Yıllık İzin Süresi ve Ücreti Hesaplama

 • Çalışma Bilgileri

  İşe Giriş Tarihi:

  İşten Ayrılış Tarihi:

  Halen çalışıyorsanız tarihi değiştirmeyiniz.

  Aylık Net Maaş:

  Çalışan Bilgileri

  Kullanılan Toplam İzin Süresi:

  Gün olarak girilmelidir.

  Kullanılan Ücretsiz İzin Süresi:

  Gün olarak girilmelidir.

  84 Yorum

  1. Merhaba. Ben 2007 yılında emekli oldum ve işinden ayrıldım başka bir işyerinde 6 aysonra işe başladım. işveren benim sigortalı vapmadı İşyeri gıda sektörü oldugu icin calışan lar saglık raporu almak zorunda bende saglık raporu aldım raporları SGK takip edip benim sigorta girişim olmadıgı için benim emekli maaşım durduruldu işveren bu duruma itiraz etti benim işyerinde calışmadıgımı söyledi tekrar maaşım baglandı o tarihtenberi calışıyorum raporda almıyorum sigortası yap dedigim tamam yapıcam diyo son 7 aydır parayı olarak gösteriyor ben bu durumda nasıl kıdem tazminatı alabilirim.saygılar

   1. Sigortanız yapılmıyorsa bunu gerekçe göstererek işten ayrılıp kıdem tazminatı talep edebilirsiniz.

  2. Vasıflı daimi işçi olarak çalışıyorum fakat çalıştığım bölümden memnun degilim. Bolumumu degistirmek istiyorum ama seflerim buna müsaade etmiyor ne yapabilirim. 399a tabiyim,

  3. BİZLERİDE ZAMAN ZAMAN APARTMAN SAKİNLERİ ARIYORLAR. DAİRE SAHİBİ BEN DİYOR OTURMUYORUM KİRACİ OTURUYOR. KAPICININ KIDEM TAZMİNATINI KİRACI ÖDEMESİ GEREKİR. SÖYLÜYORUZ HAYIR YASA GEREĞİ. MAL SAHİBİ KİMSE O ÖDER FAKAT İŞİNE GELMEDİĞİ İÇİN .HAYIR DİYOR BEN SORDUM KİRACİ ÖDER FALAN İLLEDE DEDİĞİNİ YAPMAYA ÇALIŞIYOR. BİZCE BU KONUDA İŞ DÜNYASI ÜNÜVERSİTE HOCALARIMIZ EĞİTİM ÇALIŞMALARI VERMESİ GEREKİR. BİZLERDE SENDİKA OLARAK ÜSTÜMÜZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ. BİRİLERİ BU İŞLERE EL ATMASI GEREKİR. YEREL YÖNETİMLER OLUR. APARTMANLARDA OTURANLARA KAPICISINA NASIL DAVRANMASI GEREKİR. İNSANİ OLARAK GÖRMESİ GEREKİR. ÇOĞU YERLERDE KAPICIYI İNSAN OLARAK GÖRMEMEKTELER. BİZ YILLARDIR BU TÜR SORUNLARLA.KONUT.İŞ SENDİKASI OLARAK MÜCADELE VERMEKTEYİZ. FAKAT TOPLUM OLARAK İNSANLIKTAN UZAKTAYIZ. TABİKİ KAPICI KARDEŞLERİMİZİNDE BİLİNÇLENMESİ AÇISINDA EĞİTİM GÖRMESİ GEREKİR. HAKLARININ GÖREVLERİNİ NELER OLDUĞUNU BİLMESİ İÇİN MUTLAKA SENDİKANIN KAPISINI ÇALIP ÜYE OLMASI GEREKİR. YİRMİ YILI GEÇKİNDİR.KONUT.İŞ SENDİKASI OLARAK NEREDE BİR KAPICI KARDEŞİMİZ HAKSIZLIĞA UĞRADIYSA ONUN YANINDA OLMUŞUZ VE HAKLARINI YASAL ÇERÇEVE İÇİNDE ALMIŞIZDIR. HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ .SÖYLEDİĞİMİZ.HAK VERİLMEZ ALINIR. EMEĞİNİN VE ALINTERİNİN KARŞILIĞI İÇİN .GEL KONUT.İŞ SENDİKANDA ÖRGÜTLEN.

