Yıllık İzin Süresi ve Ücreti Hesaplama

Çalışma Bilgileri

İşe Giriş Tarihi:

İşten Ayrılış Tarihi:

Halen çalışıyorsanız tarihi değiştirmeyiniz.

Aylık Net Maaş:

Çalışan Bilgileri

Kullanılan Toplam İzin Süresi:

Gün olarak girilmelidir.

Kullanılan Ücretsiz İzin Süresi:

Gün olarak girilmelidir.

35 Yorum

 1. Iyi günler kolay gelsin hocam ben 14.10.2012 ise girdim benzinlikte pompaciyim ve halende çalışıyorum burda yıllık izin yok parasını da vermiyorlar ne yapmam lazım 5 senedir izin yok. Bilgi verirseniz sevinirim

 2. Meraba 10.10.2015 ise girdim 10.10.2017 istifa verdim ve işten ayrildim 14 gün alacak iznim var ve şirket benim bu alacak izin paramı yatırır mi ?yatirmazsa ne yapabilirim ?

 3. Mustafa bey ben ozel bi sektörde 2 yıl 150 güne yakın bi zaman calistim. 28,09,2017 tarihinde işten cıkartıldım. Sebebi bransımızın sendikasına üye oldugum için. Buna karsılık Napa bilirim sendikalı bi ri işten cıkarılabilirmi cıkarılırsa napmamız lazım. Şimdiden teşekkürler.

 4. Bu esnada yıllık ise başladığım tarihten itibaren yıllık izin kullandirmadi ve çalışma saatleri sabah 9 akşam 9 olarak 3 yıl çalıştım devamında sabah 8 akşam 6.30 olarakta 1 yila yakın çalıştım bana Muhasebe 3.700 ücret çıkardı 1.500 veririm imzalamassam işimi sekteye uğrattın deyip ben senden ücret talep ederim diyor. Aynı zamanda sigortasız eleman da çalıştırıyor suanda. Acil yardım lütfen

  1. Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Devamsızlık yaptığınız dönemde sağlık raporunuz olmadığı için, işveren kağıt üstünde haklı görünür. Ama bunun aksini dava açarak iddia edebilirsiniz. Tanıklar ve başkaca diğer delillerle aksini kanıtlayabilirseniz, tazminatınızı alabilirsiniz. Kullanmadığınız yıllık izinlerin ücretinin ise mutlaka ödenmesi gerekir. İşten nasıl ayrılmış olursanız olun; ücret alacaklarınız bu durumdan bağımsız olarak ödenmelidir.

 5. Merhaba 2014 11 ay ise başladım 14 08 2017 tarihinde 29 kodla çıkışım verilmiş rahatsızlığımdan dolayi işverenle anlaşmalı olarak ücretsiz 20 gün izin kullandım bu esnada ise gelmediğine dair tutanak tutup çıkışimi vermiş devamında psikiyatri tedavisi görmekteyim halen ama 20 günün sonunda rapor almak aklıma geldi ne yapmalıyım yardimlariniz için TEŞEKKÜRLER

 6. MERHABA,
  KURUMSAL BİR ŞİRKETTE ÇALIŞIYORUM VE HAFTALIK 45 SAAT ÜZERİNDEN ÖDEME YAPILIYOR. BENİM SORUM ŞU: 4 GÜN YILLIK İZİN KULLANDIM DİYELİM 1 GÜNDE HAFTALIK İZİN. GERİ KALAN 2 İŞ GÜNÜNE KAÇ SAAT ÇALIŞMAM GEREKİR. ? BEN TOPLAMDA 15 SAAT OLDUĞUNU İDDİA EDİYORUM AMA İŞ YERİ YETKİLİ LERİM BUNUN YANLIŞ OLDUĞUNU SAVUNUYOR. O YÜZDEN O KALAN 2 İŞ GÜNÜNÜN BİRİNİ 7 SAAT DİĞERİNİ 10 SAAT (DİNLENME HARİÇ) ÇALIŞIYORUZ. SHİFTE DE BU ŞEKİLDE YAZILIYOR. AMA HERHANGİ FAZLA MESAİ ÜCRETİ SÖZ KONUSU DEĞİL. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
  yıllık iznimizi 4 ayrı parçada kullansak 8 saat fazla çalışmış oluyoruz. yanılıyor muyum?

  1. Merhaba. Bu durumda, normalde o iki gün için çalışma süreniz neyse, o kadar çalıştırılmanız doğrudur. Yıllık izin ve hafta tatili, çalışılmış gibi sayılan hallerdendir.

