Kıdem İhbar Hesaplama

Çalışma Bilgileri

İşe Giriş Tarihi:

İşten Ayrılış Tarihi:

Aylık Brüt Maaş:

Diğer Ödemelerin Senelik Toplamı:

Bayram yardımı, giyim çeki, ikramiye vb. ödemelerin son bir yıldaki toplamını giriniz.
Diğer Ödemeler

Aylık Yemek Bedeli:

Yoksa boş bırakınız.

Aylık Yol Parası:

Yoksa boş bırakınız.

Kullanılan Ücretsiz İzin Süresi:

Gün olarak giriniz, yoksa boş bırakınız. Ücretsiz doğum izni, mazeret izni vb.

Kümülatif Gelir Vergisi Matrahı:

Maaş bordronuzda yazan tutarı giriniz, bilmiyorsanız boş bırakabilirsiniz.

297 Yorum

 1. Mustafa bey ben bir firmada 17 aydır çalışıyorum ve geçen hafta benim haberim yokken vardiyami değiştirdiler ve o gittiğim vardiyada ki usta ile geçmişe yönelik atismamiz var ve geçen gün gece tekrardan tartıştık ve ben amirlere gerekeni söyledim ilgilenmediler ve bugün personel sorumlusu ile konuştum işine geliyosa böyle işine gelmiyosa istifani yaz git dedi vardiyami değiştirdiklerini dair yazılı bir beyanda bulunmadılar napmam gerekli bana yardımcı olun lütfen

  1. Emin bey, vardiyanızın değiştirilmesi size haklı fesih hakkı vermez. Bu şekilde çalışmanız da gerekir.

 2. merha mustafa bey ben 11/10 2006 dan ber aynı yerde calışıyorum ve asgari ücretle calışan biriyim şanda gün sayım 6670 ve 10 yıldır hic senelik izni kulanmadım ve hic imzada atmadım tahmini olarak ne kadar kıdem tazmınatı ala bilirim teşekürler

  1. Ali bey, bu hesaplama aracına gerekli bilgileri girerek kendiniz hesaplayabilirsiniz. Eğer yıllık izin evraklarında imzanız yoksa, kullanmadığınız tüm yıllık izinlerin ücretini de ayrıca almanız gerek.

 3. Merhaba Mustafa Bey,
  Merhaba yaklaşık 1 senedir ilaç firmasında mümessil olarak çalışıyorum dün itibari ile firmam tarafımdan personel yönetmenliğin ilgili hükümlerine uygun çalışmadığım şirket yönetmelik kurallarına aykırı olumsuz davranışlarım ve gerçeğe aykırı ziyaret raporu düzenlediğime dair savunmam istendi ben ünite de olmayan doktoru farklı tarihlerde gördüğüme dair sisteme işledim.bunuda yapmış olduğum savunmamda iş yoğunluğuna bağlı olarak yanlışlıkla hatalı girişler yaptığımı beyan ettim.Firma muhtemelen tazmınatsız çıkarmak için böyle yapıyor yanlız yine yönetmelikte (yapılan araştırmada saha personelinin günlük çalışma raporunun bildirdiği tanıtımın gerçekleşmemiş olduğunun tespiti halinde birincisinde ihtar ikinci defa tespit edilmesi halinde 4857 sayılı iş kanunun 24/2 maddesinin e ve H bentleri kapsamında değerlendirilerek iş sözleşmesi bildirimsiz ve tazminatsız sonlandırılır diyor.
  1 beni işten çıkartabilirlermi
  2 ihtar vermeleri gerekmezmi
  3 işten çıkarttıkları taktirde işe dönüş davası açıp kazanabilirmiyim
  4 ihtar vermeden çıkartırlarsa haklarımı alabilirmiyim
  5 ihtar vermeden çıkartsa dahi yüz kızartıcı suç sicilime işlerim?
  6 ohal döneminde olmamız sonucu nasıl yönlendirir.
  Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  SAYGILARIMLA

  1. Merhaba. İşyeri iç yönetmelikleri elbette işvereni bağlar. Dediğiniz gibi açık bir hüküm varsa, öncelikle ihtar verilmesi gerekirdi. Ama anladığım kadarıyla tek gerekçe olarak bu gösterilmemiş. Ohal döneminde olunması bir şeyi değiştirmez. İşyerinde çalışan işçi sayısı en az 30 ise ve sizin kıdeminiz de 6 ayın üzerindeyse, öncelikle işe iade davası açarsınız. Bunun için, işten çıkarıldıktan sonra bir aylık süreniz olduğunu unutmayın. Çıkarılırsanız, tekrar yazın ve sizi yönlendirmeye çalışayım.

 4. Merhaba 06:05.2016 da ise başladım 15.10.2017 de askerlik sebebiyle işten ayrılacağım ne kadar tazminat alırım net gelirim 1500

 5. 6 yıldır aynı firma da çalışıyorum, işveren yılbaşında zamı vermiyor, örneğin ocak 2016 da vereceği zamı nisan 2017 de verdi ve tek zam verdi. Her sene bunu yapıyorlar, piyasadaki meslektaşlarımıza göre de maaşımız geride kaldı, bu nedenle tazminatımı alıp ayrılmak istiyorum, bunu dile getirdim ama kabul etmediler, NE YAPMAM LAZIM???

 6. Merhaba bir şirkette 6yil 8ay çalışma yaptım enson aldığım ücret 8 günlük çalışma 575,52 kuruş toplam kazanç 8aylık 16.049TL.18,kuruş ne kadar bir tazminat ödemesi yapılacak her hangi bir ek ücret yok yıllık izin tamamı’nı kullandım

  1. Mehmet bey hesaplamayı kendiniz de yapabilirsiniz. Önemli olan son ay itibariyle brüt maaşınızın ne kadar olduğudur. Bu rakamı da en iyi siz bilebilirsiniz.

 7. Iyi aksamlar mustafa bey.08.10.2016 tarihinde girdigim şirketten 13.09.2017 tarihinde çıkış verildi.ve bize haber verilmeden cikisimizi verildigi gun Hicbir alacagim kalmamistir diye evrak imzalatmak istediler ve bizde imzalamadik.Bize denilen tek şey kidem ve ihbar haketmiyorsunuz alacaginiz yok dediler bu konuda ne yapmam lazim kidem haketmiyorsam acaba ihbar hakediyormuyum acaba.birde söyle bir durum var bize çıkış verildikten sonra iki gün sonra başka bir şirkette ssk girişim oldu.bize şunu dediler,iki gün sonra başka şirkette ssk niz olduğunu için ve madur olmadığınız için tazminat hakediyorsunuz dediler sizce hakediyormuyum?

  1. Merhaba. 1 yılınız dolmadığı için kıdem tazminatı alamazsınız. Ama ihbar tazminatınızın ödenmesi gerekir. Ayrıca, şartlarınız varsa işe iade davası da açabilirsiniz. Çıkışınız verildikten sonra hangi işte çalışacağınız ise sadece sizi ilgilendirir.

    1. İşe iade davasını ancak işten ayrıldıktan sonraki 1 ay içinde açabilirsiniz. Diğerleri için ise 5 yıl içinde dava açmanız mümkündür.

 8. Bi işyerinde 9yıldır çalışmaktayım 10seneden gün aldım maaşım 3200 ama asgari ücret gösteriliyor agide vermiyorlar fazla mesaide yaptım onuda vermediler benim tazminat hakkım nekadar olur

Bir yorum yaz

E-posta hesabınız, telefon ve şehir bilgileriniz yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.