  4. mustafa bey kamu kuruluşunda taşeron oalrak çalışıyorum 2006 da işe girdim.2006 dan 2013 kadar yıllık izin kulandırmadılar.2013 den 2016 kadr yıllık izizn kulandırdılar parasını vermediler birbirimizn yerine nöbettuktuk yani arkadaşlarla birbirimizi idere eder gibi nöbet tutuk 8 saat olan nöbetimi 4 saatinide arkadaşım için tuttum toplam 12 saat nöbet tutmuş olduk.2006 hem yıllık izne çıktım hemde mesai parasını aldım ilk defa 2006 rahat kavuştuk.2017 nin agustos ayındada işten çıkartıldım benim geriye dönük ne gibi haklarım var neleri talep edebilirm ödenecek ücretlerden hangisini faziziyle isteyebilirim kolay gelsin

  5. Hocam merhaba ben Abd.büyükelçiliğinde 17/02/2017 tarihinde işe başladım.01/03/2017 su dan sebeplerle işten çıkardılar sgk ya 04 kodu koymuşlar kıdem 2 yıl 15 gün ihbar ise 9 haftalık vereceklerini yıllıkizin sürem 136 saatin hesaplanacağıni söylediler sizce toplamda ne kadar para alırım ve başka tazminat hakkım varmı ayrıca işe dönüş davası açabilirmiyim

   1. Merhaba. İşyerinde çalışan işçi sayısı en az 30 ise işe iade davası açabilirsiniz. Ödeme miktarını ise sitemizdeki hesaplama araçlarını kullanarak yaklaşık hesaplayabilirsiniz.

  6. selam.ben.2011.de.işe.girdim.2016.işten.çlkatdlm.tahzimat.alabilirmiyim.ve.1800.tl.maş.aliyurdum.kldem.tahzimatlm.nekadar.alacan.bilgi.verseniz.teşkler

   1. İbrahim bey, sizi işveren mi çıkardı? Öyleyse, haklı bir sebebi var mıydı? Haklı bir sebebi yoksa elbette kıdem tazminatı alabilirsiniz. Dava açmanız gerekir.

      1. HOCAM.DAHVA.AÇMIŞIM.BILIRKIŞIYE.GITMIŞ.PEKI.BU.NAKADA.ZAMANDA.GELIR.CEVAP.

  7. hocam merhaba,

   ben emeklilik nedeniyle 2013 yılında işten ayrılarak ayni işterinde ayni pozisyon ve şartlarda çalısmaya devam ettim. yani once çıkış ve sonraki gunde giriş yapıldı. bu durumda benim yıllık izin hak edis tarihlerimde ve izin kidem surelerimde bir degisiklik olacakmıdır.?
   emekilikil izin hakedis tarihim Mayıs ayı, emeklilik tarihi ise Agustos ayı sonudur.
   tesekkur ederim.

   1. Mehmet bey, izin kıdeminiz olduğu gibi devam eder. Giriş çıkış öncesi ve sonrası sürelerin birlikte değerlendirilmesi gerekir.

  8. Hesaplama robotunda 50 yaş ve üstü için 20 gün izin göz önüne alınıyor mu?Emeklerinize sağlık Saygılarımla

   1. Sedat bey, dikkatiniz ve uyarınız için teşekkür ederim. Ama göreceğiniz üzere, hesaplama aracımızda yaş ile ilgili bir bölüm yok ve bunu dikkate almıyoruz. Yaşı da eklersek, hesaplama aracı karışacaktır. Ama hatırlattığınız iyi oldu, 50 yaş üstü olup da hesaplama yapmak isteyenler, yorum aracılığıyla bilgilerini girerse, elle hesaplama yaparak bilgi verebilirim.