   1. MERHABA MUSTAFA BEY;
    YANİ KALAN O İKİ GÜN İÇİN 7,5 + 7,5 : 15 SAAT ÇALIŞMAMIZ GEREKİR, DOĞRU MUDUR.?
    YARDIMCI OLDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

 7. Merhabalar,
  4 ağustos itibarı ile işten ayrılıyorm. 7 Mayıs 2014 işe girişim.
  3125.-TL net + 300.-Yemek + 200.-Yol olarak ücret alıyorum. 21 gün kalan izin sürem var. Bunun da ücretini ödeyecekler. Buna göre alacağım net ihbar, kıdem ve izin ücreti konusunda bilgi verebilir misiniz?

  1. Ahmet bey, sitemizdeki hesaplama araçlarını kullanırsanız, yaklaşık rakamları siz de görebilirsiniz.

 8. Merhaba hayırlı günler benim sorum geçen yıl 7. Ayda çalıştığım şirkette işten çıkarıldım. ama şirket sahibinn oğlu kendi şirjetinde işe başlattı beni sertifikamı kullanabilmek için böyle birşey yapıldı. Diğer şirketten kendi isteğimle çıkmışım gibi çıkarmışlar. Ama ben eski yerde çalışmaya devam ettim bu yıl 3. Ayda şirketteki açıklardan çalışanları sorumlu tutup bizi işten çıkardılar ve tehdit ettiler eğer ben kendi isteğimle çıkmayı kabul etmezsem hırsızlık davaaı açacaklaeını söylediler bende çıkış belgesi, işçi dosyası ve o şirkette herhangi bi alacağım yoktur diye bi belge yazarak imzaladım herhangi bir tazminat talep etme şansım varmı.Not:( ben 2012 den belli çalıştığım şirkette çalışmaya devam ettim ama geçen yıl 7. Ayda yeni Çılan ilaçlama şirketinde belgemi kullanmak için çıkışım verilip yeni şirkette devam etti.)

  1. Ömer bey, sorunuz biraz karışık olmuş. Yine de şunu söyleyebilirim; bir hakkınızın kaldığını düşünüyorsanız, mutlaka dava açın ve hakkınızı arayın. Bazı evraklara imza atmış olmanız, her zaman davayı kaybedeceğiniz anlamına gelmez.

 9. Hesaplama robotunda 50 yaş ve üstü için 20 gün izin göz önüne alınıyor mu?Emeklerinize sağlık Saygılarımla

  1. Sedat bey, dikkatiniz ve uyarınız için teşekkür ederim. Ama göreceğiniz üzere, hesaplama aracımızda yaş ile ilgili bir bölüm yok ve bunu dikkate almıyoruz. Yaşı da eklersek, hesaplama aracı karışacaktır. Ama hatırlattığınız iyi oldu, 50 yaş üstü olup da hesaplama yapmak isteyenler, yorum aracılığıyla bilgilerini girerse, elle hesaplama yaparak bilgi verebilirim.

 10. hocam merhaba,

  ben emeklilik nedeniyle 2013 yılında işten ayrılarak ayni işterinde ayni pozisyon ve şartlarda çalısmaya devam ettim. yani once çıkış ve sonraki gunde giriş yapıldı. bu durumda benim yıllık izin hak edis tarihlerimde ve izin kidem surelerimde bir degisiklik olacakmıdır.?
  emekilikil izin hakedis tarihim Mayıs ayı, emeklilik tarihi ise Agustos ayı sonudur.
  tesekkur ederim.

  1. Mehmet bey, izin kıdeminiz olduğu gibi devam eder. Giriş çıkış öncesi ve sonrası sürelerin birlikte değerlendirilmesi gerekir.

 11. selam.ben.2011.de.işe.girdim.2016.işten.çlkatdlm.tahzimat.alabilirmiyim.ve.1800.tl.maş.aliyurdum.kldem.tahzimatlm.nekadar.alacan.bilgi.verseniz.teşkler

  1. İbrahim bey, sizi işveren mi çıkardı? Öyleyse, haklı bir sebebi var mıydı? Haklı bir sebebi yoksa elbette kıdem tazminatı alabilirsiniz. Dava açmanız gerekir.

 12. Hocam merhaba ben Abd.büyükelçiliğinde 17/02/2017 tarihinde işe başladım.01/03/2017 su dan sebeplerle işten çıkardılar sgk ya 04 kodu koymuşlar kıdem 2 yıl 15 gün ihbar ise 9 haftalık vereceklerini yıllıkizin sürem 136 saatin hesaplanacağıni söylediler sizce toplamda ne kadar para alırım ve başka tazminat hakkım varmı ayrıca işe dönüş davası açabilirmiyim

  1. Merhaba. İşyerinde çalışan işçi sayısı en az 30 ise işe iade davası açabilirsiniz. Ödeme miktarını ise sitemizdeki hesaplama araçlarını kullanarak yaklaşık hesaplayabilirsiniz.

