin de kesintisiz ve tam olarak ödenmesi gerekir.

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız, telefon ve şehir bilgileriniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.