  9. Merhaba hayırlı günler benim sorum geçen yıl 7. Ayda çalıştığım şirkette işten çıkarıldım. ama şirket sahibinn oğlu kendi şirjetinde işe başlattı beni sertifikamı kullanabilmek için böyle birşey yapıldı. Diğer şirketten kendi isteğimle çıkmışım gibi çıkarmışlar. Ama ben eski yerde çalışmaya devam ettim bu yıl 3. Ayda şirketteki açıklardan çalışanları sorumlu tutup bizi işten çıkardılar ve tehdit ettiler eğer ben kendi isteğimle çıkmayı kabul etmezsem hırsızlık davaaı açacaklaeını söylediler bende çıkış belgesi, işçi dosyası ve o şirkette herhangi bi alacağım yoktur diye bi belge yazarak imzaladım herhangi bir tazminat talep etme şansım varmı.Not:( ben 2012 den belli çalıştığım şirkette çalışmaya devam ettim ama geçen yıl 7. Ayda yeni Çılan ilaçlama şirketinde belgemi kullanmak için çıkışım verilip yeni şirkette devam etti.)

   1. Ömer bey, sorunuz biraz karışık olmuş. Yine de şunu söyleyebilirim; bir hakkınızın kaldığını düşünüyorsanız, mutlaka dava açın ve hakkınızı arayın. Bazı evraklara imza atmış olmanız, her zaman davayı kaybedeceğiniz anlamına gelmez.

  10. Merhabalar,
   4 ağustos itibarı ile işten ayrılıyorm. 7 Mayıs 2014 işe girişim.
   3125.-TL net + 300.-Yemek + 200.-Yol olarak ücret alıyorum. 21 gün kalan izin sürem var. Bunun da ücretini ödeyecekler. Buna göre alacağım net ihbar, kıdem ve izin ücreti konusunda bilgi verebilir misiniz?

   1. Ahmet bey, sitemizdeki hesaplama araçlarını kullanırsanız, yaklaşık rakamları siz de görebilirsiniz.

    1. SELAM.ÜNCELIKLE.MUSTAFA.BEY.BEN.5.YIL.6.AY.BELEDIYEDE.ÇALIŞTIM.NEMESAYI.NE.YUL.NE.YEMEK.PARASI.VERMEMIŞ.COMARTESIDAHIL.ÇALİŞİYURDUK.BU.DURUMDA.HAKIM.NE.VE.NAKADAR.TAHZIMAT.ALIRIM.BİLGİVERSENIZ.ÇOK.MEMNUN.OLURUM.ŞİMDİDE TEŞKÜRLER

     1. İbrahim bey madem dava açtınız, o halde beklemenizi öneririm. Maaşınızı ve benzeri bilgileri bilmeden hesaplama yapmamız da mümkün olmaz. Sitemizdeki hesaplama araçlarını kullanarak siz de alacaklarınızı hesaplayabilirsiniz.

  11. MERHABA,
   KURUMSAL BİR ŞİRKETTE ÇALIŞIYORUM VE HAFTALIK 45 SAAT ÜZERİNDEN ÖDEME YAPILIYOR. BENİM SORUM ŞU: 4 GÜN YILLIK İZİN KULLANDIM DİYELİM 1 GÜNDE HAFTALIK İZİN. GERİ KALAN 2 İŞ GÜNÜNE KAÇ SAAT ÇALIŞMAM GEREKİR. ? BEN TOPLAMDA 15 SAAT OLDUĞUNU İDDİA EDİYORUM AMA İŞ YERİ YETKİLİ LERİM BUNUN YANLIŞ OLDUĞUNU SAVUNUYOR. O YÜZDEN O KALAN 2 İŞ GÜNÜNÜN BİRİNİ 7 SAAT DİĞERİNİ 10 SAAT (DİNLENME HARİÇ) ÇALIŞIYORUZ. SHİFTE DE BU ŞEKİLDE YAZILIYOR. AMA HERHANGİ FAZLA MESAİ ÜCRETİ SÖZ KONUSU DEĞİL. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
   yıllık iznimizi 4 ayrı parçada kullansak 8 saat fazla çalışmış oluyoruz. yanılıyor muyum?