 13. mustafa bey kamu kuruluşunda taşeron oalrak çalışıyorum 2006 da işe girdim.2006 dan 2013 kadar yıllık izin kulandırmadılar.2013 den 2016 kadr yıllık izizn kulandırdılar parasını vermediler birbirimizn yerine nöbettuktuk yani arkadaşlarla birbirimizi idere eder gibi nöbet tutuk 8 saat olan nöbetimi 4 saatinide arkadaşım için tuttum toplam 12 saat nöbet tutmuş olduk.2006 hem yıllık izne çıktım hemde mesai parasını aldım ilk defa 2006 rahat kavuştuk.2017 nin agustos ayındada işten çıkartıldım benim geriye dönük ne gibi haklarım var neleri talep edebilirm ödenecek ücretlerden hangisini faziziyle isteyebilirim kolay gelsin

 14. BİZLERİDE ZAMAN ZAMAN APARTMAN SAKİNLERİ ARIYORLAR. DAİRE SAHİBİ BEN DİYOR OTURMUYORUM KİRACİ OTURUYOR. KAPICININ KIDEM TAZMİNATINI KİRACI ÖDEMESİ GEREKİR. SÖYLÜYORUZ HAYIR YASA GEREĞİ. MAL SAHİBİ KİMSE O ÖDER FAKAT İŞİNE GELMEDİĞİ İÇİN .HAYIR DİYOR BEN SORDUM KİRACİ ÖDER FALAN İLLEDE DEDİĞİNİ YAPMAYA ÇALIŞIYOR. BİZCE BU KONUDA İŞ DÜNYASI ÜNÜVERSİTE HOCALARIMIZ EĞİTİM ÇALIŞMALARI VERMESİ GEREKİR. BİZLERDE SENDİKA OLARAK ÜSTÜMÜZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ. BİRİLERİ BU İŞLERE EL ATMASI GEREKİR. YEREL YÖNETİMLER OLUR. APARTMANLARDA OTURANLARA KAPICISINA NASIL DAVRANMASI GEREKİR. İNSANİ OLARAK GÖRMESİ GEREKİR. ÇOĞU YERLERDE KAPICIYI İNSAN OLARAK GÖRMEMEKTELER. BİZ YILLARDIR BU TÜR SORUNLARLA.KONUT.İŞ SENDİKASI OLARAK MÜCADELE VERMEKTEYİZ. FAKAT TOPLUM OLARAK İNSANLIKTAN UZAKTAYIZ. TABİKİ KAPICI KARDEŞLERİMİZİNDE BİLİNÇLENMESİ AÇISINDA EĞİTİM GÖRMESİ GEREKİR. HAKLARININ GÖREVLERİNİ NELER OLDUĞUNU BİLMESİ İÇİN MUTLAKA SENDİKANIN KAPISINI ÇALIP ÜYE OLMASI GEREKİR. YİRMİ YILI GEÇKİNDİR.KONUT.İŞ SENDİKASI OLARAK NEREDE BİR KAPICI KARDEŞİMİZ HAKSIZLIĞA UĞRADIYSA ONUN YANINDA OLMUŞUZ VE HAKLARINI YASAL ÇERÇEVE İÇİNDE ALMIŞIZDIR. HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ .SÖYLEDİĞİMİZ.HAK VERİLMEZ ALINIR. EMEĞİNİN VE ALINTERİNİN KARŞILIĞI İÇİN .GEL KONUT.İŞ SENDİKANDA ÖRGÜTLEN.

 15. Vasıflı daimi işçi olarak çalışıyorum fakat çalıştığım bölümden memnun degilim. Bolumumu degistirmek istiyorum ama seflerim buna müsaade etmiyor ne yapabilirim. 399a tabiyim,

 16. Merhaba. Ben 2007 yılında emekli oldum ve işinden ayrıldım başka bir işyerinde 6 aysonra işe başladım. işveren benim sigortalı vapmadı İşyeri gıda sektörü oldugu icin calışan lar saglık raporu almak zorunda bende saglık raporu aldım raporları SGK takip edip benim sigorta girişim olmadıgı için benim emekli maaşım durduruldu işveren bu duruma itiraz etti benim işyerinde calışmadıgımı söyledi tekrar maaşım baglandı o tarihtenberi calışıyorum raporda almıyorum sigortası yap dedigim tamam yapıcam diyo son 7 aydır parayı olarak gösteriyor ben bu durumda nasıl kıdem tazminatı alabilirim.saygılar

  1. Sigortanız yapılmıyorsa bunu gerekçe göstererek işten ayrılıp kıdem tazminatı talep edebilirsiniz.

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız, telefon ve şehir bilgileriniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.