Kıdem İhbar Hesaplama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (15 oy / LÜTFEN yıldıza tıklayarak YAZIYA OY VERİNİZ / ortalama: 4,27 / 5)
Tüm Hesaplamalar
Çalışma Bilgileri

İşe Giriş Tarihi:

İşten Ayrılış Tarihi:

Aylık Brüt Maaş:

Diğer Ödemelerin Senelik Toplamı:

Bayram yardımı, giyim çeki, ikramiye vb. ödemelerin son bir yıldaki toplamını giriniz.
Diğer Ödemeler

Aylık Yemek Bedeli:

Yoksa boş bırakınız.

Aylık Yol Parası:

Yoksa boş bırakınız.

Kullanılan Ücretsiz İzin Süresi:

Gün olarak giriniz, yoksa boş bırakınız. Ücretsiz doğum izni, mazeret izni vb.

Kümülatif Gelir Vergisi Matrahı:

Maaş bordronuzda yazan tutarı giriniz, bilmiyorsanız boş bırakabilirsiniz.

380 Yorum

 1. Merhaba
  7 yıldır aynı şirkette maaş + PRİM sisteminde profosyonen pazarlamaci statüsünde resmi olarak çalışmaktayım.(primler SGK da resmi olarak gözükmektedir).Emekli olacağım.Kidem tazminatı ni hangi şartlarda alabiliyoruz.Almis oldugum aylik primler dahil ediliyor mu?
  Hayırlı işler

 2. hocam kıdem tazminatı hesaplanırken son aldığımız brüt maaş mı hesaplanıyor yoksa çıktığımız aydaki brüt maaşımız mı? burdaki soru sorma sebebim şu. çalıştığım kurumda ilk aylarda brüt maaşımız düşük oluyor aylar ilerledikçe yıl sonuna doğru brüt maaşımız artıyor. fakat yıl devir olduğunda yani çıkışımız bir sonraki yılın ocak ayına geldiğinde brüt maaşımız tekrar düşüyor ve kazancımıza göre yıl sonuna artış gösteriyor. Burda sormak istediğim örneğin 03.01.2017 yılında giriş yapılmış ve 03.01.2018 yılında çıkış yapıldığında tazminat son ay aldığım aralık ayındaki brüt maaşa göremi yoksa 01.03.2018 deki brüt maaşım hesaplanıp ona göremi kıdem tazminatı verilir.

  1. Ahmet bey, işten ayrıldığınızda brüt maaşınız ne kadar? İşte bu sorunun cevabı, aradığınız cevap olacaktır.

 3. 07.09.2012 ile 09.01.2018 yılları arasında çalıştım.işten çıkarıldım.aralık 2017 brüt 3500tl.kıdem ve ihbar tazminatı ne kadar alabilirim. teşekkürler.

 4. Hocam sigorta girişim 5mayis 2008 ve 2011 den bu yana bir iş yerinde çalışmaktayım kendi isteğimle ayrılmam durumunda kıdem tazminatını alabilirmiyim cevaplandırirsaniz çok sevinirim…

 5. Merhaba.02.10.2010 Tarihinde Kamu Kurumunda Taşeron olarak çalışmaya başladım. Firmada belirli süreli sözleşmemizde ünvanım misafirhane ve santral görevlisi olarak geçmekte. Geçen hafta aldığım habere göre beni çay ocağına verdiklerini söylediler. Herhangi bir belge vermediler.beni belgesiz gönderme hakkına sahipler mi? İşi kabul etmediğimde ne gibi durumlarla karşılaşırım. Orda çalışmayı kabul etmiyorum ve hakkımı adaletle aramayı düşünüyorum.

  1. Öznur hanım, iş sözleşmenizde hangi hükümlerin olduğuna bağlı olarak sonuç değişir.

 6. Merhabalar 01.06.1997 sigorta girişim var. 06.01.1975 doğumluyum. 01.11.2005 yılından bu tarafa bir apartmanda kapıcı olarak çalışmaktayım. İşe başlamadan sonra 3 yıl boyunca ikramiye verildi ve SGK ya bildirildi. Sonraki 7 yıl boyunca ikramiyeleri iptal edip aile yardımı diye ödediler ama SGK ya bildirmeden makbuz karşılığı maaş+aile yardımı diye ödendi. Son 2 senedir bu ödenen parayı SGK ya fazla mesai diye bildiriyorlar. Son 2 senedir dini bayramlarda çalışmıyorum. Onun haricinde işe başladığım günden bu tarafa tüm resmi tatiller ve hafta sonları çalışmaktayım. En son aldığım maaş 1550 asgari ücret + 400 fazla mesai. 2 yıldır ödenen fazla mesainin tazminatıma bir etkisi varmı?. Geriye dönük bu çalışmalarımı emekli olurken alabilirmiyim? Daha fazla hak kaybına uğramamak için nasıl bir yol izlemeliyim teşekkürler.

 7. Hocam 3 yıla yakın oldu aynı yerde çalışmaktayım işyeri bünyesindeki başka bir şirkete aktarıyor kıdem tazminatını veriyor fakat ihbarı vermiyor sebebi çalışmaya devam edeceğimiz içinmiş.Böyle bir hakları varmı bilgilendirirseniz sevinirim.

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız, telefon ve şehir bilgileriniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.