   1. Merhaba. Bu durumda, normalde o iki gün için çalışma süreniz neyse, o kadar çalıştırılmanız doğrudur. Yıllık izin ve hafta tatili, çalışılmış gibi sayılan hallerdendir.

    1. MERHABA MUSTAFA BEY;
     YANİ KALAN O İKİ GÜN İÇİN 7,5 + 7,5 : 15 SAAT ÇALIŞMAMIZ GEREKİR, DOĞRU MUDUR.?
     YARDIMCI OLDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

  12. Merhaba 2014 11 ay ise başladım 14 08 2017 tarihinde 29 kodla çıkışım verilmiş rahatsızlığımdan dolayi işverenle anlaşmalı olarak ücretsiz 20 gün izin kullandım bu esnada ise gelmediğine dair tutanak tutup çıkışimi vermiş devamında psikiyatri tedavisi görmekteyim halen ama 20 günün sonunda rapor almak aklıma geldi ne yapmalıyım yardimlariniz için TEŞEKKÜRLER

  13. Bu esnada yıllık ise başladığım tarihten itibaren yıllık izin kullandirmadi ve çalışma saatleri sabah 9 akşam 9 olarak 3 yıl çalıştım devamında sabah 8 akşam 6.30 olarakta 1 yila yakın çalıştım bana Muhasebe 3.700 ücret çıkardı 1.500 veririm imzalamassam işimi sekteye uğrattın deyip ben senden ücret talep ederim diyor. Aynı zamanda sigortasız eleman da çalıştırıyor suanda. Acil yardım lütfen

   1. Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Devamsızlık yaptığınız dönemde sağlık raporunuz olmadığı için, işveren kağıt üstünde haklı görünür. Ama bunun aksini dava açarak iddia edebilirsiniz. Tanıklar ve başkaca diğer delillerle aksini kanıtlayabilirseniz, tazminatınızı alabilirsiniz. Kullanmadığınız yıllık izinlerin ücretinin ise mutlaka ödenmesi gerekir. İşten nasıl ayrılmış olursanız olun; ücret alacaklarınız bu durumdan bağımsız olarak ödenmelidir.

  14. Mustafa bey ben ozel bi sektörde 2 yıl 150 güne yakın bi zaman calistim. 28,09,2017 tarihinde işten cıkartıldım. Sebebi bransımızın sendikasına üye oldugum için. Buna karsılık Napa bilirim sendikalı bi ri işten cıkarılabilirmi cıkarılırsa napmamız lazım. Şimdiden teşekkürler.

  15. Meraba 10.10.2015 ise girdim 10.10.2017 istifa verdim ve işten ayrildim 14 gün alacak iznim var ve şirket benim bu alacak izin paramı yatırır mi ?yatirmazsa ne yapabilirim ?

  16. Iyi günler kolay gelsin hocam ben 14.10.2012 ise girdim benzinlikte pompaciyim ve halende çalışıyorum burda yıllık izin yok parasını da vermiyorlar ne yapmam lazım 5 senedir izin yok. Bilgi verirseniz sevinirim

