AGİ Hesaplama

Çalışan Bilgileri

Evliyim ve Eşim Çalışmıyor:

Evet
Hayır
Bekarsanız ya da eşiniz çalışıyorsa Hayır seçeneğini seçiniz.

Çocuk Sayısını Seçiniz:

60 Yorum

 1. Meraba mustafa bey evliyim cocuk yok esim calismiyor esimin adina istege bagli bagkur oduyorum benim agi 133 tl dogrumudur tesekkurler

  1. Yaşar bey, bağkurlu eş AGİ bakımından çalışmıyor kabul edilir. Dolayısıyla 133,51 TL değil 159,98 TL olması gerekirdi.

 2. Merhaba, sitede yer alan birçok yazıyı okudum, öncelikle paylaşılan bilgiler için teşekkür ederim.
  Geçmişe dönük ödenmeyen agi için dilekçe yazıcam ancak eski çalıştığım yerler olduğu için elimde bordro yok, başvuru için bordro şart mıdır, çünkü eski çalıştığımız şirket geriye dönük bordo vermeyecektir, zaten bir yıldır bir kere bordro verildi. Konuyla alakalı başka ne yapılabilir yardımcı olur musunuz…

  1. Makbule hanım teşekkür ederim. Başvuru için bordro şart olmasa da, gerçekten de bordroda AGİ yer alıp yer almadığını kontrol etmeniz bakımından önemlidir. Yine de bu durumdan eminseniz, bordrolara ulaşamadığınızdan bahsederek dilekçeyi verebilirsiniz.

 3. S.a hocam ahi hesablaması 153 tl ckktı borduraya baktıgımda bu para gozukmuyorsa ne yapmalıyım yada daha az gozukuuorsa ahi

  1. Aleykum selam. Cem bey, bu durumda öncelikle işvereninizle görüşüp bunun sebebini sormanız lazım. Belki de yanlış ya da eksik bir giriş olmuştur ve böylece düzeltilmesi sağlanabilir.

   1. Merhaba, birçok şirket agi yi çalışana maaşın yani 10404 TL nin içinde diye açıklıyor. Mesela bugün medikal park hastanesiyle mülakatta agi yi sorduğumda 1.404 lira olan asgari tutarın içinde olduğu söylendi. Aynı şekilde bir önceki çalıştığım hastanede yine agi yatırılmıyor, asgari tutarın içinde deniliyordu. Bir yıllık çalışma süremde agi hiç ödenmedi. Bunu geriye dönük alabilmek için ne yapabilirim. Sonuçta benim hakkımı şirket kendi kasasına atıyor?

 4. merhaba mustafa bey.esim ve ben calisiyoruz cocugumuzun dogumunu esim is yerine bildirmesine ragmen agi icin odenecek tutar 30 aydir odenmemis olarak gorunuyor. bu durumda ne yapabiliriz?

 5. Merhaba. Calistigim kurumda agi ile ilgili bir sey duymamistim. Sizin de belirttiginiz gibi işlerine gelen boylesi oldugu icin mi acaba? Benim adima bu parayi kurumun yada kurumdaki kisilerin alma ihtimali var midir acaba mumkun mu bu ?

  1. Burcu hanım, sizin adınıza ödenen bir para yok ki; birileri bunu alsın. Agi, devletin aldığı vergiyi daha az almasından ibarettir. Sizin asgari geçim indirimine esas bilgileriniz girilmemişse, sadece siz daha çok vergi ödemiş olursunuz.

   1. Peki şoyle sorayim. Kurumum benim adima bu basvuruyi yapmis vergiyi az oduyor ama bana vermesi gereken parayi vermeyip kendi adina aliyor olabilir mi benim iznim olmadan.

 6. İyi akşamlar mustafa bey 4 aydır aynı iş yerindeyim 1.300 maaş veriliyor maaşı elden alıyoruz sigorta yapıldı ama maaş yine aynı 2 çocuğum var agi den yararlana bilir miyim bende agi ile çocuk parası aynı şeymi ayrıca teşekkürler şimdiden.

  1. Merhaba. Evet AGİ ile çocuk parası aynı şeydir. Agi’den elbette yararlanabilirsiniz. İşverene aile bildirimi vermeniz yeterli olacaktır.

 7. İyi akşamlar Mustafa Bey;
  Ben özel bir firmada 2,5 yıldır çalışıyorum.eşimden ayrıldım ve 1 kızım var.velayeti bende. yalnız benim maaşım 1.404 tl.olması gereken tutar bumu dur.değilse napabilirim.şimdiden teşekkür ederim.

  1. Merhaba, Mustafa bey değerli yorumlaıyla elbet katkıda bulunacaktır, zira vakit kaybetmemek adına bizler söz hakkımızı kullanmak isteriz.
   https://iscidunyasi.com/asgari-ucretin-icinde-agi-var-midir/ buradaki yazımızdan almanız gereken AGİ dahil asgari ücret tutarınızı öğrenebilir, işverenliğinize başvurarak yeniden güncel bir AGİ formu doldurarak gereken işlemi başlatmış olursunuz. (Çocuğunuzun yaşı 18’den küçük veya öğrenci olup olmadığı konusu önemlidir)

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız, telefon ve şehir bilgileriniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.