Yeni iş arama izni dilekçesi örneği

Yeni iş arama izninin ne olduğunu şu yazımızda anlatmıştık.

Orada da belirtildiği üzere bu izni ister günlük kullanma ve isterse toplu kullanma konusunda işçinin takdir yetkisi vardır.

Biz de iki ayrı dilekçe hazırladık.Birinci dilekçede işçinin yeni iş arama iznini günlük kullanmak istediği varsayılmıştır. Aşağıdaki dilekçeyi indirebilirsiniz.

İndir

İkinci dilekçede ise işçi yeni iş arama iznini birleştirerek toplu olarak kullanmak istemektedir. Bununla ilgili yeni iş arama izni dilekçesini de aşağıdan indirebilirsiniz.

Tutanak sicile işler mi?

Bu yazıya da göz atmak ister misiniz?

İndir


İşçi Dünyası
Zeynel Abidin Özkale
İşçi Dünyası'nın editörü olan olan yazarın, İş ve Sosyal Güvenlik hukuku üzerine yazdığı diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

4 Yorum

  1. merhaba Ben vardiyalı olarak belirisiz süreli şözlemesi çatısı altında çalışan biriyim. 20.09.2016’da yasal ihbar sürem olan 2 hafta önceden işten ayrılacağımı bildirdim. Fakat iş arama izni ilgili haklarımı şimdi öğrenmiş oldum. İş arama izni kullanmak yerine erkenden çıkmak istesem, Yinede geri kalan 12.5 günlük ücretim maaşıma yansıtılır mı? böyle bir hak kullanımım olabilir mi?

    1. İş arama izni toplu olarak da kullanılabilir. Bu durumda toplam iş arama izniniz kadar önceden işten ayrılabilirsiniz. İhbar süresine ait ücretlerinizin de kesintisiz ve tam olarak ödenmesi gerekir.

  2. Merhaba

    Belirli süreli iş sözleşmesine iş arama hakkımız var mı, varsa hesabı belirli süreli iş sözleşmesindeki gibi mi yapılır

    teşk

    1. Merhaba. Belirli süreli iş sözleşmesinde ihbar süreleri söz konusu olmayacağından, iş arama izni hakkı da bulunmamaktadır.

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız, telefon ve şehir bilgileriniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.