  17. Merhabalar , ben 02/06/2009 tarihinden bu yana bir işyerinde çalışmaktayım. 6 personel olarak çalışmaktayız. işverenim tüm çalışanların tazminatını vermek istediğini bunun içinde girdi çıktı yapmak istediğini söyledi. Bunun akabinde de yine çalışmaya devam etmemizi istedi. Ancak yapılan hesaplamaya göre tazminatımın 15.000 tl olacağını söyledi. ancak ben bunu kabul etmedim. çünkü bu hesaplama içinde ihbar, kullanılmayan yıllık izinler ve fazla mesailer dahil edilmemiş. Bu arada her yıl yıllık izin olarak 9. gün kullanıyoruz. Ancak işverenim çalışmaya devam edeceğim için ihbarı vermeyeceğini yıllık izinlerde usul bu diyerek geçiştiriyor. Ben bunu kabul etmedim yaklaşık bir aydır bir neticeye varamadım. bu şartlarda ne yapabilirim. toplamda alacağım tazminatım asgari ücrete göre toplamda ne kadardır. Ben hesaplattım ama sizdende bu konuda yardım istiyorum. Şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

   1. Hanife hanım, bu tür hesaplamaları net olarak yapabiliyoruz. Sitemizdeki canlı destek hattından ulaşabilirsiniz.

  18. Merhabalar şuanki çalıştıgım işyerine 02.09.2013 yılında başladım ve halen çalışmaktayım.aklıma takılan bi kaç soru var.cevaplarsanız sevinirim.bu gecen süre zarfında işten kendi isteğimle ayrılmaya karar verirsem ihbar veya kıdem tazminatı hakkım olurmu.tabi bunun nedenleri arasında saglık sorunları ve benim işim dışında işler yaptırmaları ve zor şartlar altında calısmaya zorladıkları vs.gibi nedenler var.yani yıprandım psikolojik olarak.ayrıca kışın 10 yazın 11 saat çalışma kosulu var.yıllık iznimi 1 hafta kullanmamıza izin var.diğer 1 haftanın da parasını veriyorlar istemesek dahi.yazın değil kışınn kullanmak şartı var birde.ben bu gibi nedenlerden dolayı ayrılmak istiyorum fakat dediğim gibi bu şartlarda bütün tazminat haklarımı alabilirmiyim.lütfen bu konuda aydınlatırsanız cok sevinirim.teşekkürler

   1. Esra hanım, haklı bir nedene dayanarak ayrılırsanız elbette tazminatınızı da alabilirsiniz. Ama çalışma koşullarınızı buradan tek tek değerlendirmemiz mümkün değil.

  19. Ben 2015. 6 ay ise girdim şimdi 2017 12 ay. Yatan maaş asgari ücret ama maaşım 3300 işten cikartirilsam ne kadar alirim

   1. Ali bey, gerçekte ne kadar maaş alıyorsanız onun brütü üzerinden tazminatlarınızın hesaplanması gerekir. Öyle olmazsa dava açarak talep edebilirsiniz.

  20. eşim sgk çalışanı 17-11-2009 da işe başladı 2018 de martta tazminatını isteyecek çıkış verdirecek 21 gün yıllık izin yapıyor 7 tl yemek 5 tl yol parası cumartesi pazar tatil ve asgari ücret gösteriyor ne kadar kıdem ve ihbar tazminatı alır

  21. Ben 12 saat çalışıyorum yıllık izin hesaplamasında asgari yevmiye mi yoksa 12 saat net aldığım yevmiyeye göremi hesaplanir

   1. Mustafa bey, aylık ücretiniz neyse, onun üzerinden hesaplanır. Fazla mesai ücretleri dahil edilmez.

  22. Benm aylık ücretim brüt 2100 brüt 200 yol ve her ay 700 brüt ikramiye 300 lira 300 lira gıda çeki veriliyordu. 6 aralıkta işten çıkarıldım
   Içeride 25 gün izin vardı
   Bana 1040 tl izin parası yatmış doğrumu acaba

  23. 1ocak2015 tarihinde işe başladım 31aralık 2017tarihinde işten kendi isteğimle ayrıldım aldığım maaş haftada 600 ile 800 tl arası fakat işyeri bizi asgari ücretle çalışıyor göstermiş çalıştığım sre içinde bir defa izin kullandım 2yıllık iznim duruyor bana çıkarılan tazminat 6.040.74tl ve ben bunu kabul etmedim tazminatım ve 2 yıllık izin ücretimin ne kadar olduğunu öğrenmek istiyorum ayrıca emekli çalışanım 1 ocak 1960 doğumluyum

