Yıllık ücretli izin formu örneği

senelik izin formu

Yıllık izin işçiye tanınan en önemli haklardan birisidir ve bu haktan vazgeçilmesi hiçbir şekilde mümkün değildir. Bir başka deyişle, yıllık ücretli iznin işçiye mutlaka kullandırılması gerekir. Yıllık izin formu, izin sürecini başlatan ilk evraktır.

İşçinin kıdemine göre belirlenen yıllık izin süreleri hakkında daha net bilgi almak için “Yıllık izin rehberi” adlı şu yazıma göz atabilirsiniz.

Daha önce, işçiler için bir yıllık izin dilekçesi örneği yayımlamıştım. Ama görüyorum ki, bazı işyerleri form kullanmayı tercih ediyor. Daha derli toplu olan formların kullanımı bence de daha uygundur.

Bu nedenle sizler için bir yıllık ücretli izin formu hazırladım. Bu formda gereksiz bazı bilgileri yazmaktan kaçındım.

İnternette yer alan izin formlarında; işçinin kıdemi, hangi yıl iznini kullanacağı ya da iznini nerede geçireceğine dair bölümler mevcut.

Sigortasız işçi ihbar dilekçesi örneği

Bu yazıya da göz atmak ister misiniz?

Ancak işçinin kıdemi ya da hangi yıl iznin kullandığı zaten izin defterine kaydedilmektedir. İşçinin nerede olacağını belirtmesine de gerek olmadığını düşünüyorum; çünkü iletişi kanallar günümüze hem hızlandı hem de çeşitlendi.

Yine de isteyen, bu bölümleri de kolayca Word formatındaki bu forma ekleyebilir. Zaten, ihtiyaçlara göre de formun güncellenmesi ve değiştirilmesi gerekir.

Aşağıda yer alan işçi yıllık izin formunu indirebilir ve dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Formu indirin


,
İşçi Dünyası
Zeynel Abidin Özkale
İşçi Dünyası'nın editörü olan olan yazarın, İş ve Sosyal Güvenlik hukuku üzerine yazdığı diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız, telefon ve şehir bilgileriniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.