   1. Mert bey, 5450’i 30’a bölüp 25 ile çarpmalısınız. Hesap bu kadar basit.

  24. BEN SİGORTASIZ ÇALIŞIYORUM 2 YILDIR HAKLARIMI YENİ ÖĞRENDİM ACABA BUNU KANITLAYIP BİR HAK ELDE EDEBİLİR MİYİM? ( İŞTEN ÇIKARTIP BANA TAZMİNAT VERMEDİLER)

  25. Merhabalar 2,5 yıldır bir bankada çalışıyorum . Psikolojik rapor ve ayağımdan ameliyat olduğum için rapor aldım. Heyet raporum 60 gündür. İş yeri uzun süre rapor aldığım için savunma istedi bugün teslim ettim pazartesi günü de fesih imzalayacağımı söyledi. Yani işten çıkarılıyorum. Çıkarılma kodum 25 -1 olarak söylendi. İhbar tazminatı bundna dolayı alamıyorum. Aslında iş yeri beni çıkarıyor bundan dolayı kodumu 4 e çevirme gibi bir durumum varmıdır? 25 hata kodu ile yıllık izin tazminatı alabilir miyim ? Son olarak da ihbar tazminatıyla alakalı anlaşma sağlanamadığı durumda fesih imzalamazsam diğer haklarım yanar mı ? Bilgilendirirseniz çok mutlu olurum . Şimdiden teşekkür ederim .

  26. Merhaba,

   13 ay çalışmış olduğum işyerinden ayrıldım. Bizde ücretlendirme şu şekildeydi: brüt maaş: 5400 TL, ünvan tazminatı 2.200 TL, ikramiye 2.400 TL olarak totalde 3 kalemden oluşuyordu. hak etmiş olduğum ve ayrılırken içeride kalmış olan 18 günlük izin param hesaplanırken toplam brüt ücretim olan 10.000 TL üzerinden mi ödenmesi gerekir, yoksa 5.400 TL üzerinden mi?

   Bilgilerinizi rica ederim.
   Teşekkürler.

  27. Merhaba özel bir şirkette sözleşmeli olarak çalışıyorum. Maaşımızı;
   örneğin şubat maaşını Mart ayının son haftasında % 60 ını alıyorum geriye kalan kısımda nisan ayında ilk haftasında ödeneceği söyleniyor. İşverenin bu şekilde yapabilir mi? Sözleşme fesh için nasıl bir yol izlemeliyim. 14 yıllık emeğim var.

   Teşekkürler….

   1. Baki bey, bu elbette doğru değildir. İyi bir ihtarname ile haklı fesih yapmanızı ve ihtarnameyi noterle göndermenizi öneririm.

  28. Ayrıldıgım iş yeri son net maaşım 2600 agi haric bekarım 25 gün iznime günlük calısma ücretim 86 tl ye denk geliyorke. 67 tl ye deng gelen bir ücret yatırmış izin günlerinden devlet kesinti yapıyormu neden böyle olmuş olabilir tesekkürrler

   1. Ali bey, normal maaşınız ne ise, yine onun ödenmesi gerekir. Devletin yaptığı ekstra bir kesinti yoktur. Yine de işyerine sormanızı tavsiye ederim, belki baka bir sebebi vardır.

  29. Merhaba,

   13 yildir kurumsal firmada calisiyorum. 100 gun birikmis iznim var. Isten atilma durumunda ihbar + kidem ayrica birikmis iznimi (100gun) alabilir miyim? Yoksa sadece son yil kullanmadigim izin mi odenir?

   Tsk.

  30. 5 yıldır bir firmada çalışıyordum istifa ettim içerde 18 gün yıllık iznim kaldı ne kadar alabilirim sizce

  31. iş yerimiz taşeron firma kiraladı ve bize söylenen eski işveren bütün haklarınız bizde siz taşeron firmayla sözleşme imzalayın devam edin tazminat için mahkemeye verebilirmiyiz.

  32. 15.05.2013 tarihinde ise başladım 04.07.2018 isten ayrıldım sigortamı maaşım üzerinden yatirmiyo istanbul dışı ve yurt dışı çalışmalarım var ekstra ücret istedim vermedi ve 2018 den izin hakkım varmı yardımcı olursanız sevinirim

  33. 09/05/1995 SSK girişliyim şu anki işyerimde 04/072006 yılından beri çalışıyorum 5750 prım günümü doldurdum. bordromuzda günlük ücret diye bir bölüm var kıdem tazminatı alırken bununla çarpılacağı söyleniyor. günluk brüt ücretim 114 tl olarak hesapladıgımda 41000 cıkıyor brüt maaş olarak hesapladıgımda ise 47000 civarında çıkıyor hangisi doğru teşekkurler

  34. merhaba iyi günler bir bankanın çağrı merkezinde çalışıyorum ve 7 gün çalıştırıldım izin günüm de mesai çağrıldım çalıştığım yerde memnun değilim olan bu durum ve duyduğum kadarı ile mesai için atılan imza ile ilgili dilekçe yazabilirmisiz işveren bunu kabul etmezse eger ki durum ne olur bilgi verir misiniz?

  35. Selamun aleyküm bu ayın sonunda 2 yıllık çalışma sürem doluyor 6 ay kadar önce resmi nikah yaptım evlilik nedeniyle işten ayrılmak istiyorum maaşım asgari ücret ve ay sonunda senelik izne hak kazanıyorum bu şartlarda senelik izin parası alabilirmiyim yoksa ay sonunu beklemem gerekiyor mu birde ne kadar tazminat alabilirim aydinlatirsaniz sevirim teşekkür ederim saygılar..

  36. Emekli öğretmenim. Sürücü kursunda müdür olarak çalışırken,İsteğe bağlı istifa ettim,son beş yıl izin kullanmadım.izin parası ne kadar,tazminat ne kadar? alabilir miyim.?

  37. merhabalar.2004 yılından beri aynı iş yerinde çalışmaktayım.fakat iki kez kendi isteğimle kıdem tazminatım ödendi ve çıkış yapıldı.2 ay aradan sonra tekrar giriş yapıldı.en son girişim 2019 /8. ayı.buna göre benim senelik izin sürem hangi girişime göre hesaplanır.yani 14 gün mü,yoksa 26 günmüdür.

    1. Zeynel Abidin bey cevap için teşekkür ederim.fakat çalıştığım sürece yıllık izinlerimi kullandım.onun için herhangi bir izin ücreti almadım. bir türlü bu sorumun cevabını anlayamadım.yardımcı olursanız çok sevinirim.

     1. Tekrar merhaba. Kıdem tazminatınızı alırken, kullanmadığınız yıllık izin ücretlerinizi toplu olarak aldınız mı? Almadıysanız, kıdeminiz en baştan bu yana dikkate alınmalıdır. Aldıysanız, sıfırlanacaktır.

  38. Zeynel Abidin bey tekrar merhaba.Bir çok yerden araştırdım alo 170 den de sordum.Yıllık izin sürem hesaplanırken ilk giriş tarihimden bugüne toplam çalışma süreme göre 26 gün izin kullanmam gerektiği söylendi.onceki yıllara ait izinlerimide kullandığımı belirttim.fakat siz sifirlandigini söylüyorsunuz.Anlıyamadığım birşey var ama çözemiyorum.Aktarabileceginiz daha net bir bilgi varmı.yardimci olursanız çok sevineceğim.

  39. 01.08.2019Ise basladim 28.09.2020de kendi istegimle istifa ettim senelik izin parami burdan hesapladigimda farkli bana yatan para ise 720liradir bunun hangisi dogru acaba ne yapmam gerekli

  Bir yorum yaz

  E-posta hesabınız ve şehir bilgileriniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.